Problem sa sinom - Zejneba

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

zejneba
Posts: 36
Joined: Fri Dec 23, 2011 6:42 pm

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by zejneba »

Zahvaljujem svima vama dragi moji na podrsci,lijepim rijecima i mene si "Fela" izmamio osmijeh,nikad te nista ne zabolilo a kamoli prsti od kucanja na kom.Draga "Klara 60" divim se tvojoj hrabrosti snazi i pameti,svaka ti cast na uspjehu,vjeruj mi da se radujem sto je tvoje dijete izaslo iz ovog zla,kao da je i moje,neka sreca prati i tebe 'Klara" i tvoju djecu i svu porodicu da budete zdravi slozni i sretni,citala sam tvoju pricu,potresla me ali i dala malo nade,kazem malo jer se nalazim u drugoj sredini okruzena nemilosrdnim i hladnim ljudima,i sto bi neko pomogo ubija me to sto ne pricam engleski.Volila bih znati sta je hepatitis i koji su simptomi,da li svaki ovisnik dobije tu bolest,i jeli to opasno.Moj sin,kad je bio na lijecenju u julu,vadio je sve nalaze i doktor je rekao da je sve u redu,ja nisam bila tu,ali moja cerka kaze da je tako receno da je sve u redu,posto sam kasnije uvidjela da je taj doktor ispo bas los,sad nisam sigurna ni u sta sto je taj doktor reko,a vidim ovde se cesto pominje ta bolest.Jos uvjek nisam sigurna da pisem za sudiju da se moj sin zadrzi na lijecenju zatvorskom,danas cekam jos neka obavjestenja pa cu se javiti,puno vas pozdravljam Zejneba
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by Zona Sumraka »

Ovdje mozete procitati malo vise o hepatitisu, mada tesko da ga je mogao pokupiti ukoliko nije uzimao intravenozno...

http://hr.wikipedia.org/wiki/Hepatitis_C
zejneba
Posts: 36
Joined: Fri Dec 23, 2011 6:42 pm

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by zejneba »

Boze dragi,procita malo o ovoj bolesti,boze ti sacuvaj svaciju djecu na ovom svijetu,pa nemoj ni moje zaboraviti,Fala ti puno "Zona sunraka",neizmjerno ti fala na pp i na tvom trudu da mi pomognes.Posle se cujemo,poz...
zejneba
Posts: 36
Joined: Fri Dec 23, 2011 6:42 pm

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by zejneba »

Napokon poslala pismo za sudiju uz veliku pomoc nase "zona sumraka",i ovako javno neizmjerno se zahvaljujem i njoj i ovom forumu(organizatorima)jer da nije bilo ovog foruma,ko zna sta bi bilo s mene.Pored svih procitanih postavki ovde,zakljucila sam da jedino mogu tako pomoci mom sinu,bar u ovo vrijeme,jer moj sin ne bi pristo da ide na "lijecenje" po izlasku iz zatvora,a ja bih morala ziviti svaki dan u strahu hoceli naci poso,hoceli ustati da ide na vrijeme da se javlja oficiru,na sedmicne sastanke,da li izasao "nako"sa drugom ili je nesto uzo i dalije......Ne mogu to vise podnijeti,prevario me dva puta za kratko vrijeme,iskoristio moju nemoc ovde u Americi,ikoristio sve sto je mogo,i ne mogu dozvoliti da znam da se drogira,da je protvzakonite stvari uradio,da me doveo do bezizlazne financijske situacije i da ga pustim da izade nekaznjeno iz svega toga,a imam sansu da ga ostave u zatvoru,na lijecenju.Nisam bas puno saznala o tom lijecenju,ali kako god,meni je veoma bitno to lijecenje zatvorskog tipa,volila bih da postoji vojnicko lijecenje,to jest,lijecenje pod vojnickom komandom,jer moj sin treba disciplinu,cvrstu ruku i da nauci postovati svoje bliznje,i postovati sam sebe i svoj zivot.
zejneba
Posts: 36
Joined: Fri Dec 23, 2011 6:42 pm

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by zejneba »

