zivot...

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: zivot...

Post by ziki »

Komendija mislim da ni ti ni ja nismo razumeli sta je marijaa htela da kaze u vezi tog blagoslova.
Ja znam sta ti hoces da kazes, da ona ne treba da slusa nekog duhovnika, monaha preko telefona koji je savetuje da ostavi muza ili sta vec...nije razumljivo napisala o cemu se radi ali prepustimo to njoj, ona sama vaga svoju odluku po savesti i ako je zatrazila blagoslov u tom smislu- da spase decu i sebe od propasti znaci da joj je stalo i hoce da bude cista pred Bogom.
Da ne mesamo sad grandmothers and frogs..
...
marijaa
Posts: 29
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:15 am

Re: zivot...

Post by marijaa »

:), to je duhovnik koji me vec 15ak godina zna :). Uvek smo u kontaktu, dolazi on ovamo:), naravno da zene ne smeju! Nemojete da vas brinu saveti od mojih duhovnika....to je sve kako treba! Bez ili sa blagoslovom ja necu biti sanjim alo se ponovi jos jedan put.
On je super! Sve je krajnjnje nestvarno.Covek je nov, radostan i sve je ok... Samo da tako bude zauvek...
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: zivot...

Post by preispitivac »

ziki wrote: sad grandmothers and frogs..
Nista gore od tuzne babe...

ziki wrote: Ja i zelenko se malo zezamo.
Ja sam davno rekao da sam zaljubljen u Zelenu, ae bezi

marijaa wrote:Sve je krajnjnje nestvarno.Covek je nov, radostan i sve je ok... Samo da tako bude zauvek...
Pazi da li je tako, sta sve djankoze lazu i kako manipulisu, nestvarno je i novo. Borba svakako, srecno
Jurim rep
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: zivot...

Post by zeleni »

preispitivac wrote:
marijaa wrote:Sve je krajnjnje nestvarno.Covek je nov, radostan i sve je ok... Samo da tako bude zauvek...
Pazi da li je tako, sta sve djankoze lazu i kako manipulisu, nestvarno je i novo. Borba svakako, srecno
tri bambija za ovo

samo, koliko god uspešno druge lažu, djankiji sebe često lažu još ubedljivije. taj čoek se sad upinje iz petnih žila da sve bude okej i bori se sa sobom, al to raspoloženje i entuzijazam, to je kratkog daha.

marija, ne znam da li sam u pravu, al iz ovoga što pišeš deluje da su ti znanja o narkomaniji u najmanju ruku površna. ostavićeš ga ako zasere ponovo, a misliš da ste problem rešili blokatorom i sad je sve na njemu. da je to tako, svi bi to tako. samo hemija u mozgu dok se stabilizuje treba mu bar godinu dana.
nisi nam rekla gde se leči tvoj muž, je l to nešto privatno ili kako?
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: zivot...

Post by ziki »

Nisam napisao " sad grandmothers and frogs" u prevodu -tuzne babe i zabe vec na srpskom sad -ovog momenta, da ne mesamo babe i zabe, znaci "sad" kao ovog trenutka a ne sad - tuzna...
A drugo odakle tebi pravo da se zaljubljujes u zelenu ?
Mnogo si ti fin za nju, povredice te njen smisao za humor.
Njoj je potreban neko da je trpi duze od dva dana...to bih eventualno ja mogao da je stavim pod kontrolu, vidis da je divlja i samo ceka priliku da kidise i napadne nekog kontra argumentima...
...
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: zivot...

Post by zeleni »

ziki wrote: to bih eventualno ja mogao da je stavim pod kontrolu, vidis da je divlja i samo ceka priliku da kidise i napadne nekog kontra argumentima...

ziljavi, jbg, provalio si me - oduveh sam bila slaba na osobe sa posebnim potrebama. samo ne mogu da se setim da li sam pala na tebe onomad kad si se sestre odrekao zbog 200 evra duga ili kada si onako hrabro pošao u muriju da podneseš prijavu protiv vojadžera. eto sad znaš i molim te, budi pažljiv kako pričaš samnom ubuduće. niježna sam dušica. :unibrow:
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: zivot...

