Naš kraj i moja iskustva

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
sheila
Posts: 22
Joined: Wed Nov 24, 2010 12:36 am

Naš kraj i moja iskustva

Post by sheila »

Bože, odakle da počnem?! Tako mi je malo snage preostalo i za ovo pisanje, ali osećam potrebu da se zahvalim svima ovde... forumu što postoji, i svim dobronamernim ljudima, HVALA VAM... možda ste nekom i život spasili. Meni lično ste pomogli mnogo, svojim pričama, savetima, iskustvima, uštedeli mi sigurno vreme, energiju itd. Tako ću i ja da ispričam ukratko svoju priču... možda nekom pomogne.

Zaista nisam bila svesna u šta se upuštam. 3 paklene godine...bilo je svega. Ako me pitate, jesam li bila srećna... retko, je li vredelo...nije, Jel mogu da ostanu čisti...mogu, ali stalno su depresivni, negativni..kao da pate za heroinom, a vi u vazduhu slutite recidiv... pa se desi recidiv, pa ponovno skidanje...opet briga, briga, briga...crpite svoju energiju, volju, vreme, ljubav... neko reče ˝iz patnje izlazimo, tek kada smo je imali dovoljno... i kada više, niti možemo, niti hoćemo˝ To shvatih i ja... dosta je bilo, potrošio me je.
Daj Bože, da i oni to shvate što se droge tiče...da više niti hoće, niti mogu... tada možda ima nade. Možda je to to dno, o kome svi pričaju, ne znam.

Bez da ikog uvredim, nekad se zapitam... koji će to meni klinac u životu, hoću normalan život...hoću stabilnu porodicu, hoću MIR. Hoću pažnju od svog muškarca, hoću poštovanje, hoću da mogu da se oslonim na njega!!! Pa to je normalno, zar ne??? Pored ovakvog preteškog problema ovisnosti, pored narkomana... to nije moguće!

E sad, što se ljubavi tiče... ona ima puno lica. Neka najzdravija definicija ljubavi bila bi ona koja kaže... da nas voli onaj koji uvek radi za naše dobro, za našu sreću. Ja takav oblik ljubavi od svog ovisnika, nikad nisam doživela...osim na rečima. Čak naprotiv, kao da se trudio što više da me povredi, uništi, razbije me psihički i emotivno totalno... i sladio se time, da. Kao najgori sadista, da mi zada bol. Strašno!

Elem, ja sam se Bogu hvala, trgla iz svega toga...i digla sa sopstvenog dna, iz sveg tog blata, mulja.. i zaista vam kažem... mogla bih s punim pravom da ga mrzim, toliko se trudio da me povredi, namerno.
Ne mrzim ga nimalo, žao mi ga je, razumem da mu je preteško...ali ja sam se odmakla.

E onda na scenu stupa taj njihov grandiozni ego....... on sada pati, teško mu je, šatro voli me, ne može bez mene, ne pušta me na miru... i mnogi mi kažu, vidiš voli te... ja mislim da to nije ljubav, to je povredjeni ego. Ljudi to često mešaju.

Dobro je što sam se emocionalno skroz ohladila, distancirala...neću ispasti nečovek prema njemu, to je sigurno... čak, možda ovako kao prijatelj..mogu više da mu pomognem, ali...govorim svim mladim suovisnicama, devojkama, ženama... da puno rade na sebi, da vole i zavole sebe...da počnu da poštuju sebe... možda će onda da požele nešto više i bolje za sebe... nekog muškarca pored kojeg će da sijaju, blistaju i da budu srećne... a opet, ako ste spremne da ceo svoj život žrtvujete i sebe podredite ovisniku...to je čisti altruizam...svaka čast...retki su sposobni za tako nešto.
Šta god i kako god da odlučite... ne verujem da će vam iko ovde zameriti zbog toga... ali, razmislite... dobro razmislite, da li ste spremne na tako nešto... i dokle ste u stanju da idete i da se žrtvujete.....ako već ne morate.
Sve vas puno pozdravlja Sheila...
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Naš kraj i moja iskustva

Post by demijan »

