Gdje sam pogrijesil?

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

merima89
Posts: 22
Joined: Thu Jan 03, 2013 7:56 pm

Re: Gdje sam pogrijesil?

Post by merima89 »

ne znam da li si uselila sa njim u stan ali moja perporuka ti je nemoj ni slucajno!!!!!tek sad sam usla na forum,da sam ranije ...nadam se da nije kasno.pokajat ces se itekako ako to uradis.ja se budim skoro svako jutro sama,jer moj momak ionako radi kao konobar do sitne sate,da makar dodje poslije posla odma kuci...dolazi ujutru u 9,10 nekad tek i poslje podne...uzas!jedno vrijeme bude ok,dolazi poslije posla kuci,ali to traje 10 dana i onda opet sve iznova.ne vara te sigurno,znam po svom,ali pozeljet ces,bas kao i ja,da te prevari i da onda stvarno mozes da ga ostavis.jer ja ne mogu,volim ga,ne mogu da zivim na taj nacin,a ne mogu ni da ga ostavim.nemoj zivjeti sa njim to ti je moja preporuka i ako ikako mozes bjezi bez obzira na svu ljubav koju osjecas,ako mozes skupi snagu i ostavi ga.nije ni jedan vrijedan a kamoli lik koji je na drogama.pisi,pisi,pisi,mozda ti pomogne,mozda lakse bude,ne znam.i ne vjeruj mu bez testa nikad ali bas nikad da je prestao jer ce lagati.tako mene moj laze ,misli da sam glupa,da ga ne poznajem,cak po mirisu njegovog tijela znam kad je uzao speed,a da ne govorim po izrazu njegovog lica.
uzmi svoj zivot u ruke a njega tjeraj od sebe
Chupo
Posts: 1
Joined: Sat Aug 24, 2013 1:27 am

Re: Gdje sam pogrijesil?

Post by Chupo »

Ja bi ti preporucio ako ga volis da mu nekako pomognes npr u komunu za odvikavanje jer je previse zagrizao.
Ja znam jednom speed uzet u 2-3 mjeseca a nekad prode i vise da ja ne uzmem ja to uzimam samo radi raje a rado bi se prosao ne zelim da imam kakvih problema s tim jer iako znam da se jos nisam navukao jer to uzmem kad bas nisam dobar nikako kad mi je sve lose sve crno nigdje svjetla uzmem jednu lajnu da se popravim , znam ako nastavim krenucu ceste da uzimam pa cu se i navucu sto ne bi volio.
Ima jedno 1-2 sedmice da sam ja prekino s curom koju sam mnogo volio bili smo dugo zajedno 4.5 god. zaljubio sam se bas u nju htio da je zenim bas smo razmisljali o tome da krenemo zajedno zivjeti da se i za par mjeseci vjencamo. Ali nesto je se desilo prekinuli smo ja seb nisam mogao doci plakao i plakao , 2-3 dana poslije prekida sam krenuo malo vise uzimat speed neg uobicajno to me je smiravalo nekako mislim da sam se krenuo navlacit a ako ikako mozete da mi nesto kazete za pomoc. Hvala vam unaprijed
A ti Merima pokusaj ga nekako skinuti ali ja mislim da je za njega kasno , pokusaj ga nekako nagovorit da dobije volju da se skine , bez njegove volje neces ti moci nista , ja evo imam volju da ne uzimam vishe jer bojim se precu na koku il heroin(sto psiholozi kazu "teske droge" po meni su sve teske).
Ubjediga nekako da to ne valja dadni mu mozda da ovo procita mozda ce ga vratiti u stvarni svijet :)
merima89
Posts: 22
Joined: Thu Jan 03, 2013 7:56 pm

Re: Gdje sam pogrijesil?

Post by merima89 »

Merima je digla ruke od svega...za par dana se selim,ne mogu vise...umorna sam,psihicki i fizicki...sad ga gledam kako spava i toliko zelim da se uvucem kod njega u krevet,da se privijem uz njega u njegovom zagrljaju...suze ne mogu zaustaviti...ali nije vrijedno vise....ne mozes covjeka mjenjati koji to ne zeli...raspadam se od bola i tuge,ali sad samo sebe spasavam,ovaj zivot me samo povlaci prema dolje...moram se boriti za sebe!droga je unistila ljubav mog zivota...ooo Boze pomozi ni da izdrzim ovo,jer ne znam kako cu!!!!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Gdje sam pogrijesil?

