Kako da uticem na momka da prestane pusiti marihuanu?

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
Jeciska
Posts: 1
Joined: Tue Feb 05, 2013 11:50 pm

Kako da uticem na momka da prestane pusiti marihuanu?

Post by Jeciska »

Kako da uticem na momka da prestane pusiti marihuanu? Kakav stav da zauzmem i kako da ga provjerim? Nismo dugo zajedno,al tvrdi da mu je stalo do mene i da zeli prevenstveno zbog sebe,a onda i zbog mene da prestane. Radi to vec duzi niz godina.Znam da postoje testovi za narkotike (koji se provjeravaju putem mokrace),al koliko je to uopste sigurno? Cula sam da konzumiranjem vece kolicine mlijeka ili tekucine smanji thc,i test ne bude tacan. Stavrno mi je stalo do tog momka,i zavoljela sam ga kao nikad do sad. I htjela bi da prestane to raditi. Pomozite :)
cibukarda
Posts: 61
Joined: Wed Apr 21, 2010 2:42 pm

Re: Kako da uticem na momka da prestane pusiti marihuanu?

Post by cibukarda »

jasan stav ti ili droga pa neka izabere
ili idi svesno u uništavanje svoga života
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Kako da uticem na momka da prestane pusiti marihuanu?

Post by sanela »

cibukarda wrote:jasan stav ti ili droga pa neka izabere
ili idi svesno u uništavanje svoga života
Ovo potpisujem.
Oboje trebate odabrati.
On, da li želi pušiti marihuanu ili biti s tobom.
Ti, da li želiš biti s momkom koji puši travu ili ne.
Nema tu puno ubjeđivanja, on ili želi ili ne želi pušiti travu.
Testirati ga možeš urin testom iz apoteke. On je pouzdan, ako je iznenadan (znači, da ne zna kad ćeš ga testirati) i ako ti bukvalno stojiš pored njega dok urinira (da ne bi manipulisao urinom).
Marihuna se najduže zadržava u urinu od svih drugih droga. Ako je koristio travu jednom, urin test pokazuje pozitivno. Ali, treba biti oprezan, jer ako pije puno tekućine (bilo kakve - čaj, voda, sok) i ide puno u wc može biti sumnjiv. Zato je najpouzdanije, ispočetka ga testirati jednom do 2 puta sedmično, odnosno, ako sumnjaš.
Ali, to je igra mačke i miša. Budi svjesna toga ako se odlučiš ostati u toj priči.
Čitaj priče djevojaka na forumu. I nemoj se zavarati da je drugačije što je neko na heroinu, a neko na travi. Ovisnost je ovisnost - pitanje je odobravaš li ti ovisnički život ili ne, želiš li biti dio takvog života ili ne.
Sretno...
User avatar
pop@j
Posts: 109
Joined: Thu Jun 14, 2012 3:46 pm

Re: Kako da uticem na momka da prestane pusiti marihuanu?

Post by pop@j »

tom and jerry :)
Mornar sam Popaj ja, žena mi Oliva, sin mi je Kićo, auto Fićo, jer mornar sam Popaj jaaa!!! Tu-tuuuu!
underground

Re: Kako da uticem na momka da prestane pusiti marihuanu?

Post by underground »

dok je trava upitanju dobro je, hajd bgt nije na zutom nego nemoj smarat decka da nebi popucala veza po savovima :rock:
Post Reply