Moja zadnja devojka ima problem.To je neka veza u koju sam upao nakon razvoda.Strasno kako moze jos vise da te ubaci u problem neko ko je isto u problemu.I ona je isto htela mir,stabilnost i tako to a napravila mi je od zivota jos veci pakao.Nema tu ljubavi.Samo cisti goli interes.Neka dokaze da te stvarno voli.Znam da pametujem i izvinjavam se zbog toga ali da te stvarno voli izdrzao bi taj vec nekako.Valjda.Nemam pravo opet kazem da pametujem ali meni je to bio pakao a sam sam vec bio u paklu.Znaci problem na kvadrat...Ja sam umakao.Jednostavno otisao i vrlo brzo se snasla za novu ljubav zivota.Toliko o ljubavi.Dok sa nekim sledeci put ne pojedem djak soli da toliko budemo zajedno znaci i da funkcionisemo kao prijatelji pa tek onda kao ljubavnici,tek onda mogu da pricam o pravoj ljubavi.Ovako depresije,ludila...uhzacarani krug.Izvinjavam se jos jednom zbog pametovanja.poz
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Naš kraj i moja iskustva

Post by sanela »

Draga Sheila,
Hvala ti što si podijelila svoje iskustvo...
Znam da ti nije bilo lako donijeti odluku koju si donijela. Želim ti sve najbolje...
sheila
Posts: 22
Joined: Wed Nov 24, 2010 12:36 am

Re: Naš kraj i moja iskustva

Post by sheila »

Sanela, hvala ti mnogo, divna si... žao mi je što mi nisi bliže, tako bih volela da pričam sa tobom :)

Demijan, pročitala sam tvoju priču, i dopalo mi se veoma ono što si napisao...mislim da si na pravom putu, ako je narkomanija bolest duha, onda bi lečenje trebalo početi odatle...isceliti dušu, duh... neprijatelj je opasan, gadan...ne zovu ga džaba djavo u prahu... ali Bogu je sve moguće. Starac Epifanije je rekao : Istinsku nadu i veru u Boga ćemo naći, tek kada se potpuno razočaramo u sebe.
U smislu, ne možemo sami protiv djavola, neki ego misli da može..možda i uspe, pa se veoma pogordi i pada na nekom drugom iskušenju ili ne, ali duša je i dalje ranjena, bolesna... Čitaj Svete knjige, u njima ćeš pronaći sve odgovore.

A o ljubavi bi mogli pisati i pisati... :) Neke ljubavi su prijateljske i mirne, neke druge strastvene,burne i destruktivne, a strast je stradanje :) Zavisi i od nas šta ćemo privući, zavisi na kom smo stupnju razvoja.
Ali sve nas to oblikuje, jača, ozdravljuje...samo ako uspemo da ozdravimo svoj bolesni ego.
Svako dobro, čuvaj se... i ne mislim da pametuješ, samo razmenjujemo stavove i mišljenja.. i učimo jedni od drugih...to mi je super :) Pozzzzzzzzzzzzzz
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Naš kraj i moja iskustva

Post by demijan »

Starac Epifanije je rekao : Istinsku nadu i veru u Boga ćemo naći, tek kada se potpuno razočaramo u sebe.
U smislu, ne možemo sami protiv djavola, neki ego misli da može..možda i uspe, pa se veoma pogordi i pada na nekom drugom iskušenju ili ne, ali duša je i dalje ranjena, bolesna... Čitaj Svete knjige, u njima ćeš pronaći sve odgovore.
Tacno.Trenutno uvece pred spavanje i ujutro citam Novi Zavet.Nisam postao fanatik ali to me ispunjava.Svestan sam toga da imam jos puno,puno da radim na sebi da bih se promenio.Nemam nikog sa kim komuniciram u tom pravcu osim trenutno sam sa sobom.Nevolja je u tome i sto cas posla preokrenem nesto u svoju korist samo zato sto sam procitao to u Svetom Pismu.Tu mi je ipak potreban neki duhovni savetnik ovako postoji mogucnost da sam sebe pretvorim u paradoks...Polako,nije mi lako ali imam osecaj da me neko gleda i nedami da pogresim...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Naš kraj i moja iskustva

Post by ivica »

Ovo je sigurno žena od tog starca epifanije, video je postao ZELENI.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qLA5D0iyeGs[/youtube]
ignorance is bliss!
sheila
Posts: 22
Joined: Wed Nov 24, 2010 12:36 am

Re: Naš kraj i moja iskustva

Post by sheila »

[quote="ivica"]Ovo je sigurno žena od tog starca epifanije, video je postao ZELENI.

Tako vam je to kad bacate bisere pred svinje.
cungalunga
Posts: 6
Joined: Tue Oct 21, 2008 2:18 pm

Re: Naš kraj i moja iskustva

Post by cungalunga »

najbolji post koji sam pročitala...potpisujem ga u potpunosti!svaka ti cast!!! :) da sam barem ja se trgla na vrijeme ali nije nikad kasno,jeli?;)
Post Reply