zivot...

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
marijaa
Posts: 29
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:15 am

zivot...

Post by marijaa »

Dragi ljudi..., nisam ni sanjala da cu imati posla sa drogom u okruzenju, ali evo me....
Imam 36 godina, dvoje prelepe dese male i supruga najdivnijeg.Vec duugo on i ja ne nalazimo zajednicki jezik,on je bolestan cesto....zapadne u krevet...pusi travu....mislila sam da covek ima ozbiljan zdravstveni problem, i eto juce posle 6 godina otkrijem da je ovisnik o heroinu!
Danas se nalazimo sa lekarom, bicu upucenija.
On zeli da se spasi svim silama, ja znam da se njima ne sme verovati, apsolutno cu sve da uradim da mu pomognem, samo sta me sleduje ljudi, pomazite....Pored svega nasa situacija finansijska je katastrofalna,a niko od mojih i njegovih ne sme da sazna!
Svaka podrska ce mi dobro doci i saznanje o tome sta me ceka!Danas idemo na razgovor sa doktorkom!
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: zivot...

Post by sanela »

marijaa wrote:Dragi ljudi..., nisam ni sanjala da cu imati posla sa drogom u okruzenju, ali evo me....
Imam 36 godina, dvoje prelepe dese male i supruga najdivnijeg.Vec duugo on i ja ne nalazimo zajednicki jezik,on je bolestan cesto....zapadne u krevet...pusi travu....mislila sam da covek ima ozbiljan zdravstveni problem, i eto juce posle 6 godina otkrijem da je ovisnik o heroinu!
Danas se nalazimo sa lekarom, bicu upucenija.
On zeli da se spasi svim silama, ja znam da se njima ne sme verovati, apsolutno cu sve da uradim da mu pomognem, samo sta me sleduje ljudi, pomazite....Pored svega nasa situacija finansijska je katastrofalna,a niko od mojih i njegovih ne sme da sazna!
Svaka podrska ce mi dobro doci i saznanje o tome sta me ceka!Danas idemo na razgovor sa doktorkom!
Draga marijaa, dobrodošla na forum, nažalost nikad ne znamo šta će život da nam donese i s čime ćemo se sutra trebati suočavati.
Žao mi je što si se našla u takvoj situaciji. Vjerovatno si već bila kod ljekara, šta su ti rekli?
Želim ti reći da je tvoja priča slična mnogima koje su ovdje napisane, pa ti predlažem da čitaš. Odluka šta ćeš ti napraviti u svojoj priči je samo tvoja. Samo, imaj na umu, ovo je borba tvog muža, a ne tvoja. Tvoja je uloga da ga podržiš ili ne podržiš u njegovoj borbi. Ovo ti kažem, jer dosta suovisnika misli da je borba sa ovisnošću njihova borba i odgovornost. Tu se puno iscrpe i potroše, a rezultata nema. Često i sami obole, jer se bore na frontu na kojem ne mogu pobijediti. U ovom podforumu imaš neke edukativne tekstove, pročitaj ih.
Vi imate dvoje djece, za njih trebaš da budeš dobro i zdravo, zato zaštiti se radi njih.

I vjeruj, sama ne možeš ništa napraviti. Što uključiš više ljudi biće vam oboma lakše. Zašto ne želiš da tvoji i njegovi saznaju?

I na kraju, čitaj, pitaj, informiši se, zaštiti se i podrži muža u njegovoj borbi, uz stručnu pomoć, nikako na svoju ruku, jer će se agonija samo produžiti.
Sretno i strpljivo!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: zivot...

Post by demijan »

Prvo neces moci sama da se izboris...koliko god ti to sada delovalo tesko moraju i njegovi da se ukljuce posebno sto ste u losoj ekonomskoj situaciji...Ovo ti kazem iz razloga sto to nije decija igra izboriti se sa tim,mozes sebe vrlo lako dovesti u situaciju da upadnes u depresiju,izgubis zivce i to...
Ocekuje te duga i teska borba koja ce biti uzaludna ukoliko tvoj suprug zaista ne presece sebi u glavi da mora da se skine,doktori kao doktori su tu da pomognu koliko mogu,imaju vremena i to ali sve je to djabe ukoliko ON ne kaze dosta i istraje u tome...
Svaki narkoman zeli da se spasi svim silama kada ostane bez sredstava i svaki ima pricu...Mora da dokaze da se zaista bori i ne smes mu mnogo verovati posebno u pocetku...Uzmi one testere za proveru i proveravaj ga povremeno...Pozdrav i neka ti je Bog na pomoci...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
marijaa
Posts: 29
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:15 am

Re: zivot...

