i meni Vaša pomoć treba ...

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by sanela »

Draga majkaNS, ne mogu da ne primijetim da ste se "navukli" na forum :D :D
Razlog zbog čega neko dobije, a neko ne dobije pp može biti zbog neregistrovanja na forum, ali moguće je da je to neki bug... i meni nekad poruke ostanu u outboxu, nikad se ne pošalju. Moguće da je to zato što se osoba više ne loguje na forum, ali ne mora značiti.
Nemojte se oko toga previše brinuti. Onaj kome informacija treba, do njega će informacija doći. Inače, na forumu postoji pravilo da privatne poruke ostaju privatne i ne mogu se pisati na forumu. Vidite koliko je ljudi do sad ovdje pisalo i niko se nije toliko brinuo oko nedolaska pp kao vi :)
Lijep pozdrav
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

Draga "sanela"
sanela wrote:Draga majkaNS, ne mogu da ne primijetim da ste se "navukli" na forum
hahaha, hvala Vam za ovaj osmeh što mi izmamiste, kad sam Vas čitala :D :smt045. Ne brinite, niste dobili još jednog "ovisnika" :D . Ja na internet izlazim zbog drugih stvari, na ovaj forum izletim kad stignem, bacim pogled, ako ima novih postova, bez obzira na temu, pročitam, ako me nešto interesuje - prokomentarišem... nekad i ne - jer je neko pre mene već nešto slično rekao, pa da se ne ponavljamo, i tako... malo zabave i oduška dam sebi, kad za to nadjem vremena :D .

Moje "pp" ovim ljudima, nisu nikakva tajna, ja izbegavam neke stvari da napišem na forumu, da neko od gostiju ne primeni nešto od toga - a nije za njega, svako nek se raspita, proveri, pa uradi ono što je za njega najbolje.
Za "zikija" - oni datumi i vreme - su garant "registracija" - čovek se registrovao i pisao svoje postove na temama, znači u to vreme je bio registrovan na forumu, a pp mu nisu prebačene (one su samo neko pojašnjenje za njega, jer me to pitao i br. telefona odredjene ustanove da može nešto da proveri).
Ima još 1 poruka, koja čeka, a osoba je bila prijavljena na forum, proverila sam... (kad klikneš na nick, vidi se kad je zadnji put osoba bila prijavljena - registrovana na forumu).
Hvala Vam za odvojeno vreme, ako imate nekog ko vodi o takvim stvarima brigu na forumu, programera ili sl. :) , ne bi bilo loše da proveri šta se dešava... :D
Veliki pozdrav, i hvala Vam
Last edited by majka NS on Sun Jan 22, 2012 5:35 pm, edited 1 time in total.
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

PS: ako smatrate da ovo ne treba da stoji tu, recite, izbrisaću te postove (osobe koju su pomenute, znam da se ne ljute zbog toga)
Meni se trenutno ručak krčka, u domu sve OK - trenutno... pa eto, dok čekam drugu fazu - da završim nedeljni ručak, ja malo izleteh na forum :D
Veliki pozdrav
Last edited by majka NS on Fri Jan 27, 2012 9:53 pm, edited 1 time in total.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by sanela »

Meni je okej, nek stoji, samo mi se malo čini too controlling (previše kontrolirajuće)... sve treba da bude kako treba... a to nije baš najbolje za mentalno i fizičko zdravlje... nemojte me pogrešno shvatiti. Ovo je samo kako se meni čini i nije negativno...
Lijep pozdrav iz hladnog i maglovitog Sarajeva!
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by vudd »

ovo kao spužva bob i patrik :-D
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

