Problem sa sinom - Zejneba

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
gogim
Posts: 15
Joined: Mon Oct 04, 2010 9:27 pm

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by gogim »

jana wrote:Dedal,moje postovanje.
I MOJE, RESPECT
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by saša-ex »

Dedal wrote:Imam 44 g. Ovisan o heroinu, metadonu preko 20 g. "Milioni" pokušaja liječenja. 17 g. braka, troje djece... Danas čist 3 g. 2 mjeseca i 7 dana. Za gotovo sve izgubljen slučaj, osim za Ditu ( moja supruga). Koja ista tako teško da je imala išta drugo osim nekakve nade. prije nadice. Bilo je jako puno onih koji su vjerovali. a i danas vjerovatno misle da nije previše zbrojena u glavi. Da li su bili u pravu? Ne znam, ali nebitno. Što bi se desilo da je poslušala savjete tih dušebrižnika, kojima ovaj forum ovih dana obiluje. Djeca bi, sigurno odrastala bez oca. Iz ove perspektive trud i patnja se isplatila. Moglo je isto tako da bude i drugačije. Kako znati tko će uspjeti ? Za koga ima a za koga nema spasa. Bilo bi surovo znati te i takve odgovore. Neka tih odgovora tamo gdje i trebaju biti. Pozdrav svima!
:smt023
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by Zona Sumraka »

Gospodjo Zejneba,

Ne znam da li znate provjeriti privatne poruke, pa cu pokusati na ovaj nacin. U zavisnosti u kojem gradu u Americi se nalazite, poslalala sam vam par brojeva gdje mozete da se obratite.

S postovanjem.
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by jana »

Ako ste u Canadi,gospodjo Zejneba,ja vam mogu pomoci da se obratite za strucnu pomoc.Ja sam vam to napisala u privatnoj poruci,ali se niste javili.Pozdrav i svako dobro.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by ivica »

zeleni wrote:
peranjegos wrote: Pa kako da ga izleci kad vec mu je pruzila lecenje i nista?! Ja govorim na onim cinjenicama, da se samo 3 od 100 spasi tog zla
da streljamo onda ostale?
brajo to je statistika o problemu koji je u u povojima. Šta ti je 50-60 godina. ako se zna da dop upropaštava život. Nije od 2 dana
ignorance is bliss!
sheila
Posts: 22
Joined: Wed Nov 24, 2010 12:36 am

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by sheila »

Dedal, svaka čast! Ti si jedan od retkih koji je uspeo..da pobedi sebe, a to je najteže!
I divno je kada žena veruje u svog čoveka.
Ako možeš iskreno da mi odgovoriš... Da li misliš da te je spasila vera tvoje Dite u tebe?
Jel iskreno i duboko negde u sebi misliš, da bi uspeo...bez obzira na nju, bez obzira na decu...bez obzira na sve? Šta tu preovladava, odlučuje?
Koliko, i kakav uticaj i moć..imaju ˝voljena žena˝ i porodica nad jednim voljenim ovisnikom ?
Ili je to nešto u nama samima?
Hvala ti, pozdrav.
zejneba
Posts: 36
Joined: Fri Dec 23, 2011 6:42 pm

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by zejneba »

