i meni Vaša pomoć treba ...

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by zeleni »

ne treba da brinete da ćete nekoga obeshrabriti. samo vi gurajte svoju priču. narkomanija i nije problem koji se rešava za dva dana. a svako ko misli ddrugačije obično posle izvesnog vremena shvati da je pogrešio. nema magične pilule, nema instant rešenja, više to funkcioniše po principu petoljetki. ono, prva, druga... :)
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

:D zeleni, hvala, evo uspeo si, nepamtim da sam skoro imala osmeh na licu

dragi vudd - razumem šta si hteo da mi kažeš
Nije mene - nas, život baš i mazio. Nikada ništa nisam nasledila (sem problema), nikada od nikog ništa dobila,od svoje 16-e počela da radim, sa 19 otišla u podstanare. 13,5 g. sam bila podstanar(a nas troje, nekih 9g., od toga). Moj suprug, tada dok smo bili mladi, došao sa rukama u džepovima, i mi počeli da stvaramo svoju životnu priču. Znali smo da ćemo samo 1 dete imati, nije to morao biti sin, mogla je i devojčica. Tu je došlo i naše dete, u podstanarstvu. Dogovorili smo se kako želimo da ga vaspitamo, ni u ludili nismo želeli razmaženo i sebično derište, i nije nikad ni bio. Još u obdaništu, kada smo mislili da razume, počeli smo da ga učimo, da je nas troje, i da se sve deli, jer smo znali da će biti dana i kada se neće imati. Kada bi neko doneo čokoladu, delila se na tri dela, ili na kockice, zavisi od veličine, za tatu, mamu i njega (naravno da je on ima i sutra i tatin, tj. mamin deo).
Bilo je perioda u životu kada se imalo i kada se nije imalo (ovih drugih više), ali smo se uvek trudili da napravimo da nam bude lepo.

Nego da ja ni vas ni sebe, ne davim više, evo u čemu je moj problem:

Pre nekih cca 2 meseca, moj suprug i ja donesemo odluku sličnu, kako je većina vas savetovala "oca" u njegovoj i sličnim pričama. Tada nisam znala za vaš forum. Pokušavali smo mi to i ranije, ali ovaj put, prvi put smogli snage "za hladnoću i čvrst stav", zakopali emocije (a mislili da ćemo zbog toga umreti), i saopštili mu da kada bude shvatio da ima problem, jer ga ne priznaje, da smo tu ...
Last edited by majka NS on Wed Dec 14, 2011 5:33 pm, edited 1 time in total.
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

pred kraj prošle god., se zaposlio, posao lep, ali mala plata. Mi rekli čuvaj ga i kad nadješ nešto bolje, lako je promeniti. Početkom ove god., on se zaljubio, ali zaista, to je to, tako nam tada objasnio. Njih dvoje su se zaljubili, venčali i otišli u podstanare, sredinom ove god., bez da smo se mi tu nešto puno pitali. Kod nas su bili cca 4 meseca, otišli 1 mesec pre venčanja. Ona nije "iz ove priče", bar tako i danas mislimo, puno nismo ni uspeli da je upoznamo, jer nije ni bilo neke prilike.
Iz početka smo se zavolele, nakon njihovog odlaska, i sve manje mogućnosti bilo kakve naše kontrole, kad nam se danima ne javljaju i ne vidimo se, mi mislili, neka ih, lepo im je, nećemo da se mešamo puno, da ne bude da smo posesivni roditelji. ... / ali neki strah je postojao u nama, roditeljima ...

Ovo je razlog moje velike brige, izgubili smo svaki kontakt, unazad cca 2 meseca

Pretpostavljam da je sada na tom dnu, da je uradio ili da radi neke ružne stvari, kojih će se kajati, da u sebe trpa šta, kad i koliko čega stigne (za ove moje bojazni postoji opravdan razlog)

Sada mi treba pomoć svih Vas, i ovisnika i suovisnika, molim za savet, šta i kako dalje

Moj strah i neprospavane noći, (da ne uradi neku veliku glupost, da ...)


svaka reč, ideja, misao , savet ... ovisnika, suovisnika, će mi puno značiti
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

Hvala draga "klara60" na današnjim pp porukama.
U prvoj ste mi postavili neka pitanja, vezano za njegovu suprugu, odgovorila sam koliko mi je palo na pamet, tog momenta, ne zaslužuje više. HVALA, što ste bar pokušali, i ja bih na vašem mestu isto posavetovala nekog tako, razmišljajući da ako je bar ona čista, može pomoći.
Kada mi pukne film, a imam osećaj uskoro će, napisaću Vam kako se ona ponela na moje molbe i pozive tel.

