zivot...

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: zivot...

Post by zeleni »

živa ziljavko :P
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: zivot...

Post by ziki »

Draga zelena, zovem se ziki i vec dugo pratim tvoj rad i smatram da je tvoj doprinos na forumu veliki.
Narocito se divim tvom neodoljivom smislu za humor.
Inace zivim u srbiji i volim sve sto vole mladi...
...
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: zivot...

Post by zeleni »

ae ziljavko, alles gut.
mora i da te pohvalim, ipak si ceo dan smišljao šta da mi odgovoriš :P
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: zivot...

Post by ziki »

zeleni wrote:ae ziljavko, alles gut.
mora i da te pohvalim, ipak si ceo dan smišljao šta da mi odgovoriš :P
Nisam smisljao ceo dan, nisam bio tu pa zato nisam odgovorio odmah.
Znas, malo me uzbudjuje ta tvoja drskost hmmm...
...
marijaa
Posts: 29
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:15 am

Re: zivot...

Post by marijaa »

a vas dvojica, bas ste kod mene nasli da se zezate?
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: zivot...

Post by zeleni »

zar i ti, brate brute: nismo dvojica, nego dvoje :mrgreen:

ajde, marija, opusti se. zajebancija leči mozak.
kako je dečkonja, šta se dešava?
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: zivot...

Post by ziki »

Izvini marija sto smo "zachatovali" temu...
Ja i zelenko se malo zezamo.
Oduvek sam joj bio simpatican...
...
komendija
Posts: 27
Joined: Mon Mar 26, 2012 4:46 pm

Re: zivot...

Post by komendija »

marijaa wrote:LJudi hvala vam....
Ono sada sto mene muci i pojavljje se kao bes....da ja zivim sa covekom 6 godina u lazi, toliko smo i zajedno...i ono sto sam dobila ako blagoslov sa hilandara, da je sjajno sto sam uz njega ali ako se jos jednom ponovi da moram decu i sebe da vadim iz ovoga i da idem...
ja se malo na početku - izvinjavam je l - što upadam ovako ko indijanac, niotkuda (zapravo - upadam sa susedne teme) - ali ne mogu si pomoći da ne odgovorim na ovo ovde što videh -
@marijaa veruj, u potpunosti shvatam situaciju koja te zatekla, razumem i tvoj bes, sasvim.
nego ovo - 'blagoslov sa hilandara' koji si dobila i koji spominješ - kako ćeš poslušati i primeniti -- o čemu ti to, molim te bogom pričaš ?

kakvi blagoslovi s hilandara ?! telefonski? otac taj i taj - savetuje svoja duhovna čada telefonskim putem - i svojim neprikosnovenim autoritetom sa gore Atos - presuđuje tvom braku i tvom mužu sledeće -- ako on još jedared uzme - ti ga imaš blagoizvoleti napustiti promptno, sa naravno oba deteta ??!!
ko je taj duhovnik koji sebi daje to 'duhovno' pravo ?
kakav hilandar bre - tamo žensko ne sme da kroči, kakvo je to telefonsko duhovništvo ?
u potpunosti razumem verujuće ljude (razumem i ateiste i mnoge, nebitno sad) i njihovu potrebu za nekim dobrim ispovednikom, ali molim te - valjda su vas učili nečemu o pravoslavlju, valjda ste čitali nešto - uz taj praktični život vernika - pa ste pročitali i ono da pazite kome poklanjate svoje poverenje i svoju dušu - a bogami i da je vreme duhovnika - prošlo...

na 2 mesta spominješ taj hilandarski blagoslov - zato sam se uključila. da li bi ti zaista ostavila supruga jer je neki tamo otac taj i taj tako blagoslovio ? je l te on ispoveda, je l on i inače vodi računa o tvom 'duhovnom zdravlju' ? poznaješ li ga ? koga si to zapravo spremna tako slepo - poslušati ? ozbiljne su to stvari, znaš i sama. oke, ozbiljna je i ovo bolest po sredi - ali...veliko ali mi se pojavljuje u tom 'blagoslovu'

verujem da ti nije lako, i svaka je uteha dobrodošla, kao i pomoć...iskreno se nadam da će tvom suprugu biti bolje, da će ugradnja blokatora jedno vreme mu pomoći da se odmakne od opijata s kojima je živeo.
ali ovo s duhovnicima hilandarskim i slepim poslušanijem - nikako ne razumem :( pomozi mi da shvatim..
svako dobro želim tebi i tvojoj porodici
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: zivot...

Post by ziki »

Citao sam malo ovaj post, radi se o flasterima za bolove a ne hanzaplastu pogresno se zena izrazila. to su flasteri na bazi morfijuma, menjaju sa na 3 dana sporo ispustaju supstancu i deluju 3 dana.
Tipa fentanyl, durogesic itd.
Ima i suboxon flasteri, doduse u inostranstvu, ovde slabo.
Ti flasteri nisu resenje za zavisnika, to je vise za kancerogene ne daj boze...
Jaki su i mogu takodje da naprave problem.
...
komendija
Posts: 27
Joined: Mon Mar 26, 2012 4:46 pm

Re: zivot...

Post by komendija »

ziki wrote:Citao sam malo ovaj post, radi se o flasterima za bolove a ne hanzaplastu pogresno se zena izrazila. to su flasteri na bazi morfijuma, menjaju sa na 3 dana sporo ispustaju supstancu i deluju 3 dana.
Tipa fentanyl, durogesic itd.
Ima i suboxon flasteri, doduse u inostranstvu, ovde slabo.
Ti flasteri nisu resenje za zavisnika, to je vise za kancerogene ne daj boze...
Jaki su i mogu takodje da naprave problem.
ne umem otpočeti post bez da citiram, pa se nadovezujem: jasno je meni kako nisu neki tamo hanzaplasti za poseći se u pitanju, već oni fentanilskii protivu blolova. lako za flasteremuževljeve, mene muči taj blagoslov - kojim se momku presuđuje. @marijaa jasno kaže da će poslušati isti. dosta ozbiljne stvari naspram flaster vs hanzaplast momenta
Post Reply