i meni Vaša pomoć treba ...

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

Vuk wrote:...bude sve...ne uvek kada mi hoćemo, ali uvek bude, sada je na njemu..
Večeras se desilo sve - što je trebalo da se desi :smt045

Hvala svim dobronamernim ljudima, sa ovog foruma !!!

Hvala Vam što ste mi pomogli, da prebrodim ove dane čekanja, vaša podrška i sugestije, su mi trebale - HVALA

:goodman: - ovakvi ste bili prema meni


Puno vas pozdravljam
User avatar
Fela Kuti
Posts: 158
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:26 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by Fela Kuti »

Drago mi je da se tako brzo nešto pokrenulo. Već i zvučite mnogo bolje i manje zabrinuto, a tek je početak.
Nadajmo se da će se sve i nastaviti u pravom pravcu. Neki su vam sigurno pomogli, nadam se da mi
ostali makar nismo ništa odmogli. Svi su imali najbolje namere. Pozdrav i srećno.
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

Fela Kuti wrote:Drago mi je da se tako brzo nešto pokrenulo. Već i zvučite mnogo bolje i manje zabrinuto, a tek je početak.
Nadajmo se da će se sve i nastaviti u pravom pravcu. Neki su vam sigurno pomogli, nadam se da mi
ostali makar nismo ništa odmogli. Svi su imali najbolje namere. Pozdrav i srećno.


:heart: / da a tek je početak ... ... ...



Fela Kuti wrote:Neki su vam sigurno pomogli, nadam se da mi
ostali makar nismo ništa odmogli. Svi su imali najbolje namere. Pozdrav i srećno.
Niko mi nije odmogao, svi ste vi imali dobre namere, uradila sam i radiću onako kako mislim da je najbolje, za sada sama, a čim njemu bude bolje, i u dogovoru s njim, samo što se juče crta podvukla, nevraćamo se ni na preključe, idemo dalje, dok on bude poštovao ono što je juče započeto ...

Sve ste rekli ovom rečenicom, mislim da smo se Vi i je odlično razumeli, i hvala Vam.

Meni ste svi Vi MNOGO, pomogli, i trebalo je da čujem što više Vas, kako bih večeras s tim, mogla da se nosim, kad se pojavio, potpuno sam, bez da sam išta od juče uradila, i zamolio za pomoć.

Koliko god ja htela da se pripremim, uhvatila me mala frkica, pa se tu opet našla dobra duša,....

Otišli smo po savet i pomoć stručnog lica. Sada je tu samnom, od večeras se nerazdvajamo, i verovatno ćemo imati ludu noć, sutra opet idemo, .... ... ...

Hvala Vam, pomogli ste mi puno.
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by zeleni »

majka NS wrote: samo što se juče crta podvukla, nevraćamo se ni na preključe, idemo dalje, dok on bude poštovao ono što je juče započeto ...
sa` će drvlje&kamenje da poleti što kvarim opšte veselje. al, jbg.
dugo će vremena trebati vašem sinu da on sam počne da poštuje to što kaže.
ne zalećite se, ne oduševljavajte se njegovim drogiranim obećanjima. odlično je da ste počeli nešto, ali čini mi se da niste svesni kolika vas i kakva borba očekuje.
svako dobro
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by Vuk »

Drago mi je da je krenulo...to je sada proces, nekad se taj proces i prekine, pa se nastavi, pa tako, nekad ide u komadu, svako je od nas jedinka za sebe. Želim vam puno snage oboma!

Super i što ste kontaktirali nekog preko NA linije posle našeg razgovora. Ja sam bio na samom početku sastanka gde je trebalo da budem govornik i telefon mi je zazvonio bukvalno 15 sekundi pre toga, malo sam se zbunio =)

U petak će biti još jedan sastanak i radionica u NSu...obaveštenje je na temi Anonimni novosađani na delu foruma za NA.

Samo polako sada, dođe sve što treba da dođe. To što si tu za sina može da napravi svu razliku na svetu ako on to bude želeo.

Veliki zagrljaj
Moon child
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

zeleni wrote:
majka NS wrote: samo što se juče crta podvukla, nevraćamo se ni na preključe, idemo dalje, dok on bude poštovao ono što je juče započeto ...
sa` će drvlje&kamenje da poleti što kvarim opšte veselje. al, jbg.
Dragi moj "zeleni", drvlja i kamenja nije ni bilo, niti će biti, bar za mene. Drvo za potpalu (ili nešto plemenitije) da zagreje dom, jer nam to sad svima treba.
Kamenje - za još bolji temelj kuće.
Ako mi te neko dira, a ja nemam vremena da izadjem na forum ... ali videla sam ja u onih nedelju dana, ti si jedna pametnica i lepo umeš i da kažeš i da se odbraniš, a još lepše našališ.

