Nova tema zapoceta

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
zutaanabela
Posts: 1
Joined: Wed Aug 29, 2012 8:17 pm

Nova tema zapoceta

Post by zutaanabela »

vec ispricano... recidiv ili ne? kako ga prepoznati?
Iscitala sam vecinu ispovesti i otprilike znam odgovor ali i dalje postoji sumnja da je moguce da nisam u pravu. Neposredno nakon upoznavanja mi je rekao da je bivsi narkoman, od nedavno sam saznala da je pitanju bio heroin. Ne poznajem ga najbolje mada smo kolege ali zivimo u razlicitim gradovima, vidjamo se odskora. Kaze da sam njegov weyout... nisam klinka i nisam zaljubljena, osim sto mi je ovo sto se desava malo drugacije od situacija sa kojim sam se do sada susretala, sve je na pocetku bilo jednostavno i zanimljivo. Oboje smo u dugim vezama, ne bih trosila ni vase a ni svoje vreme na to otkud nas dvoje u prici.
Rekao je da je 2004. prestao sa heroinom, nakon 7 dugih godina. I dalje prica o narkomaniji, gotovo da se svaki nas razgovor svodi na to kako mu je tesko bilo zbog toga sto ga drugi i dalje gledaju kao narkomana ili prica o tome kako je zivot bezveze i kako se jako tesko opire potrebi, zelji za heroinom. Nedavno je zavrsio u bolnici, jednom mu je pogled bio toliko cudan a i ta neka paranoja da sam zakljucila da nesto sa njim nije OK. Incace pusi travu, i to onako, na redovnoj bazi,.. cesto pominje da se i dalje testira...
Pitala sam ga da li je ponovo nastavio po starom, on to porice i rekla bih da me pomalo izbegava.
Ima li smisla pokretati ovu temu? Kaze da sam mu potrebna, da sam mu promenila svet naopacke i da ne zeli a me izgubi, samo trazi malo vremena...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Nova tema zapoceta

Post by sanela »

Zutaanabela, dobrodošla!
Pusti njega sad, nego šta ti radiš u toj priči? Šta ti tu dobijaš? Znaš li u šta se upuštaš i jesi li spremna za borbu?
Razmisli dobro želiš li živjeti život na dva kolosjeka i koliko si spremna sebe uložiti u cijelu priču? Kažeš da si čitala priče na forumu... Vidi priče djevojaka ovisnika, koliko su pogubljene i rastrzane između sebe i njega, hodaju po ivici vlastitog mentalnog zdravlja. Želiš li to za sebe? Kažeš nisi zaljubljena. Šta želiš u toj vezi, koja i nije veza... On čist, a puši travu svakodnevno. Od čega je ba čist? Od života...
Sa srećom...
Post Reply