Molim vas nemojte se zamjeriti jedni s drugima zbog mene,zahvaljujem se svima vama na savjetima,na diskusiji o mom problemu i puno mi znaci vase misljenje i saznanje da neko cita moje postavke i zeli da mi pomogne.Zona sumraka fala ti sto mislis na mene,nisam nasla te brojeve,a ja zivim u ST.LOUISU,opet cu pokusati naci tvoju postu,u svakom slucaju Fala puno.Dok sam ovo pisala moj sin me nazvo tel.,socijalna radnica mu dala da me zove,zna da sam bila u bolnici i da treba da se operisem.Reka sam mu da mora biti iskren i da kaze toj socijalnoj radnici da mu pomogne.On kuka kako mu je lose i kako je gladan,nece da prica o drogi,kaze dobro sam sad to me ne interesuie,damije samo izaci,jos mi kaze kaki ovi ovde nema kod njih lijekova,,kad izadem znam sta cu.,ja mu kazem da mora o tome pricati i da vise nemoze izbjegavati da prica o drogi,on kaze gotovo je s time,necu o tome da mislim damije samo izaci,da nadem poso i moram se javljati policiji i vaditi droga test,ako zabrljam odma ce me vratiti u zatvor,on misli da ce ga osuditi uslovno,a ja neznam sta da mislim,molio me da mu donesem bar 100 dolara,kaze da ima za hranu,jer svako ima para i kupuju sebi nesto za jelo.,neznam sta da radim dal da mu odnesem,jer kaze da nece dati da donesem ja hranu,samo mogu pare.Eto toliko za danas sve vas pozdravlja Zejneba
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by sanela »

zejneba wrote:,molio me da mu donesem bar 100 dolara,kaze da ima za hranu,jer svako ima para i kupuju sebi nesto za jelo.,neznam sta da radim dal da mu odnesem,jer kaze da nece dati da donesem ja hranu,samo mogu pare.Eto toliko za danas sve vas pozdravlja Zejneba
Draga Zejneba, može li vaša kćerka nekoga da nazove (pošto vi ne govorite jezik) npr. socijalnu radnicu i da pita je li istina da mu trebaju pare za hranu i da pita kako je on, jesu li mu dali neku terapiju?
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by jana »

Nista mu ne saljite dok ne dobijete povratnu informaciju od nekoga nadleznog iz zatvora.On nece umrijeti na zatvorskoj hrani.A mora shvatiti da mora suradjivati i ne ici linijom manjeg otpora.Mora shvatiti da to sto cini nije dobro i da mora platiti svoju cijenu.nece mu nista biti ako jede slabije.Nije djaba post nego da procisti i ojaca duh.
Neka vasa kci kontaktira nadlezne u zatvoru,pa cete imati jasniju sliku.Pozdrav!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by demijan »

"Neznam sta je s mojim sinom dali mu daju neki lijek u zatvoru,jer nece da nam kazu,ali danas je na moja vrata opet doso policajac u civilu i trazio mog sina,rekla sam da je jos u zatvoru i posto neznam jezik samo sam uspjela razumiti da nije dobro to sto je ovaj policajac opet doso,cini mi se da bi ga opet odveo i da sam platila za njega kauciju.Neznam sta vise da mislim,damije samo znati da je moj sin pod nekom kontrolom lijecenja i da nece sebi nista uraditi,pa mi ostaje jedino da cekam nedelju da se cujemo telefonom..Poadrav Zejneba"
To je istraga ili neki manji okruzni zatvor gde se ceka na sudjenje ili presudu.Ima verovatno neku osnovnu medicinsku pomoc koja ne ukljucuje lecenje i pomoc lekovima u klasicnom smislu vec samo osnovno ili da nekom pomognu dok ga ne prebace u civilnu bolnicu ali to je u slucajevima recimo tezih povreda.
ne znam da li je u americkim zatvorima dozvoljeno primati hranu,pakete ali novac sigurno jesto ali samo da se uplati na njegovo ime da bi mogao da kupuje u kantini,prodavnici ne znam kako to da Vam objasnim ali je i nebitno da se opterecujete sa tim.Uglavnom novcane uplate idu iskljucivo preko zavoda.
Ako je policija,posebno u civilu dolazila da ga trazi iako je vec uhapsen moguce je da je u pitanju neko drugo delo,mada me cudi da i tamo to malo brze ne prosledjuju da je neko uhapsen.Uglavnom pitanje je koliko Vi uopste znate i zasto ga sve traze.
On nema kao sto rekoh vec kontrolu lecenja u istrazi.To moze dobiti iskljucivo ukoliko mu sud to odredi i ako se ne pridrzava toga onda ga vracaju nazad.Dakle morate da sacekate da ga odvedu na sud pa tek onda da preduzimate korake.
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
Post Reply