U početku mog obraćanja vama, smajlići nisi postojali. Nakon toga, kad sam po koji sramežljivi, a nakon toga i sama vama rekla, da ima nade za mene, počeli smajlići - doduše ne oni koje bih ja želela.
Smajlići i tekst, su ok - valja nekad i sebi dati oduška, nešto smo postigli, crnila i tame nema, od sinoć počinje jedna nova priča.
Osmeh i nešto lepo (osmeh leči)... su tu na temi, jedan novi početak ... .... ....

Ovo noćas nije bilo opšte veselje, doduše ja žurku jesam očekivala, ali vas pozvala nisam ... to je nešto kroz šta mi moramo da prodjemo. Vi ste mi samo pomogli da mi bude lakše... i savetovali ... ... ...
zeleni wrote:ne zalećite se, ne oduševljavajte se njegovim drogiranim obećanjima. odlično je da ste počeli nešto,
Ne brini - znam da je sve ovo tvoje napisano dobronamerno, ja samo čekam momenat da za neke stvari koje nisam stigla da vam odgovorim - objasnim, počne komunikaciju on sa vama... ... ... ja ću na ovom forumu biti još, znam šta me čeka.
Ona crta nije podvučena, kao ćao nema više, tek će da nam bude i biće svašta, nego mene čeka i dolazak snajke, upoznavnje sa svim, i samo od nje će zavisiti šta i kako - ona ima pravo na svoj život (negde sam napisala, odluku sam donela, ko hoće u koštac s nama da se uhvati - dobrodošao i biće toplo oprimljen, ko neće - nek nesmeta (nemisleći pritom na nikog sa foruma, već na nas kao porodicu).
Zbrzala jesam, ako nadjem vremena, korigovaću možda - ako vidim da treba.
Za sada toliko, uključivaću se kad i koliko mogu.
Svako dobro od srca ti želim, ne stižem da pogledam, al mislim ako ne danas, uskoro - trebaću još da ti se obratim :smt045
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

zeleni wrote:moje iskustvo sa lekarima iz državnih klinika je više nego dobro
I NAMA SE OVO DESILO.

Dragi ovisnici i suovisnici, ne gubite ni jedan jedini dan, uradite nešto za sebe, i to što pre. ...

Potrebna je volja i želja - da se nešto reši.
MOJ SAVET ZA DETOKSIKACIJU I ČIŠĆENJE ORGANIZMA, BEZ STRESA, BOLA I PATNJI
Svi iz NS, i okoline, ne slušajte BAŠ UKVEK (zloupotebe - i budi sam svoj majstor), priče drugih ILI IH POSLUŠAJTE, NA VAMA JE, MENE SU NA OVO NAVELE BAŠ NEKE PRIČE I ISKUSTVA DRUGIH, A VI SVAKO PO SVOJOJ VOLJI I NAHODJENJU, u NS, postoje predivni ljudi, stručnjaci .... Potrebno je da baš vi odete, porazgovorate, uvek imate mogućnost da zamolite i kažete šta bi vi želeli za svoje dete. Ja sam samo zamolila šta mi i oni, treba da uradimo da se njemu što pre pomogne, očisti organizam, sačuva psiha i telo, u što kraćem vremenskom roku, (ma šta to značilo i koliko trajalo - oni su ti koji znaju šta treba) - oni su ti koji će vam pomoći da nadjete zajedničko rešenje. STRUKA PRE SVEGA, a na vama je da to poštujete i sprovodite.
Postoji i tim mladih ljudi - stručnjaka, na čelu sa divnom osobom, a pre svega čovekom
Meni je jedna osoba (kao dobar stručnjak sa iskustvom preporučena) ali ja nisam znala kako da stupim u kontakt, jer nisam imala vremena, sve se počelo odvijati uveče, kad su svuda dežurstva.
Prvo nazvala hitnu pomoć, objasnili da to nije za njih, prva dežurna ambulanta, bolnica... Nije ostao tu noć, ali su mu dali inekciju. Ujutru pravac, sve po redu, kako nam je rekao dežurni Dr. . Naletela na pravu osobu - u pravo vreme, odma sutra dan "stručni tim" - je baš stručni tim, šta reći, sreća u nesreći. Prezadovoljna, sad je sve na nama, KORAK PO KORAK ...
I on i ja ćemo večeras prvi put spavati, zapravo, jer je tek sad dobio pravu terapiju, da se kriza ni neoseti,
ali nam je isto tako rečeno šta da uzmem u apoteci, da premostimo, dok Dr. koji će ga voditi i stručni tim ne donesu odluku.
Kod nas se sve malo iskomplikovalo, jer je on potpuno sam, otišao i zatražio pomoć, pomoć i, ali ... ...
Last edited by majka NS on Sat Dec 24, 2011 12:34 pm, edited 4 times in total.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by saša-ex »

