kako dalje savet

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: kako dalje savet

Post by ziki »

Ja sam malo osetljiv kad su u pitanju majke...
Nemogu da zaboravim dok sam ziv, jednom prilikom sam prvo potrosio gomilu para na drogu da smo ostali bez dinara u kuci, nakon toga sam upao i krizu i 2 dana se uvijao u krevetu.
Da je posle tih dva dana moja majka kad je videla da nema gde vise, izvadila iz steka pare koje je odvojila za crne dane, dala mi ih a ona ustala i umesila hleb posto nismo imali para da kupimo...
Ja sam zavrsio svoje sa tim parama vratio se kuci i seo da veceram onako sa olaksanjem jer su mi prestali bolovi i krize.
Nije mi jednu jedinu rec rekla, ali taj tuzan pogled koji je tad imala na licu nemogu da zaboravim nikad.
E kad se toga setim nema te muke koju nemogu da izdrzim, prestao sam da zalim sebe i kad bih mogao da vratim vreme unazad drugacije bih radio.
Tako ce i vas sin, jednog dana kad bude video koliko ste propatili zbog njega i kad mu se bude probudila savest prestace da udovoljava svom dupetu.
Vec ce za toliko da se potrudi da makar pije lekove i oslobodi vas tih muka i da svoje probleme resava kao zreo covek i uz pomoc lekara.
...
majka.de
Posts: 14
Joined: Mon Oct 12, 2009 12:08 pm

Re: kako dalje savet

Post by majka.de »

Hvalj ti ziki na iskrenoj poruci.Neznam sta je sa njim zvao me da idemo ponovo kod lekara.Kaze da ce ponovo da pocne sa suboteksom sutra bi trebaji da idemo.VIDECU::::::
cibukarda
Posts: 61
Joined: Wed Apr 21, 2010 2:42 pm

Re: kako dalje savet

Post by cibukarda »

Već je prošlo dovoljno vremena od vašeg zadnjeg posta i verujem da ste se još jednom razočarali.
Jednostavno Vi ste majka koja nema snage da shvati sa kakvim zlom ima posla.
Sanela i Jana su bile manje grube u svojim postovima nego ja kad pišem ali meni je Janina grubost pomogla.
Nisam sada siguran posle toliko godina da li je to bio Janin post ali i mislim da jeste i takav grub pristup mi je pomogao da shvatim da kad se bori sa drogom nema milosti i sve je dozvoljeno.
Da Vas savetujem da sina izbacite na ulicu odnosno da mu date da bira kao ja svome ..ulica ili lečenje ...ne smem jer to je velika odgovornost ali teško da će on početi da se ozbiljno leči dok ima Vas.
Ja sam sada na ovom sajtu iz navike i nemam ni neku želju da kao nekom pomognem jer saveti služe za bacanje.
Ali ja više nisam ni suovisnik a uspio sam jer sam na vreme prepoznao opasnost i nisam čekao da heroin dovede moje dete do dna nego sam ga na sebi svojstven način pre heroina ja doveo na dno i pokazalo se tačnim da narkomani dok ne padnu do kraja nemogu ustati.
Neki nikad ne ustanu ali ja nisam a ni Vi onaj ko odlučuje o životu ismrti.
Pročitajte forume vezane za ovu bolest,PROČITAJTE Saneline postove ,ona ima veliko iskustvo i vidim godinama da ne odustaje a na mnogim sajtovima mnogi su odustali.(Sanela ovo je mišljenje o tebi kao borcu protiv narkomanije ---samo radi znanje i ravnanje).
Shvatite da i Vi treba da živite kao ljudsko biće a ne kao senka vašeg sina---koji je više vezan za heroin nego za Vas.
Toliko od mene i neka Vas Bog pomogne.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: kako dalje savet

Post by sanela »

cibukarda wrote: .(Sanela ovo je mišljenje o tebi kao borcu protiv narkomanije ---samo radi znanje i ravnanje).
e.
Hvala :)
Razumjela sam...
majka.de
Posts: 14
Joined: Mon Oct 12, 2009 12:08 pm

Re: kako dalje savet

Post by majka.de »

Jesam razocarana sam i ogorcena.Poceo je da pije suboteks doktor ga jedva primio nazad.Dao mu je poslednju sansu.Meni je rekao da dzabe bacam pare.Preko suboteksa je bio pozitivan na kokain i opijate.Nece danas vise da ide lekaru ja sam shvatila da je on beznadezni slucaj.Tesko da teze nemoze biti,gledas da ti jedino dete polako umire a nemozes da mu pomognes jer on to ne zeli.razmisljam da ga sa policijom proteram kuci u srbiju pa sta nam bog da ko prezivi prezivece.PISACU DALJE SAD NE MOGU MISLI SU MI ZBRKANE :
majka.de
Posts: 14
Joined: Mon Oct 12, 2009 12:08 pm

Re: kako dalje savet

Post by majka.de »

