zivot...

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

marijaa
Posts: 29
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:15 am

Re: zivot...

Post by marijaa »

hvala sanela, ali ne zelim za sada, ali posaljite mi kontakte, samo jos ako se odlucim da ne naletim na nekoga ko mi ne odgovara :(, a on apsolutno nece biti za to...
nanana
Posts: 47
Joined: Sat Feb 18, 2012 12:18 am

Re: zivot...

Post by nanana »

to što kažeš- neće on bit za posjet terapeutu, a i da mu je muka od same spomeni heroina ili sličnih tema; to je sada tako, jer je još sve svježe. a za tebe je sigurno bitno provarit te silne godine proživljene u laži i čut i njegovu stranu tj raščlanit koji dio te zajedničke prošlosti je bio stvaran, a koji lažan tj nastao pod utjecajem droge. znam, jer je mom mužu bilo jako bitno- imao je milijardu pitanja. na početku mi je bilo teško pričati o svemu, ali kad se sve malo sleglo bilo mi je lakše- bit će i tvom mužu. pogotovo radi grižnje savjesti, teško se suočit sa svim svojim lošim postupcima- ja sam to morala prvo sama sa sobom raščistit, pa tek onda otvoreno s mužem o svemu popričat.
eto tek toliko, pozdrav
marijaa
Posts: 29
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:15 am

Re: zivot...

Post by marijaa »

danas sam saopstila sestri koja je doputovala. da ne pricam o soku. ona ga zali ali hoce da mu(jer ja insistiram), ako i ja izdrzim, dam fore do februara da nadje posao i zaradjuje novac, u suprotnom mi kupuju stan.Ono sto je sok, sto izgleda da je pokrao mnogo mojih prijatelja, i sestri 3 puta nestao novac kada je bila sa nam, on se kune u decu da nije,zao mi je,e ali ne volim ga vise, spremna sam za odlazak. sutra ce i moji roditelji saznati, od toga mama koja je u teskoj depresiji zadnjih 10 godina, ne zam ljud raspadam se.
marijaa
Posts: 29
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:15 am

Re: zivot...

Post by marijaa »

selimo se iz ovog grada svi zajedno, za mesec dana bismo trebali biti na drugom mestu!
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: zivot...

Post by jana »

Marija,svako se od nas raspadao kad se suocio sa problemom,u svoj njegovoj kompleksnosti.Bijeg,seoba,je prva reakcija na to suocenje..Cuvaj prvo sebe i svoju snagu,da odrzis razum i ravnotezu ,da se djeci nadjes pri ruci.Prema njima si duzna i obavezna.Tvoj muz mora da se suoci sam sa svojim problemom,i sam da ga rjesava,uglavnom,radeci na sebi i mjenjajuci sebe.Ne dozvoli da te uvuce u baru svojih sadasnjih razmisljanja.I ne dozvoli da ides za njegovom pamecu.Ne razumijem zasto je za njega problem prihvatiti psihoterapiju nakon detoksa?Drzi da si sada ti stub obitelji,i insistiraj da te malo i tvoj muz slijedi..zauzmi poziciju i bori se.Za minimum respekta prema svojem zivotu i zivotu svoje djece..
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: zivot...

Post by demijan »

marijaa wrote:danas sam saopstila sestri koja je doputovala. da ne pricam o soku. ona ga zali ali hoce da mu(jer ja insistiram), ako i ja izdrzim, dam fore do februara da nadje posao i zaradjuje novac, u suprotnom mi kupuju stan.Ono sto je sok, sto izgleda da je pokrao mnogo mojih prijatelja, i sestri 3 puta nestao novac kada je bila sa nam, on se kune u decu da nije,zao mi je,e ali ne volim ga vise, spremna sam za odlazak. sutra ce i moji roditelji saznati, od toga mama koja je u teskoj depresiji zadnjih 10 godina, ne zam ljud raspadam se.
To je klasika,ne treba nista da vas cudi,moram samo da ti kazem da je meni licno odvratno to sto se kune u decu pa i da stvarno nije...Meni je to najveci signal za laz i da jos uvek nije zaista poceo da se vadi...Ja sam uvek za to da se da sansa svakom i treba mu dati sansu ali pripremi i rezevnu varijantu...I da dodam suvise je mali period da pocne da funkcionise kako treba mislim to do februara...Tebi treba malo mira njemu treba vremena da se sredi.Komuna je najbolja varijanta.Ako ima usi shvatice i razumece...Sve najbolje...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
komendija
Posts: 27
Joined: Mon Mar 26, 2012 4:46 pm

Re: zivot...

Post by komendija »

marija, kako ide kako si
Post Reply