Nisam shvatio najbolje, ko su ti pravi ljudi, ko su strucnjaci? Sta bi sa divnim ljudima iz NA?
Ili sam nesto preskocio.....
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
Fela Kuti
Posts: 158
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:26 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by Fela Kuti »

saša-ex wrote:Nisam shvatio najbolje, ko su ti pravi ljudi, ko su strucnjaci? Sta bi sa divnim ljudima iz NA?
Ili sam nesto preskocio.....
Eh Sale, što si mi naivan. Divni ljudi iz NA su divni, ali kad sustigne zikra, a sledeći sastanak je tek
sledeče nedelje... Meni se čini da su u ovom slučaju, a i inače, pravi ljudi i stručnjaci, doktori
na klinici, da je stručni tim TIM u m. centru, da je majka uradila jedino što je znala i mogla,
da je na odeljenju naišla na tvog omiljenog doktora-profesora Vučkovića itd.
Sin joj je očigledno več i sam pokušao nešto slično, doduše bez uspeha, pa se mučenje samo
nastavljalo. Jedino mi nije jasna rečenica o detoksikaciji i čišćenju organizma bez bola, stresa i patnji.
Bez imalo toga je skoro pa nemoguće, ali sa razumnom količinom je ipak mnogo lakše.
Bitno je da se sklonio sa ulice, da je pod nadzorom i da je lečenje kreulo.
Šta će biti dalje i kako će se sve završiti zavisi samo od njega.
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

saša-ex wrote:Nisam shvatio najbolje, ko su ti pravi ljudi, ko su strucnjaci? Sta bi sa divnim ljudima iz NA?
Ili sam nesto preskocio.....
Dragi "saša-ex", moje poštovanje i veliki pozdrav,
Ovo moje poduže objašnjenje, nemoj shvatiti kao prepucavanje, već kao želju da se bolje razumemo.

Hvala što si primetio, korigovala, malo je kod mene došlo do zamora materijala... ovo je za DETOKSIKACIJU ORGANIZMA, na što bezbedniji način, po mom mišljenju, a svako za sebe može da odluči ... ....
Pošto smo rekli da je bio u komuni /jer pitaju kad i koliko je bio čist, ponudili samo detoksikaciju, i može komuna, ako mi to želimo.

Ništa nisi preskočio, postoje divni ljudi, svuda, ... sreća i trenutak se desi ... pe naletiš na njih.

Ja sam samo prenela moje iskustvo, i šta nam se desilo.

Ako neko ima para, može i privatno, ja sam još na temi napisala da nismo u zavidnoj materijalnoj situaciji. Trenutno ni za put za Bgd. nemamo.
Kada si iskren, iskreno sa tobom i razgovaraju. Ponudili su stručnu detoksikaciju i opcije i mogućnosti. Isto smo bili pitani šta i kako dalje, komuna (oni sami rekli da ima odličnih komuna i centara za rehabilitaciju), da li ima neko da stalno bude s njih, zbog sprovodjenja terapije, ... ... sve može da se dogori i reši ...

Protiv komuna nemam ništa protiv, to sam i napisala, (neki centri naplaćuju , a kod većine, svesrdnu pomoć i pažnju, divni momci i devojke, koji su sve to već prošli, potpuno besplatno pružaju). Kad neko nema načina kako pobeći od sredine, okruženja, a pomoć želi, komune i centri odlična sredina, njemu je potrebna pažnja i razgovori pruženi... Moj sin je napravio grešku - jer je u svojoj glavi zacrtao 1 god. Izašao zreliji, odgovorniji, sretan što je čist, da može da uživa u svemu i bude opušten. Imao vremena sam sa sobom, da razmišlja o nekim stvarima... i izgradjuje sebe, ali nije dovoljno dugo ostao da bi se priča zaokružila. To smo mu i mi rekli, a i on sam, jer je mislio da ga devojka čeka ...
saša-ex wrote:Sta bi sa divnim ljudima iz NA?
Prvi napisao na moj temi i izvinuo se u frci pred uključenje bio, ali rekao koga da nazovem.
Ja nazvala, i u na moje pitanje i strah dal sme da prenoći ... dobila "ćušku" koja mi je tad trebala, da se prizovem pameti, odgovor je bio - nisam ja doktor... HVALA ZA OVAKAV ODGOVOR, prizvao me pameti.
Pojavio se uveče, u teškom stanju, jer već par dana pokušava da ostane čist i krizira, - bio je potpuno sam bez ičije pomoći, a to pokušavao ... ... ... došao i zatražio pomoć i izrazio želju da mu se pomogne jer neželi i neće ovako više da živi...

Svako ko želi odgovore, može da pita, tako sam i ja pitala i dobila savete i odgovore... ... ... Hvala!

Nas pravi posao i rad tek čeka, sve mogućnosti su otvorene ... mora da se sačeka i četvrta osoba, da se razgovara, i dogovori šta i kako dalje, a trenutno se dešavalo gore opisano ...
Last edited by majka NS on Sat Dec 24, 2011 8:12 am, edited 2 times in total.
Post Reply