zivot...

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

komendija
Posts: 27
Joined: Mon Mar 26, 2012 4:46 pm

Re: zivot...

Post by komendija »

ovih sam dana nekoliko puta pomislila na mariju i supruga joj. kako su i kako ide. možda sam ispala pregruba sa svojim zaključkom kako će čovek definitvno ostati bez svog braka, ali sam samo pratila celu jednačinu koju je marija iznela ovde.
nije tu bilo neke podozrivosti il podsmeha, nikako. ja prosto ne verujem kako je nekom zavisnku upravo poslednje uzimanje ono - kad započne svoje prvo skidanje
(možda svakako i postoji takav slučaj al on je na nivou statističke greške)...ma gde bi nam kraj bio da je svakom stotom zavisniku prvo skidanje - bilo i zadnje :(((
recidivi su deo bolesti a emotivne ucene deo svakog međuljudskog odnosa, jeb ga
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: zivot...

Post by sanela »

komendija wrote: a emotivne ucene deo svakog međuljudskog odnosa, jeb ga
ja bih rekla dio svakog neiskrenog odnosa
komendija
Posts: 27
Joined: Mon Mar 26, 2012 4:46 pm

Re: zivot...

Post by komendija »

sanela wrote:
komendija wrote: a emotivne ucene deo svakog međuljudskog odnosa, jeb ga
ja bih rekla dio svakog neiskrenog odnosa
složićemo se, al ima toga i na relaciji dete-roditelj, ne samo ova paleta bračnih odnosa...no, oke i odnos dete-roditelj može biti neiskren, valjda...
marijaa
Posts: 29
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:15 am

Re: zivot...

Post by marijaa »

Mi smo zaista imali srecu da ovu fazu koja evo traje vec24 dana prodjemo odlicno, on apsolutno nema nikakvih tegoba sem nesanice , zadnja 3 dana.Kontrolisam ga u 3 navrata na onaj test gde ima 6 ili koliko vec supstanci, cist je. Ne znam da li sam povrsna...Ja znam onoliko koliko treba da znam.., mozda vam delujem iskljucivo, ali upucena sam da je ovo najgore sto se moglo desiti, ja ako on "zasere" kako rekoste jos jednom, to necu pocistiti za njim... Privatno se leci, inace, vidjamo se sa doktktorkom po potrebi, sada ove nedelje cemo je videti. On se oseca nikad bolje, u cudu je i sam....Mislim, nadam se da je on zavrsio sa tim, ipak je ovo bio ispit njegove zrelosti i godina... U svakom slucaju ja sam tu sada, ali ne mogu da se upucujem i bavim dalje raznim stvarima unapred, mi smo nacisto jedno sa drugim, on zna da je sto se mene tice ovo kraj tj "nikad heroin"....na kraju krajeva, mi samo mozemo da za nas odgovaramo, ni za koga drugog.
Niti zelim da zivim u bolesti koja se zove laz i prevara i bolest, niti mislim da iko treba, zivot je ipak ljubav, mir i zdravlje, nada.... Ja mu necu odmoci nikada ako posegne opet za drogom, ali necu biti uz njega! Ima mnogo lepsih stvari u zivotu kojima tezim da svoju decu oplemenim nego turoban zivot sa ocem kome je bitnija droga od njih. Oprostite , mozda je to malo cudno, ali ja sam sa ovim zavrsila.!
marijaa
Posts: 29
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:15 am

Re: zivot...

Post by marijaa »

Komendija :0, nikako se ne ljutim, nisam ovde da bih se ljutila, sada tek procitah tvoj post! Mi smo dobro, zaista... To je tako sada, mozda nece biti dalje, ubuduce, ali meni je ovo kao da se nije desilo.Morate imati svi u vidu da je on taj koji je hteo da se resi toga i nije hteo i mogao vise da zivi u lazi. On je taj koji je postavio drogu da je ja nadjem... On je taj koji sada urlice od snage i srece sto je dobro i ne zna sta ce pre... ali da li ce biti tako, ne znam! Ja sada svima kazem da smo mi normalni ljudi,on za aovih 6 god koliko ga znam nije zapao bez bolova, spava kao beba, iako se kao zali da se budi, nijednom ovih 24 dana nije zakasnio na posao, seta decu, radostan, razgovaramo o svemu i svacemu.Moj zivot ima smisla.... Dakle moze se.E sada...ne mogu da mislim kako je to nemoguce da tako ostane i.... Kako bog da....
marijaa
Posts: 29
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:15 am

Re: zivot...

Post by marijaa »

ne zameram ni sto se tice duhovnika, razumem vas, ima ih raznih... :) ja ih imam trojicu i drzim se njih....!Svako ko nema duhovne oce, a malo ih je pravih, razumem, samo prosto ja njima verujem, i tu ne moze niko da me pokoleba! To su vec neke druge teme.... Nebitno...zaboravite na to!
marijaa
Posts: 29
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:15 am

Re: zivot...

Post by marijaa »

mislim da je i razlog sto je njemu sve ovo lako palo i taj sto se on sam mnoooogo puta skidao "na suvo", kako se vec kaze, ali mnogo puta za ovih 6 god koliko ga znam.ja tada nisam znala..mislila sam da je srce, isijas, holesterol..i dok se on tresao ja se molila bogu da ostane ziv.... dakle mislim da je dobro, zato sto je ovo prvi put uradio sa strucnim licem, uz terapiju... on se zapravo plasio jako kako ce ga boleti i kako ce mu biti lose a izgurao je dobro, imao je 2 dana recimo krizu drhtanja, bolova i zeleo da bude sam u sobi. eto! ne zamerite mi, ja ovako na brzinu kad svi zaspu i kada sam kod kuce jer jurim , putujem sad pa samo kad mogu dodjem ovde!
komendija
Posts: 27
Joined: Mon Mar 26, 2012 4:46 pm

Re: zivot...

Post by komendija »

lepo, aj nek mu je lepo krenulo, drago mi...
p.s. trojica duhovnika ? :rolleyes: u pravu si, nije tema. sve u svemu, sjajno da ta prva faza oke prolazi
marijaa
Posts: 29
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:15 am

Re: zivot...

Post by marijaa »

on je super, ja nisam. Sto se njega tice njemu se gadi i ljuti se kad pomenem bilo sta na temu heroina. Ja sam apsolutno lose, sada se pitam sa kim sam zivot vodila 6 godina u lazi, mislim da ne zelim da uopste provodim zivot sa njim...nisam dobro, pozlilo mi je pri igranju predstave.... samo mi jos fali da sam nesposobna za posao!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: zivot...

Post by sanela »

Draga @Marijaa, normalno je što se tako osjećaš. Nije lako živjeti u laži tolike godine i osvijestiti se... Ja bih ti preporučila da potražiš pomoć za sebe. I za vas zajedno, ako mislite ostati u braku. Ja bih tebi preporučila da potražite pomoć porodičnog terapeuta. Ako želiš, mogu ti na pp poslati neke adrese porodičnih terapeuta u Beogradu...
Draga, čuvaj sebe...
Post Reply