HEROIN

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
jednostavno ja
Posts: 2
Joined: Sat Dec 01, 2012 1:19 pm

HEROIN

Post by jednostavno ja »

Ovako,ja imam jedan problem i zeljela bih ga podijeliti sa vama!Decko mi je bivsi narkoman...bio je u komuni od 2009-2011....bio je cist oko mjesec dana,ali se vratio na staro.Nedavno sam mu nasla iglu i cep i limunsku kiselinu.Iz pocetka mi nije htio priznat i izvlacio se na to da mu je to od prije i da ju je nedavno nasao i namjeravao baciti ali je zaboravio u sto ja naravno nisam povjerovala jer sam sumnjala od prije i time su se moje sumnje samo potvrdile.Nakon dugog razgovora mi je sve priznao...uvjerava me da se nije skroz vratio na to iako je priznao da cesto uzima.Vec dugo konzumira subotex i tvrdi da mu je od njega bolje.Po njegovoj prici kada pozeli uzeti heroin,preskoci tabletu.Uvjerava me da zeli prestati i uvjeren je da ce uspjeti..vec 4 dana sam od 0-24 s njim i ne primjecujem nikakvu krizu!Kontroliram ga na sve moguce nacine..od ispisa broja na telefonu do novaca jer svi novci sjedaju na moj racun!Iskreno,nikada nisam imala takav susret...ovo je prvi put i jos uvijek nemogu doci sebi...pa vas molim ako imate nekakav savjet da mi pisete jer mi je zaista potrebna pomoc..
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: HEROIN

Post by sanela »

Pozdrav, dobrodošla na forum...
Iz ovog što si napisala ne znam da li tvoj dečko nabavlja subotex na crno ili ga dobija kao terapiju od ljekara. Kakogod, lijepo skupa kod ljekara i dogovorite se šta ćete i kako ćete dalje. Šta je njegova, a šta tvoja odgovornost. Moje pitanje tebi je do kad ćeš moći i imati snage da mu budeš lični kontrolor? Nemoj dozvoliti da te briga o njegovom životu "pojede" i da zaboraviš da ti postojiš, da je i tvoj život važan.
Obavezno kod ljekara s njim.
jednostavno ja
Posts: 2
Joined: Sat Dec 01, 2012 1:19 pm

Re: HEROIN

Post by jednostavno ja »

Ovako,on subotex dobiva postom...tj...recept kojim dize tablete!Sto se mene tice,ja sam definitivno spremna na borbu i zrtvu koliko god bude potrebno i pruzat mu pomoc koliko bude u mojoj moci.Sad uskoro treba dobiti posao i uvjerava me da kad dobije posao sve ce ostaviti i nece imat potrebu za bilo cim.Dakle,drugim rijecima,kada sredi zivot,dobije posao i pocne funcionirati prestat ce sa svim.Ponavljam,prvi put sam se srela sa takvim slucajem i uopce neznam sto napraviti dali mu vjerovati ili ne.Ja mu stalno dajem do znanja da mu vjerujem iz razloga sto ce manje paziti,a kada bi mu govorila da mu ne vjerujem bio bi puno oprezniji i tako bi ga manje imala pod kontrolom.Recimo njegov mobitel nikada ne uzimam pred njim nego kad njega nema isto kao i ispis brojeva koji dobije postom i pregled sobe,dakle sve kad njega nema.
Post Reply