Na drugoj pp, hvala! Shvatila sam da ste me bar Vi razumeli, ne kukam i ne tražim pomoć iz dosade i obesti...
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

Dragi ovisnici i suovisnici,
u prvom postu, u 1 rečenici sam se zahvalila "joesspappa" i stavila 3 uzvičnika. Ne izdvajam ga posebno od Vas, to je izraz moje zahvalnosti. Pomogao mi je da mu pustim mejl,nisam uspela iz prvog pokušaja, uspaničena, (to je PRVI MEJL koji sam nekom poslala).
Posle nisam uspela da se registrujem na ovaj forum i imala dilemu da li da upišem jedan podatak koji je ličan,pomogao mi je, i HVALA JOŠ JEDNOM.

Ako sam ostale učesnike uvredila, izvinite, njemu sam objasnila da je komp. u sinovljevoj sobi, i da me muka naterala da samouka, savladam i to.
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by cokapeace »

Niko se nije uvredio,ne brinite,i ''joesspappa'' je super lik..i meni je svojevremeno dao puno podrske,na kojoj sam mu zahvalna,pa s'punim pravom moze da zadrzi sva tri uzvicnika :wink:

Cekamo nastavak vase price...sta se SADA,ovih dana ,desava u vasem domu vezano za njega?

Pisite..mi smo tu..izbacite to iz sebe!

Veliki pozz i podrska sa Istoka
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

cokapeace, pozdrav,
pisala sam ja upravo jedan, post, ali kad sam kliknula na prikaz, tražio mi "prijavu", iako sam ubedjena da sam se pre toga prijavila, ja to popunim, i uspem da ga pogubim, ha, loša sreća a sreća se baš nešto u zadnje vreme, ne druži samnom :?

pisaću, na žalost ...
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by cokapeace »

nemojte ..da ''Pisete -nazalost''...izgubilo se desetnominutno kuckanje u vetar....ZAINATITE se desavanjima u svom zivotu - i Napisite taj svoj dozivljaj u zivotu JOS bolje : izbacite svu svoju jed na bezdusni monitor(nece ga boleti verujte mi) - a vi cete se ''majko'' osecati mnogo rasterecenije,jasnije danas ;da bi s'mnogo vise snage mogli da se borite sa tim istim zivotom sutra! Verujte mi da sam bar ja imala takav osecaj kad sam prvi put pisala temu na ovom postu...i posle svega izbacila sam sve trulo i mracno u meni -''Na papir'',ogolila ga - pa vise nije bilo toliko napeto i tesko za poneti..............Pokusajte barem sebi za ljubav - meni je bar pomoglo.


Pisite..polako..Podrska je tu ! :wink:
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by jana »

I ja sam tu.Citam Vas.Dobro dosli..
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

Da ne gubimo vreme na moju snajku. Njoj je smoje strane objašnjeno, da treba da prodje više od godinu dana, da ja znam da je on čist, pa da počne da mu se veruje, na šta da obrati pažnju..., za plaćanje računa, kartice, novac... i čim nešto primeti, da mi javi. Kad su navraćali kod nas, kad god sam primetila, otvoreno sam pred njom rekla da je nešto uzeo, na šta se on branio, i ubrzo bi odlazili. Dolazila je na kaficu, pitala sam je za njega, sve je u redu, dobar je sada, govorila mi. Kad su proredili vidjenja, pustila joj poruku, šta bi s našim prijateljstvom i onim "svekrvice", kad zaželi razgovor, tu sam. ...
... ... ... ... ... ... ... ... ...

Sin je napustio posao pre par meseci, krili su to jedno vreme od nas, zašto, samo oni znaju.
Danas je trebala da stigne, ni glasa ni pojave od nje ni njega ...
... ... ... ... ... ... ... ... ...

Juče sam nazvala supruga i pitala šta da radim, dogovorili smo se da ipak odem i vidim šta je s njim. Sve zamračeno, kroz kuh.prozor mi se učinilo da je neko-nešto sklupčano na dvosedu, zamolila gazdu da li ima ključ da zajedno otključamo, da vidim da li je tu ... ... ..
... ... ... ... ... ... ... ... ...
Last edited by majka NS on Fri Dec 16, 2011 7:31 pm, edited 1 time in total.
Post Reply