Post by sanela »

Sretno! Samo naprijed. Budi hrabra i istraj u odluci. Znam da nije lako....
merima89
Posts: 22
Joined: Thu Jan 03, 2013 7:56 pm

Re: Gdje sam pogrijesil?

Post by merima89 »

Vec mjesec dana zivim sa novom cimericom i osjecam se fantasticno...okrenula sam se sebi,svojim potrebama,prijateljima,faksu...bilo je tesko otici,jedva me pustio sa koferima da izadjem...mislila sam da cu umrijeti od bola kad sam vidjela kako se skuplja na seciji i jeca,place,preklinje da ne idem...ali otisla sam!I nista pametnije ni bolje nisam uradila zadnje 2 godine u svom zivotu.
Vjerovali ili ne,od tog dana kad sam izasla iz stana do danas,eto tacno mjesec i jedan dan,nije povukao ni cize.
Veza je propala,ma i neka je,pomisao na to da je sad cist me cini neizmjerno sretnom.Vidjamo se s vremena na vrijeme,kafu popijemo i pricamo.Kaze ne moze ni sa kim pricati o tome sta prolazi osim sa mnom.I vjerujem mu.Sam sebi je napokon priznao da je bio narkoman.Da je bio ovisnik.Pricao mi je o bolovima,misici,kosti,mozak mu je kaze kljucao,nije mogao spavati nocima...punio je po 3-4 puta kadu da se ispruzi u nadi da ce mu se misici opustiti...i kaze proslo je to.Ima jos uvijek neke trzavice odvikavanja ali najgore je proslo.
Sam je rekao da ne bi nikad prestao da nisam otisla,uvidio je da sve gubi u zivotu.
Da li sam sigurna da je prestao?Jesam!Razlika je vidna,momak se vraca na onaj njegov stari ego,postaje opet momak u kojeg sam se prije toliko godina zaljubila.Podocnjaci vise nisu crni kao sto su bili dok je speed uzimao.Lice mu je odmorno,prica normalna.Jos uvijek ne mogu da vjerujem da je samo moj odlazak iz njegovog zivota tako nesto pokrenuo!Sretna sam,zbog sebe,zbog njega.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Gdje sam pogrijesil?

Post by sanela »

Super! Samo naprijed! Zivi svoj zivot. On ima svoj. Svako je odgovoran samo za sebe.
User avatar
W.White29
Posts: 78
Joined: Fri Sep 28, 2012 2:49 pm
Location: RS

Re: Gdje sam pogrijesil?

Post by W.White29 »

Veza je propala,ma i neka je,pomisao na to da je sad cist me cini neizmjerno sretnom.Vidjamo se s vremena na vrijeme,kafu popijemo i pricamo
I tako kafice ce se piti sve cesce i cesce,i na kraju ce te pitati da krenete vezu sve iz pocetka...tako to ide.
merima89
Posts: 22
Joined: Thu Jan 03, 2013 7:56 pm

Re: Gdje sam pogrijesil?

Post by merima89 »

Ma nije to ni vazno...da li cemo biti zajedno ili ne...vazna je ta odluka i odlucnost da on istraje bez droga...
merima89
Posts: 22
Joined: Thu Jan 03, 2013 7:56 pm

Re: Gdje sam pogrijesil?

Post by merima89 »

Sutra idemo u komunu...fizicki bolovi su prestali,prosli,ali uslijedili su psihicki problemi,nesanica,strahovi,depresija teska...ali spreman je traziti strucnu pomoc.Dosta je sam izgurao,45 dana bez speeda.Tu sam za njega,jer ocigledno niko nije spreman pogledati realno i priznati da je momak navucen.Ali nema veze,prijatelj se bas u ovakvim situacijama pokazuje.Cak sam sama na sebe ponosna sto sam spremna pomoci nekome ko misli da je zivot upropastio,iz dana u dan covjek sam sebe upoznaje.Uvijek postoji nada,a za tu nadu je najvaznija volja,a on je ima.Eo toliko od mene
merima89
Posts: 22
Joined: Thu Jan 03, 2013 7:56 pm

Re: Gdje sam pogrijesil?

Post by merima89 »

jap i pitanje jedno jos....Koliko moze ocekivati vremenski da ce trajati to skidanje dok ne bude sto posto cvrst bez posljedica ovih?Bio 2.5 do 3 godine na speedu,svaki dan je uzimao bez izuzetka
Post Reply