Post by marijaa »

LJudi hvala vam.....
Ovako teku stvari... On je dobar covek,kaze da je namerno stavio to na izvolte da bih nasla jer ne moze vise tako!dakle on je odlucan u tome da mu se sada sve gadi. Dosli smo do lekara i ovo nam je bio sesti cist dan!iamo je hanzaplast koji ga spasava 2 puta, jer traje po 3 dana, zoloft ujutru, dijazepam 3 puta i uvece ima taj remeron! Imao je i 3 dana neke lekove po 1 do 2 dnvno za bolove. Sada tezimo ka blokatoru, a polako nam okrecu ledja :), ali moram se snaci kako ne znam. On je dobro, plasi se narednih dana kako ce bez hanzaplasta!
Ono sada sto mene muci i pojavljje se kao bes....da ja zivim sa covekom 6 godina u lazi, toliko smo i zajedno...i ono sto sam dobila ako blagoslov sa hilandara, da je sjajno sto sam uz njega ali ako se jos jednom ponovi da moram decu i sebe da vadim iz ovoga i da idem...Tako da sam potpuno odlucila, ne zbog mene, koja sam inace slaba , vec zbog dece da ne smem da ih drzim blizu ovoga... Svako odgovara za sebe. Ukljucila sam mnogo ljudi..i slava bogu uz nas su mnogi, mada kazem, ima i onih koji okrecu ledja :)!besna sam na njega iako ne pokazujem, ali ako se vo ne zavrsi odoh ja. Sada se bavim novcem koji nemam.a naravno novac ne sme da bude problem!
Neverovatno mi je koliko sam zaista glupa.Ja sam glumica po zanimanju, i oko mene je bilo svega ali da ja 6 godina ne uvidim nista, vec mislim da je od trave jer je pusio, i reko ajde...mada mi je muka od nje, i ono sto me najvise razbesnelo, danas je bio dobar i pusio travu! I opet taj jadan i bolestan izraz lica , ociju, lazi, nesustine, smorenosti....O boze hocu li preziveti???????? Boli ljudi boli, a deca su nam najdivnija i najradosnija na svetu, mnogo su mali. Boze pomozi! Mslim sada da je i on na ovom forumu.
Ako neko moze da mi kaze koliko mu jos dana treba do blokatora? Ovo je 6 dan ali da li hanzaplasti ulaze u ove dane ili mora i od njih da se ocisti! Hvala!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: zivot...

Post by demijan »

Boli ljudi boli, a deca su nam najdivnija i najradosnija na svetu, mnogo su mali. Boze pomozi!
Neka ti Bog da srece i zdravlja za tebe i tvoju porodicu posebno decu....
licemeri ce ti uvek prvi okrenuti ledja takvi ti i ne trebaju...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
marijaa
Posts: 29
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:15 am

Re: zivot...

Post by marijaa »

hvala ljudi, hvala, jasnoi mi je sve, evo ima prijatela bogu hvala , stize pomoc sa svih strana !
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: zivot...

Post by majka NS »

