Gdje sam pogrijesil?

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Gdje sam pogrijesil?

Post by sanela »

Super sto ide u komunu. Tamo ce nauciti kako da se nosi sa psihickim poteskocam. Napredak je individualan i najvise zavisi od njega. Sto se on bude vise trudio, bice mu bolje. Ipak, ja ne bih predlagala kraci boravak od 6 mj. U koju komunu ide? Sretno!
merima89
Posts: 22
Joined: Thu Jan 03, 2013 7:56 pm

Re: Gdje sam pogrijesil?

Post by merima89 »

Nismo otisli,strah ga uzeo pred polazak,pa smo sad za sad otkazali...Poslije se pokajao,ali sta se moze.Valjda ne moze od jednom,ali i dalje razmislja da ide.Necu ga forsirati,njegova je odluka ipak je i sam odlucio da prestane pa neka i tu odluku donese on.Tu je i njegov brat,zadjnja dva dana se intenzivnije pozabio njim.Nevjerovatno je sta je speed napravio od njega.Nisam ni ja sama znala koliko je zagrizao dok sve ovo nisam vidjela.Ne znam sta bi sa njim bilo da nisam otisla od njega,bio bi i sad na speeu i za pola godine sam Bog zna sta bi od njega bilo.Sad mi prica koje su to kolicine bile,ne mogu da vjerujem...nekad bi i gram od jednom povukao.Mozda poslije nove godine odemo na razgovor sa jednim covjekom,ovdje smo nasli broj,na forumu,vec smo ga kontaktirali.Valjda dobro postupam sto ga ne silim da ide na taj razgovor,ipka ne zelim pritisak jos i ja da mu stvaram.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Gdje sam pogrijesil?

Post by sanela »

Ako se ne odluči uskoro, odustat će.
Trebaš ga podsticati da nazove.
Da ti nisi otišla on bi bio uljuljkan u sigurnost drogiranja i ne bi napravio korak ka liječenju. Odluka jeste njegova, ali ga treba podstaknuti i ukazati mu na važnost toga da ode u komunu.
merima89
Posts: 22
Joined: Thu Jan 03, 2013 7:56 pm

Re: Gdje sam pogrijesil?

Post by merima89 »

Razgovaramo svaki dan,ovu sedmicu ide zubaru,bio je vec i sad ce konacno da popravi zube.Razmislja svaki dan o tome da ide,ali konacna odluka ce tek vjerovatno poslije nove godine pasti.Sve je veci krug ljudi sa kojima razgovara o svom problemu.Cak je i sa rodjakom pricao i on mu pruza punu podrsku,tako da nas je sad troje uz njega,brat,rodjak i ja.Svaki dan ponavlja kako se zeli srediti,zeli porodicu i normalan zivot.Ima motivaciju i podrsku.Vjerujem da ce biti dobro
Post Reply