stvarno mi treba savet

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
tina383
Posts: 1
Joined: Wed Dec 14, 2011 3:48 am

stvarno mi treba savet

Post by tina383 »

Moja sestra je starija od mene 3 godine, ide na fakultet, ima veliko drustvo i znam da izlazi i da ponekad zapali dzoint. Medjutim, u poslednje vreme se ponasa cudno, uglavnom cuti i ne spava, a primetila sam da ni ne jede. U pocetku mi je to bilo mozda cak i normalno, ima puno da uci, pa sam mislila da je zbog toga. Ali, juce dok je pricala sa mnom, primetila sam da je izbegavala da me pogleda, a kada konacno jeste, videla sam da su joj zenice bile ogromne, jako rasirene. Zanima me da li je to mozda jedan od znakova da je sa povremenog dzointa presla na nesto vise, i sta bi moglo to "nesto vise" da bude? Zanima me, da li i drugi ljudi sa kojima je ona konstanto okruzena, na osnovu zenica mogu da shvate o cemu se radi? Ja stvarno nisam upucena u nikakve droge, niti bilo sta slicno, a iskreno ni ne zelim. Samo se brinem za nju i njeno zdravlje, i ne zelim da u nju upiru prstom i da govore da radi nesto sto mozda nije tacno.
Ne znam da li preuvelicavam to sve, i da li to njeno atipicno ponasanje i rasirene zenice stvarno ukazuju na nesto vise.
Trebala je prosle nedelje na sistematski zbog fakulteta, medjutim nije otisla. I to je u meni izazvalo sumnju, mozda je bila svesna da ce lekari primetiti nesto. I da li je uopste moguce primetiti nesto, na osnovu ovoga sto sam napisala?
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: stvarno mi treba savet

Post by cokapeace »

..sto se tice veeelikih zenica,gubitka apetita,nespavanja...Sve mi to u globalu lici na to da ti je sestra ''malo zaredjala'' sa SPID-om,tj. amfetaminom..

Ako te jos nesto zanima-pisi..

pozz
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: stvarno mi treba savet

Post by Dreamer »

Slazem se, speed je u pitanju. Da je ekser, ne bi se tako ponasala.

za tvoju informaciju, speed ne stvara fizicku zavisnost, ali jebe psihu, sto nije nista manje opasno.

Ne jede, ne spava, hiperaktivna je...propasce skroz ako preteruje. A cesto speed dovede do "spustalica" jer se organizam premori od svega, a to je, na zalost dop (zenice kao tacke).

Tvoja sestra je u predvorju pakla. Razgovarajte. Bez tenzije, budi joj prijatelj.

Srecno!
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
Post Reply