Problem sa sinom - Zejneba

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

peranjegos
Posts: 5
Joined: Sat Oct 22, 2011 1:16 pm

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by peranjegos »

Kako vi samo pricate bajke ljudi...
Evo kad niko ne sme, ja cu reci istinu u kako stvari stoje.

Vas sin je sam odabrao svoj put. To nije vase dete vise, njega droga unistava polako i zna se koji kraj sledi... Ako se do sad nije izlecio nikad nece. Takva je realnost. Ja Vam preporucujem da spasite ono sto se spasti moze. Koliko sam procitao imate i cerku, okrenite se sebi i cerki i zivite normalan zivot.

Ukoliko ste previse emotivni i ne mozete to da uradite, onda probajte da sto vise pricate sa njim. Probajte da doprete do njega, pronadjite tu tacku koja njega najvise pogadja u zivotu (to nije droga). Dajte mu da cita Moc podsvesti od Dzozefa Marfija, idite u crkvu da se molite... A takodje mozete i njega da posaljete u manastir.

Svi mi znamo koliko je tesko ziveti sa nekime ko ima problema sa drogom. Ljudi i sami govore: to nije taj covek, to je droga; iz njega prica droga; ne uzimas ti drogu, ona uzima tebe... bla bla bla, sve se svodi na isto. Zato prepustite te ljude/drogu da zive sami u svom svetu. Da se ne lazemo, svako ima svoj izbor, zasto covek proba prvi put?

Spasite sebe i cerku, ukratko... Veliki pozdrav i izdrzite!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by ivica »

peranjegos wrote:Kako vi samo pricate bajke ljudi...
Evo kad niko ne sme, ja cu reci istinu u kako stvari stoje.

Vas sin je sam odabrao svoj put. To nije vase dete vise, njega droga unistava polako i zna se koji kraj sledi... Ako se do sad nije izlecio nikad nece. Takva je realnost. Ja Vam preporucujem da spasite ono sto se spasti moze. Koliko sam procitao imate i cerku, okrenite se sebi i cerki i zivite normalan zivot.

Ukoliko ste previse emotivni i ne mozete to da uradite, onda probajte da sto vise pricate sa njim. Probajte da doprete do njega, pronadjite tu tacku koja njega najvise pogadja u zivotu (to nije droga). Dajte mu da cita Moc podsvesti od Dzozefa Marfija, idite u crkvu da se molite... A takodje mozete i njega da posaljete u manastir.

Svi mi znamo koliko je tesko ziveti sa nekime ko ima problema sa drogom. Ljudi i sami govore: to nije taj covek, to je droga; iz njega prica droga; ne uzimas ti drogu, ona uzima tebe... bla bla bla, sve se svodi na isto. Zato prepustite te ljude/drogu da zive sami u svom svetu. Da se ne lazemo, svako ima svoj izbor, zasto covek proba prvi put?

Spasite sebe i cerku, ukratko... Veliki pozdrav i izdrzite!
Tako je peranjegose !
ignorance is bliss!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by demijan »

peranjegos wrote:Kako vi samo pricate bajke ljudi...
Evo kad niko ne sme, ja cu reci istinu u kako stvari stoje.

Vas sin je sam odabrao svoj put. To nije vase dete vise, njega droga unistava polako i zna se koji kraj sledi... Ako se do sad nije izlecio nikad nece. Takva je realnost. Ja Vam preporucujem da spasite ono sto se spasti moze. Koliko sam procitao imate i cerku, okrenite se sebi i cerki i zivite normalan zivot.

Ukoliko ste previse emotivni i ne mozete to da uradite, onda probajte da sto vise pricate sa njim. Probajte da doprete do njega, pronadjite tu tacku koja njega najvise pogadja u zivotu (to nije droga). Dajte mu da cita Moc podsvesti od Dzozefa Marfija, idite u crkvu da se molite... A takodje mozete i njega da posaljete u manastir.