Dugo me nie bilo.Posle zadnjeg posta sam donela vaznu odluku koja je ispala dobra.Nasla sam komunu u srbii pristao da ide,odmah sam ga stavila u auto i krenuli.Kad smo stigli nije hteo da ostane odvela ga do naseg grada nije hteo da izadje iz auta.Dovezla ga pred policiju i rekla da ce ga oni izbaciti cvileo je molio pretio da ce da se ubije.Rekla sam dobro taman cu odmah i da te sahranim dok sam tu i verovatno cemo oboje biti zadovoljniji nego sad ja cu znati gdesi a ti naci mir.Nazvao je dedu i otiso kod njjega.Rekla sam da ga ne prima a matori me tako izgrdio i rekao da sam sve samo nisam majka i da treba da se stidim.Ostala sam par dana i vratila se nazad.Posle 7 dana matori zove nezna sta ce sa njim kaze traze komunu vodi ga od komune do komune i svaki put nece.On sam nalazi komunu koja mu se kaze svidja i 17 ulazi da se leci.Ja sam onda stupila u kontak sa ljudima iz komune i dogovorila se oko placanja.Sad mi je sve lakse valjda ce dragi bog uslisiti moje molitve tu da i ostane i da nadjemo mir i on i ja da stavi tacku na pakao od zivota u kojem smo ziveli.Pozdrav za sve koji prate moje postove trebala sam odavno da stisnem srce..
Aleksandar
Posts: 26
Joined: Thu Jun 28, 2012 7:21 pm

Re: kako dalje savet

Post by Aleksandar »

Koje placanje? Koja je to komuna?
cibukarda
Posts: 61
Joined: Wed Apr 21, 2010 2:42 pm

Re: kako dalje savet

Post by cibukarda »

nemojte mi zameriti ali upozorio bih vas na jednu istinu koja se dešava često kad narkoman ode u komunu
posle kratkog perioda kad počne da se leči počeće da vas ubeđuje da je ok i da treba da izađe van
ne pristajte dok vas ne ubede ljudi iz komune bez obzira što je skupo
napominjem neznam koja je komuna u pitanju
kad izađe ako se nastavi družiti sa istim ili sličnim društvom znak je da se vraća na staro
dedu koji je mislio da je dobar pozdravite i recite da je droga veliki neprijatelj i lekarima a mi laici nemožemo se boriti bez svih koji su nam bliski i stručnih osoba
izvinite što ne poštujem pravopis ali takav sam
posledice drogiranja će biti razne i dugotrajne
usput da napišem i nešto iz svog života
sin je mislim već skoro 4 godine daleko od zla ali i danas imamo posledice raznih vrsta
jedna je interesantna
počeo je da radi i šef ili šefica da ne naglašavam od prvog dana je tražila da ne prime ga
njena su saznanja o njemu od njegovog prijatelja ili nazovi prijatelja iz srednje škole da je on narkoman
njene reči su da se to nemože lečiti
i uspela je da ga posle par meseci toliko oblati da mu nisu produžili ugovor
njegove reči su bile samo da kad je bio najgori njeno dete mu je bilo prijatelj jer je moglo da popije više alkohola nego on i nije ni jednog trenutka rekao da je mrzi i jedina mu je želja da i drug i šefica ostanu zajedno na poslu do penzije
šefica je završila neki fakultet na medicini i ima bar dvoje dece za koje sam čuo da su narkomani
ali mi ne bi palo na pamet da bilo kome u našem okruženju to kažem
iz dva razloga jer bih sebi napravio većeg neprijatelja nego sada što su a i nikad ni jedna majka ili otac nisu poverovali kad im neko kaže za dete da je narkoman da je to istina
naravnoučenije
ja se poverih vama jer mi je tako lakše
nikad ne očekujte da jednom kad vam dete bude zdravo da neće biti još raznih problema
savet nekome dajte tek kad vam traži jer u protivnom samo gubite vreme i stvarate sebi dodatne neprijatelje
danas sam sretan i neznam šta mi bi da uđem ovde jer mi je sin mog sina napunio dve godine
ps
za par meseci se nadam da će moj sin biti daleko od balkana
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: kako dalje savet

Post by sanela »

cibukarda wrote: savet nekome dajte tek kad vam traži jer u protivnom samo gubite vreme i stvarate sebi dodatne neprijatelje
Ovo je živa istina...
danas sam sretan i neznam šta mi bi da uđem ovde jer mi je sin mog sina napunio dve godine
ps
za par meseci se nadam da će moj sin biti daleko od balkana
Drago mi je @cibukarda
Želim i tvom sinu i vašoj/njegovoj porodici sve najbolje :D
majka.de
Posts: 14
Joined: Mon Oct 12, 2009 12:08 pm

Re: kako dalje savet

Post by majka.de »

Nisam se dugo javljala.Komuna u koju je otisao zove se svetlost. na zalost nije tamo ostao izasao je 6 dan.U toj komuni je bilo samo 3 momka neznam sta se tamo desilo neznam vise kome da verujem.Kad sam poslala pare 300 evra drugi dan je izaso.vratio se u grad izvadio zdravstvenu knjizicu isao kod lekara i dobio uput za Drajzerovi sutra mu je zakazan prijem u bolnicu.Oce kaze prvo da se ocisti a iz bolnice pravo da ide u neku komunu kod banjaluke zove se marjanovac.Videcemo sta ce od svega biti.Ja sam svesna da je to bolest za ceo zivot i da samo jaki pobedju.Bice kako mora jedino sto ja mogu u celoj ovoj situaciji je da se bogu molim sto i cinim molim boga za moje dete i svu drugu posrnulu decu da im bog pomogne i osvetli put spasenja od zla u koji su posrnuli.
Post Reply