marijaa wrote:Dosli smo do lekara i ovo nam je bio sesti cist dan!iamo je hanzaplast koji ga spasava 2 puta, jer traje po 3 dana, zoloft ujutru, dijazepam 3 puta i uvece ima taj remeron! Imao je i 3 dana neke lekove po 1 do 2 dnvno za bolove. Sada tezimo ka blokatoru, a polako nam okrecu ledja , ali moram se snaci kako ne znam. On je dobro, plasi se narednih dana kako ce bez hanzaplasta!
marijaa wrote:besna sam na njega iako ne pokazujem, ali ako se vo ne zavrsi odoh ja.
marijaa wrote:danas je bio dobar i pusio travu! I opet taj jadan i bolestan izraz lica , ociju, lazi, nesustine, smorenosti....
marijaa wrote:Ako neko moze da mi kaze koliko mu jos dana treba do blokatora? Ovo je 6 dan ali da li hanzaplasti ulaze u ove dane ili mora i od njih da se ocisti! Hvala!
"marijaa" kod kakvog ste to "lekara" bili, kakav flaster, kakvih 6 dana čist i da li "hanzaplast" (šta se posekao) ulazi u ove dane, kakvi lekovi za bolove 3 dana...
Sa blokatorima se ne igra, oni su ozbiljna stvar, da ste bili na pravom mestu, sve ovo ne bi pitala, i ne biste radili ovo što sada radite...
Vas dvoje treba da odete kod doktora-specijaliste za bolesti zavisnosti, radi u dve smene, tako da posao ne mora da trpi... on mora da uradi detoksikaciju, čišćenje organizma od opijata, prepisaće ti i dati tačnu tabelu lekova, kako se uzima, koji je za šta i kako mu daješ svaki dan... lekovi su kod tebe, i ti mu ih daješ... oni pokrivaju sve simptome ... posle detoksikacije organizma, koja traje minimum duplo više od ovog što ti napisa, radi se test na opijate, i ako je test OK, onda se dogovaraš sa doktorom za blokator, kako će da ga uzima, jer ne uzima svako istu količinu... i sa blokatorom se ne igra ... objasniće ti i način na koji ćeš mu drobiti i kako će ga piti, ne sa sokom i sl., a razlog će ti reći... uz blokator OBAVEZNO i razgovori sa psihologom, psihijatrom... ... ...
Ovo je ozbiljna bolest, i njoj se tako mora i prići, dva puta sam čitala tvoj post, i čini mi se da ovo odradjujete uz pomoć "prijatelja" i "sam svoj majstor"...
marijaa wrote:hvala ljudi, hvala, jasnoi mi je sve, evo ima prijatela bogu hvala , stize pomoc sa svih strana !
Pomoć će ti tek trebati, i najbitnije je bilo da uključiš roditelje... da isključiš mogućnost pozajmice i pravljenja alibija kod njih, s njegove strane...
Detoksikaciju može da uradi i u bolnici, tada ne plaćaš lekove za detoksikaciju, koje bi morala na recept da podigneš - ukoliko se to radi kod kuće... ... i nema pića i kako ti ono reče
marijaa wrote:danas je bio dobar i pusio travu! I opet taj jadan i bolestan izraz lica , ociju, lazi, nesustine, smorenosti....
uključi i roditelje u ovo, ovo sve mora mnogo ozbiljnije da se radi ...
srećno
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: zivot...

Post by sanela »

Potpisujem sve ovo što je majkaNS napisala, uz podvučeno - ovisnost je ozbiljna bolest i kao takvu je treba tretirati i liječiti. To je proces koji traje mjesecima, godinama... Nema ništa nabrzinu i instant, kakvih 6 dana... 3 dana???
marijaa
Posts: 29
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:15 am

Re: zivot...

Post by marijaa »

evo da vam kazem, imao je hanzaplast koji traje 3 dana, pa jos jedan i lekove koji e sam navela.Sobzirom da sam ja javna licnost pa ne smem da vam dajem imena dosli smo do najboljeg doktora, tj doktorke, tako da ovo sta on sada pije apsolutno pomoze, on je danas 8 dan cist i oseca se dobro, od sinoc su poceli bolovi u telu ali kako dr kaze, juce smo se culi, on je od danas bez icega sem lekova antidepresiva,od danas jos nedelju dana ima da gura bolove i stavljamo blokator, naravno radimo test na mokracu i ako ona odobri daje uput. Nisam iskljuciva, pisite sve sto mislite, ali nama bogu hvala ide dobro.On je mnogo puta bio na suvom odvikavanju (naravno ja sam mislila gripe , isijas, srce), tako da on kaze da je ovo nista kakve je muke trpio.Od danas ce biti gusto!Ali nadam se sledecem ponedeljku blokatoru.Svi su ukljuceni, sem mojih koji ne zive ovde i imala bih problem sto bi odveli i mene i decu!Tako da sada ovu jedinu sansu koju sam mu dala guramo !napisala sam terapijukoju pije
.
marijaa
Posts: 29
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:15 am

Re: zivot...

Post by marijaa »

hanzaplast je najnovije sredstvo, traje tri dana i spasava od bolova, nazalost ne moze se koristiti dugo! Ublazuje bolove i naravno sadrzi supstance otkud znam cega, morfijuma da se prva faza bolova ublazi!naravno sve smo lekove dobili ne besplatno nego recepte!
Post Reply