Pomoc,hitno !

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
brazilias_2
Posts: 1
Joined: Tue May 01, 2012 8:03 pm

Pomoc,hitno !

Post by brazilias_2 »

Ovu temu pocinjem jer se nemam kome drugom obratiti, svi bi rekli ostavi ga nisi normalna vidis da je narkoman a roditeljima da kazem to ni u ludilu
Ovako prica pocinje.. upoznali smo se , i znala sam da se drogirao , koristio marihuanu i kokain :)
Razlog zbog kojeg je poceo je jako razumljiv ..nije opravdano , ali je ipak razumljivo..
Bili smo zajedno imali smo odredjene krize , dok jednom nije nestao.Vratio se nakon nekoliko mjeseci u nas grad i odmah me potrazio s pricom kako mu ja trebam a tad mu je samo trebala droga i da je prestao s tim.
Bio je cist oko 4 mjeseca ( barem tako kaze ) Nakon toga je doslo do pogibije njegovog jako dobrog prijatelja ( a razlog zbog kojeg je poceo je isto tako smrt jako bliske osobe ) , i opet je poceo.Rekao mi je da je to uradio samo jednom , iz ocaja i zbog toga sto niko nije bio s njim.
I poslije toga mu se navodno zgadilo i vec je cist oko 2 mjeseca , provjereno ali non stop pije apaurine . Kao to mu zamjenjuje njegove potrebe , popije po 2 dnevno.
Obecala sam mu da cu uvijek biti uz njega , i da cu mu biti oslonac ..uz sve to jako ga volim , ali ipak ne zelim da budem u vezi sa narkomanom
Sta da radim , da li apaurini stvarno zamjenjuju tu njegovu potrebu da li stvaraju ovisnost ?
Je li moguce da ce prestati i sa njima , jer je cvrsto odlucio da se drogi ne vraca i vec je poceo0 voditi normalan zivot , jedino me ti apaurini zabrinjavaju ..
Ne znam sta da radim , molim vas pomozite mi
Hvala Vam unaprijed ! :D
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Pomoc,hitno !

Post by demijan »

Ako je imao tesku traumu kao sto kazes smrt bliskog prijatelja to ostavlja itekako traga na psihu svakog.Najbolje bi mu bilo da potrazi neku strucnu pomoc jer bezanje od stvarnosti uz pomoc opijata samo pogorsava njegovu situaciju.Moj primer je nekako slican tako da bez neke zelje da se namecem previse smatram da je pomoc,savet i lepa rec mnogo delotvornija od laznog osecaja koji trenutno izazivaju PAS...
Sve najbolje
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
zagrepcanka
Posts: 85
Joined: Fri Mar 16, 2012 1:16 am
Location: Zagreb

Re: Pomoc,hitno !

Post by zagrepcanka »

draga moja...apaurini(apaurin,normabel,xanax,helex...i da ne nabrajam sad...) naravno izazivaju ovisnost...ja bi rekla da su to legalne droge...
trebate potraziti strucnu pomoc...a ne na svoju ruku da uzima,apaurin...to nije rjesenje...
ja sam zbog svoje situacije uzimala xanax...samo dva mjeseca...i sada se prilicno lose osjecama,kada ne uzmem...znaci pojavila se ovisnost...doduse ja sam uzimala stvarno slabe doze...al sve ti to dodje na isto...tesko je biti rob necega...pa bio to i "samo"apaurin...
svakako potrazite pomoc...zbog njegove ovisnosti,..sami cete tesko izaci iz problema...
svakako sretno..
ljudi ce vam oprostiti sve,osim istine....
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Pomoc,hitno !

Post by ivica »

Svidila mu se light verzija recidiva, ha! Nagovori ga da spušta doze mic po mic, bit by bit. Tako će se ufilmat da se opet skida pa će krenut dobrim putem, bistrijim od apaurina.
On nije narkoman. To ti panker tvrdi! On ima traume ,a svaka prođe samo treba izdržat period.
ignorance is bliss!
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Pomoc,hitno !

Post by sanela »

ivica wrote: On nije narkoman. To ti panker tvrdi! On ima traume ,a svaka prođe samo treba izdržat period.
Ma čim panker tvrdi, garant je istina!
Kako bolan nije narkoman?! Jašta je nego narkoman i to u recidivu, jer je jednu supstancu zamijenio drugom... Potražiti stručnu pomoć. Ne prekidati naglo, nego pomalo.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Pomoc,hitno !

Post by ivica »

On voli adrenalin. Apaurin i ostale kakice su samo prolazna faza dok ne posegne za nečim skupljim a oće.
to panker tvrdi! :-D
ignorance is bliss!
Post Reply