Problem sa sinom - Zejneba

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

zejneba
Posts: 36
Joined: Fri Dec 23, 2011 6:42 pm

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by zejneba »

Samo malo da se javim,sin me zvao,pustili ga iz zatvora,kratko mi samo rece da je dobio neke brojeve da zove advokate i da ce cekati jos jedno sudenje,mozda nisam dobro ni razumila totalno sam lose,zasto ga pustise,i nisu vjerovatno ni citali moju molbu da ga zadrze,bas njih briga hocel neko ziviti ili ...sta da radim,cekam da dode,da cujem sve ako bude stio reci istinu,pozdrav
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by jana »

Vidite i sami da je on nasao nacina da izadje sam.Prema tome,telefonski razgovori izmedju vas ne doprinose nikakvom rjesenju.Vi se samo nasekirate i cekate.Atmosfera nabijena,ne znate sto se zapravo dogadja,i vasa neizvjesnost raste.On ce svakako,saglasno svojem sadasnjem stanju,uciniti ono sto smatra da je najbolje po njega,a vi se sekirate i nastojite naci izlaza iz te situacije.Ako vam se pojavi na vratima,sto cete uciniti?Sigurno vam se to pitanje mota po glavi.
Ne znam sto da vam kazem,nego da pokusate ostati mirni.Da zauzmete svoj stav,pozicuju,i da se drzite saglasno njoj.Vrijeme ce nesto donijeti.
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by klara60 »

Slažem se sa Janom-roditelji se izgube od brige, a oni-djeca se sami snađu...Zejneba morate ostati pribrani, čvrsti i mudri. Ne smijete dozvoliti da vas savladaju u potupunosti osjećanja i njegova priča. Dosta ste pročitali ovdje na forumu. Jasno mu stavite do znanja da znate mnogo o bolesti ovisnosti, te da ga je ta njegova zavisnost i dovela do sadašnje situacije, kao i da je nophodno da se zajedno uhvatite u koštac s tom bolešću. Zahtjevajte od njega saradnju u tom pogledu. Zauzmite čvrst stav, jer on će sigurno da pokuša na sto načina da Vas uvjeri kako to nije to, da je on sada drugi čovjek, da je to bilo zezanje itd....Budite na forumu, jer će borba biti duga i teška, te prema situaciji tražite pomoć i ovdje.
Mnogo sreće Vam želim.
Istrajte,jači ste nego što mislite.
User avatar
Fela Kuti
Posts: 158
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:26 pm

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by Fela Kuti »

Zajneba, imal´ šta novoga? Jel se pojavio sin? Da nije prodao kompjuter?
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by nanii »

Zejneba

puno vas pozdravljam, javite se..........
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
zejneba
Posts: 36
Joined: Fri Dec 23, 2011 6:42 pm

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by zejneba »

Dragi moji,evo me ziva sam,samo da se javim,FELA,nije prodat kom.,bas se nasmija,objasnicu vama a i sebi cim budem u mogucnosti,puno mi nedostajete svi i ovaj forum sve sto sad mogu reci je da danas moj sin ide ponovo na sudenje,nista nije rjeseno,pusten je i imace jos jedno sudenje,javicu se cim mognem,puno vas sve pozdravljam Zejneba
Post Reply