Svi mi znamo koliko je tesko ziveti sa nekime ko ima problema sa drogom. Ljudi i sami govore: to nije taj covek, to je droga; iz njega prica droga; ne uzimas ti drogu, ona uzima tebe... bla bla bla, sve se svodi na isto. Zato prepustite te ljude/drogu da zive sami u svom svetu. Da se ne lazemo, svako ima svoj izbor, zasto covek proba prvi put?
Surovo receno...kakva crna moc podsvesti zena je pod stresom verovatno od kako joj je suprug umro ne zna gde udara,jos saznaje na najgori moguci nacin da joj se sin drogira.Bas ce moci da se skoncentrise da cita i da salje sina u manastir iz zatvora.A jos bolji je predlog da ga u 58 godina zivota izbrise iz zivota...
Gospodjo,Mislim da vam je administrator foruma najbolje odgovorio na opstim temama "chat kako se osecate"
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by sanela »

peranjegos wrote:
Vas sin je sam odabrao svoj put. To nije vase dete vise, njega droga unistava polako i zna se koji kraj sledi... Ako se do sad nije izlecio nikad nece. Takva je realnost. !
Sad bih ti rekla da ne s***es, ali ne mogu, jer sam admin.
O čemu ti pričaš? O kakvoj ti realnosti i istini govoriš? Ko si ba ti da nekome govoriš da mu nema spasa? Da nisi vidovit? Jesi li uopšte pročitao šta je Zejneba napisala? Očigledno nisi kad pišeš gluposti.

O kakvoj crkvi govoriš? Kakav manastir spominješ, pobogu? Čovjek je u zatvoru u Americi.
Svaki put kad pročitam glupost na forumu pomislim, nema gore, ali se opet iznenadim...
peranjegos
Posts: 5
Joined: Sat Oct 22, 2011 1:16 pm

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by peranjegos »

sanela wrote: Sad bih ti rekla da ne s***es, ali ne mogu, jer sam admin.
O čemu ti pričaš? O kakvoj ti realnosti i istini govoriš? Ko si ba ti da nekome govoriš da mu nema spasa? Da nisi vidovit? Jesi li uopšte pročitao šta je Zejneba napisala? Očigledno nisi kad pišeš gluposti.

O kakvoj crkvi govoriš? Kakav manastir spominješ, pobogu? Čovjek je u zatvoru u Americi.
Svaki put kad pročitam glupost na forumu pomislim, nema gore, ali se opet iznenadim...
Jesam ga ja poslao u zatvor!? Pa kako da ga izleci kad vec mu je pruzila lecenje i nista?! Ja govorim na onim cinjenicama, da se samo 3 od 100 spasi tog zla. I procitao sam ceo tekst i duboko me pogodilo, zao mi je sto sam napisao ono ali morao sam jer svi vi pisete neke bajke.
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by zeleni »

peranjegos wrote: Pa kako da ga izleci kad vec mu je pruzila lecenje i nista?! Ja govorim na onim cinjenicama, da se samo 3 od 100 spasi tog zla
da streljamo onda ostale?
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by jana »

kad bi covjek slusao ovog paranjegosa,pola dana,umro bi.Sa koje kruske i iz koje realnosti ovaj govori?
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by jana »

Ostani paranjegose u statistici,i drzi se nje..Ili,bolje,ako ne mozes kazati ista njegoski,nemoj ni da na muku pristajes covjeku..
Dedal
Posts: 133
Joined: Thu May 13, 2010 11:49 pm

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by Dedal »

Imam 44 g. Ovisan o heroinu, metadonu preko 20 g. "Milioni" pokušaja liječenja. 17 g. braka, troje djece... Danas čist 3 g. 2 mjeseca i 7 dana. Za gotovo sve izgubljen slučaj, osim za Ditu ( moja supruga). Koja ista tako teško da je imala išta drugo osim nekakve nade. prije nadice. Bilo je jako puno onih koji su vjerovali. a i danas vjerovatno misle da nije previše zbrojena u glavi. Da li su bili u pravu? Ne znam, ali nebitno. Što bi se desilo da je poslušala savjete tih dušebrižnika, kojima ovaj forum ovih dana obiluje. Djeca bi, sigurno odrastala bez oca. Iz ove perspektive trud i patnja se isplatila. Moglo je isto tako da bude i drugačije. Kako znati tko će uspjeti ? Za koga ima a za koga nema spasa. Bilo bi surovo znati te i takve odgovore. Neka tih odgovora tamo gdje i trebaju biti. Pozdrav svima!
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Problem sa sinom - Zejneba

Post by jana »

Dedal,moje postovanje.
Post Reply