Probala sam naci ovde nesto vise o tim komunama u Hrvatskoj,ili reto centrima,pa ne razumijem,dali su i komune na bazi vjere,kakav je tretman u tim komunama,citala sam ispovjest oca ali nije mi jasno ili je izbrisano,jeli njegov sin bio u nekoj od komuna.Ako neko zna nesto o tim komunama i kolike su cijene,kolko vremena se mora provesti da bi lijecenje dalo pomaka,jer se nadam da ce sudija prihvatiti moju molbu i da ce moj sin ostati sledecih 6 mjeseci na zatvorskom lijecenju,a ja zelim da se informisem o svemu sto mi moze pomoci sta dalje kad izade,naravno uz boziju pomoc i ako budem ziva,sve cu uraditi sto je u mojoj moci da se moj sin izvuce iz ovog zla.Stjela sam da pisem nesto kao ispovjest,i da napisem sve sto se dogodilo sa mojim sinom prije nego sam saznala da se drogira,misleci da ce to pomoci nekom ko jos nema snage da se prijavi na ovaj forum,pa ga obilazi kao gost,ali sam vidla da ima dosta slicnih prica,tako da sam sad zasad odustala,jos se sabiram i slazem te kockice u glavi i sve sam vise sigurna da je moj sin davno kreno pogresnim putem.Pozdrav svima
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by nanii »

Gospođo Zejneba

Reto centar je potpuno besplatan, samo što neznam postoji li u Americi, i jeste komuna na vjerskoj bazi, ali ako neko ne želi da sudjeluje u molitvama i sličnim aktivnostima, ne mora.
Ako vašem sinu treba disciplina komuna je prava stvar za njega.
U komuni se uči biti odgovoran, ustajati rano, raditi i koliko god mi narkomani ne volimo disciplinu, ona je u nekoj mjeri i te kako potrebna. E sad koliko kome treba, to je sve individualno..........

Pozdravljam vas, budite jaki
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
zejneba
Posts: 36
Joined: Fri Dec 23, 2011 6:42 pm

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by zejneba »

Fala ti "nani" i mislila sam dole o tim nasim komunama da se raspitam,pogotovo o cijeni,a mom sinu bas treba taj tretman discipline,rad,ustajanje ujutro,i voljela bih kad bi pristo,a ovde je jako skupo,luksuzni smjestaji i garancija za mjesec dana izljecenje,tako da samo oni bas imucni mogu to priustiti.Drago mije da me citas,i puno ti fala,cuvaj mi bebu i sebe,ljubim vas
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by majka NS »

Draga "Zejneba"
pročitajte "Vaše ispovesti" - ispovet pod nazivom "Dedal" , njegova priča vam je treća odozdo, pri samom dnu prve stranice, .../ima i priča njegove supruge "Dite"- "Ispovest supruge narkomana", kao suovisnika - njenu priču ćete naći pod "suovisnici"/, on vam spominje komunu "Susret" u Hrvatskoj, ima je u Splitu, Slavoniji.... U Hrvatskoj ima i "Reto-centar", isto Split, Zagreb..., kao i "Remar", koji je isto besplatan...ima ih iz Hrvatske dosta sa foruma... Verovatno će vam se javiti i drugi, sa svojim predlozima, vi pročitajte sve PA IZABERITE - ŠTA JE TO ŠTO VAMA I VAŠEM SINU ODGOVARA.....
Veliki pozdrav
Last edited by majka NS on Fri Jan 27, 2012 9:41 pm, edited 3 times in total.
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by majka NS »

zejneba wrote:...i voljela bih kad bi pristo,a ovde je jako skupo,luksuzni smjestaji i garancija za mjesec dana izljecenje,tako da samo oni bas imucni mogu to priustiti. ...

Ovo nije garancija za uspeh, to je samo otimanje para napaćenim suovisnicima, u ovom slučaju Vama majko. Niko se od ovisnika nije izlečeio za mesec dana i u luksuzu... Vi kad nazovete bilo koju komunu, oni vam kažu šta je to koliki je to vremenski rok - koliko bi vaš sin trebao da ostane, sve je individualno, svako je ličnost za sebe - oni će to umeti da procene, a vi se uvek možete konsultovati sa nekim ko ga vodi u komuni... SVE ZAVISI OD VOLJE I ŽELJE VAŠEG SINA, DA SE LEČI I IZLEČI... - za koji god vid lečenja se vi opredelite...
Veliki pozdrav,
i svako dobro Vama i vašem sinu želim
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by sanela »

Draga Zejneba, jedina komuna koja se ne plaća je Reto Centar i ima ih u Hrvatskoj i Srbiji. Saša-ex vam može dati kontakt. To je vjerska hrišćanska komuna. Nijedan način liječenja nema garanciju, samo neki načini imaju bolji neki slabiji uspjeh. Ipak je ključna volja i želja pojedinca da bude dobro.
Zajednice susret su super, ali se plaćaju. Osim toga, ne znam da li primaju osobe koje nemaju hrvatsko državljanstvo?? Dedal? Mislim da dio troškova može pokriti socijalno, ali nisam sigurna...

Pozdrav i čuvajte se
S.
Post Reply