Post by ziki »

Koje si ti djubre...Ja se salim sa tobom ni jednu ruznu stvar ti nisam napisao.
Pominjes mi vojagera koji se naljutio nesto u vezi majke, a meni je mesec dana nakon te svadje umrla majka a pretio mi je da ce da mi pravi neke crne magije i gluposti, pretio mi ubistvom ti meni pricas da sam hteo da ga prijavim u policiju. Mozda sam trebao jer za pretnje se to radi. Nije to zajebancija pa si cinkaros ako nekog prijavis, zivis u narkomanskom svetu jos uvek gde je policija neprijatelj.
Jel vidis da su mu tekstovi izbrisani, a brisu se samo kad je neka ozbiljna stvar u pitanju i to nemoze da izbrise korisnik foruma vec trazi od administratora.
Ali nije on tema ovde i tebi je bolje da ne cackas ono sto ti nije potrebno.
I u temi pojebavalica koju si otvorila napravila si uvod gde mene pominjes i stvari koje sam ja objavio, to vezano za sestru.
Kako te nije sramota od kada postojis na ovom forumu samo se ubacujes kad hoces nekome da otezas neki problem, nijednom nisi dala neki savet vec samo da izneses svoje misljenje koje je uvek suprotno.
Koliko si svadja napravila ovde.
Necu da gubim vreme sa tobom zaobidji me.
Mene vise nemoj da pominjes ni u sali ni ozbiljno.
...
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: zivot...

Post by preispitivac »

Ziki brate batali, vidis da je zezanje, odreagovao si previse. Covece, kakav ti meni kompliment dade kad rece da sam fin. Pristojan mozda.

Ova zena sa teme je veca briga, mislim da ne konta da je sve to malo zajebanije nego se cini. Ne ide to tako lako, a ako bude lako, kratko ce da traje, to dzankiju daje osecaj da moze opet uz vrlo malo cimanja da se izvuce pa se cepa nanovo, i nanovo, i nanovo i tako iz ciklusa u ciklus. Malo lud, malo ok, malo prs'o, malo iskulirao a svaki krug sve ludji, pa tako dalje
Jurim rep
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: zivot...

Post by demijan »

preispitivac wrote:
Ova zena sa teme je veca briga, mislim da ne konta da je sve to malo zajebanije nego se cini. Ne ide to tako lako, a ako bude lako, kratko ce da traje, to dzankiju daje osecaj da moze opet uz vrlo malo cimanja da se izvuce pa se cepa nanovo, i nanovo, i nanovo i tako iz ciklusa u ciklus. Malo lud, malo ok, malo prs'o, malo iskulirao a svaki krug sve ludji, pa tako dalje
tacno...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
komendija
Posts: 27
Joined: Mon Mar 26, 2012 4:46 pm

Re: zivot...

Post by komendija »

@ziki iskreno, nisam uvidela tačno - gde smo to počeli mešati babe i žabe, al svakako se slažemo da je odluka @marijaa -ina i da je nimalo laka.
ali, evo kao što sama žena reče - sve je u redu, i duhovnik i saveti / blagoslovi i trenutačno suprugovo stanje (svaka čast, @marijaa ništa lepše čuti - nego da zavisnik uspeva održati apstinenciju) . to je jako dobra i radosna vest.
ali, rastužuje me i činjenica što ćeš , na žalost - ostaviti svog supruga...
bilo bi idealno, savršeno - da mu je ovo poslednje uzimanje bilo...a nije. jer da jeste ova bolest ne bi bila ono što jeste i svi mi ne bi pisali ovde išta
relapse / recidiv je deo bolesti, na žalost. žao mi je ako mračim, ali možda je to @zeleni mirnijim tonom rekao kako izgleda tvoj uvid u narkomaniju je onako, površan.
navijamo mi za tebe i njega iz sve snage, al kad bi to moglo tako...
p.s. ja bi menjala duhovnika - da me zna 15 godina - a da živim u braku gde mi se suprug drogirao iza leđa, a ja ništa nisam znala. ili bih menjala nešto drastično u celoj toj religijskoj praksi
btw, da ne ispadnem neki hejter s tim duhovnicima, evo pravdam se : bio je oko pre 10 god aktuelan slučaj oca vasilija s hilandara koji je davao blagoslov odande za koješta-...(pa se posle javile gospođe s kojima je bio u kontaktu...zataškao se škandal, jedva)...izgleda se i metodije često šeta okolo. aj, nema veze, nije tema
ne zamerite
Post Reply