upomoć..ima li izlaza?znam da mi se dečko drogira...

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
mesaric.ljerka
Posts: 1
Joined: Mon Mar 19, 2012 9:20 am

upomoć..ima li izlaza?znam da mi se dečko drogira...

Post by mesaric.ljerka »

već smo godinu i pol skupa...ubija me da nemam a i neznam s kim o tome popričati...slomit če me skroz....laži,laži,laži...užas...liječeni je ovisnik..pije hepte...ali je zaglibio na špricu,morfij...vidim ga da nadrogiran ali ma neće da prizna...ruka mu je puna uboda,ali to mu je kao alergija...halo????i našla sam ga da se pika...ali obećao je da neće više...aha..do prve prilike...mogla bi pisati do sutra koliko je bilo situacija...a imam i neko šesto čulo...u sekundi mi tijelo počne drhtati kad mislim da nešto nije u redu,ili je nešto uzeo ili ni slaže...znate kako je to grozno...uništiti će me...a tak je dobar dečko...toliko sam imala vjere u njega,da će mu naša ljubav pomoći,da će mu vrijedti više,ali nažalost...bojim se da nemam više snage...toliko sam se trudila....ima li ikakve šanse da se ipak toga ostavi????dok se posvađemo pa ga hoću ostaviti plače,moli me da ga ne ostavim,da bez mene ne želi živjeti...da će mu biti svejedno što će biti s njim.....da će si nešto napraviti...a ja sam jako dobra osoba i ubilo bi me da si zbog mene nešto napravi...neznam šta da radim,bojim se i za svoje zdravlje,jer sve to previše emotivno doživljavam....u pomoć...
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: upomoć..ima li izlaza?znam da mi se dečko drogira...

Post by sanela »

Draga moja, prvo počni čitati priče drugih suovisnika, malo se informiši. Vidjećeš da su ponašanja koja tvoj dečko ima vrlo slična onima koje koriste i drugi ovisnici da bi manipulisali svojim bližnjima.

Dalje, potraži pomoć za sebe, idi kod nekog psihologa/psihoterapeuta i porazgovaraj, iznesi mu sve ono kroz šta prolaziš, jer ti nije lako. Malo se presaberi. Bilo bi dobro da se malo odmakneš od njega, da se ne viđate 10ak dana, da razmisliš o sebi, o njemu, o vašoj vezi, očekivanjima. I onda da s njim ozbiljno porazgovaraš i da mu kažeš da ćeš biti s njim samo ako potraži stručnu pomoć. Skupa otiđite do nekog centra za liječenje i odatle korak po korak.

Sretno i piši ovdje. Sigurno ćeš dobiti odgovore na svoje dileme od ljudi koji su bili u situaciji u kojoj si ti sada.
zagrepcanka
Posts: 85
Joined: Fri Mar 16, 2012 1:16 am
Location: Zagreb

Re: upomoć..ima li izlaza?znam da mi se dečko drogira...

Post by zagrepcanka »

ista situacija...
ovo plaće ako ga ostaviš i nešto će si napraviti mi je jako poznato...moj je mene zvao kada sam ga otjerala iz kuće i reko da je sad na sljemenu i da će se spustiti niz provaliju,jer život bez mene mu nema smisla...onda sam ja zbog grižnje savjesti mu rekla neka dodje doma da razgovaramo...i da će sve biti ok...da ne povjeruješ...došao je za 5 minuta....dakle nije bio na nikakvom sljemenu..niti planirao nikakvo samoubojstvo...nego je samo manipulirao sa mnom...
neće si on ništa napraviti....to su fore za manipulaciju....
narkomani lažu...lažu do bola....
ja mom mužu ne vjerujem ono šta mu u rukama vidim....a imala sam beskrajno povjerenje u njega ,dok nije počeo sa tim sranjima...
nisam pametna kaj da ti kažem...jer sam u istom sosu kao i ti...ali sanela ti je dobro napisala....potražiti pomoć...znaqm da je teško i da on najvjerojatnije to ne prihvaća...jer narkomani obično negiraju svoj problem...koji ujedno nije samo njihov...
ja sam u zadnje vrijeme postala ravnodušnija...ne zato što ga manje volim...nego zato da sačuvam sebe...
iako me užasno iritira sam pogled na njega dok je pod utjecajem nečega....
u svakom slučaju sretno ti bilo...
ljudi ce vam oprostiti sve,osim istine....
Post Reply