.... .... ... a samo je neko trebao da pogleda, ako može, zašto su se te poruke za "zikija" - "zakucale", kad je čovek toliko puta bio na forumu, bio registrovan, i pisao tolike postove... a "nije navučen" i "nije dobio razne dijagnoze"... :)
Sad kad sam se registrovala, vidim poruke su prebačene "zikiju", konačno... :)
majka NS wrote:Meni se trenutno ručak krčka, u domu sve OK - trenutno... pa eto, dok čekam drugu fazu - da završim nedeljni ručak, ja malo izleteh na forum
Ovo je bio moj odgovor toj 1 osobi čija pp čeka, jer me pitala kako sam ja, kako mi je sin. Pa uz pitanje Vama, ja i odgovorila njoj (moja greška :) ), jer sam primetila da mi sa pp nešto ne štima, verovatno se uhvatila paučina, jer pp retko koristim u zadnje vreme :)

Da sumiram: odlazno sanduče funkcioniše sada, ovu pp "--------", ću izbrisati u svom sandučetu i na svojoj temi, ako je htela, do sada je odgovore dobila i kao gost na drugim temama... :smt045
Sve u redu, sve OK...
Lep pozdrav iz suncem obasjanog Novog Sada! (predivan dan danas) :D
Last edited by majka NS on Fri Jan 27, 2012 9:51 pm, edited 1 time in total.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by sanela »

majka NS wrote:.... .... ... a samo je neko trebao da pogleda, ako može, zašto su se te poruke za "zikija" - "zakucale", kad je čovek toliko puta bio na forumu, bio registrovan, i pisao tolike postove... a "nije navučen" i "nije dobio razne dijagnoze"... :)
Sad kad sam se registrovala, vidim poruke su prebačene "zikiju", konačno... :) D
Nema niko ko to može pogledati, jer se to automatski radi. To je neki "bug" u kodu foruma. Imate e mail, kao sigurniji način komunikacije, ali tada ne postoji zaštita identiteta korisnika i moguće kasnije zloupotrebe podataka, jer nikad zapravo ne znate s kim se dopisujete preko foruma.
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by vudd »

Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

sanela wrote:Nema niko ko to može pogledati, jer se to automatski radi. To je neki "bug" u kodu foruma. Imate e mail, kao sigurniji način komunikacije, ali tada ne postoji zaštita identiteta korisnika i moguće kasnije zloupotrebe podataka, jer nikad zapravo ne znate s kim se dopisujete preko foruma.
Hvala Vam "sanela"
još na samom početku, mog boravka na forumu, u svom profilu sam "isključila" mogućnost da neko može da mi šalje e-mail. Ne želim da razmišljam... /za pp - sve OK, uži krug ljudi i retko, po potrebi/
IMAM JEDNU MOLBU ZA VAS - AKO SE MOŽE, tek sad sam videla da sam stavljena u zaglavlju "u pozivu..." na ""OPĆIM DISKUSIJAMA", - TEMA JE ZAKLJUČANA, PA TAMO NISAM MOGLA TO DA ZAMOLIM. MOLIM VAS AKO JE IKAKO MOGUĆE, OBRIŠITE MOJ NICK U ZAGLAVLJU I DRUGOM PASUSU - HVALA. Nisam pitana, a to što sam napisala da ću biti na toj temi i pratiti, ne znači automatski i moj pristanak... Ni ja sama ne bih dala pola podataka koji se traže u onih 7 tačaka. To što "Voyager" brza, nije moj problem, od sad ću ipak da primenim podvlačenja, zadebljana u slovima i sl., kako bi me neko bolje razumeo - a taman sam mislila da malo ne pišem i posvetim se nekim drugim stvarima... - :)
Bila bih Vam neizmerno zahvalna, ako je moguće da malkicko otključate, malo brisnete moj "nick" iz tih zamašćenih slova... tog zadnjeg posta - NEIZMERNO HVALA!
Veliki pozdrav, i hvala Vam
Last edited by majka NS on Mon Jan 23, 2012 6:50 pm, edited 1 time in total.
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

vudd wrote:ovo kao spužva bob i patrik :-D
Dragi "vudd"
sve i da sam htela da ti odgovorim na ovo, nisam u toku i pojma nemam šta je pisac hteo da kaže ovim... U kući, za sada, nemam taj uzrast - pa da gledam "sundjer bob"-a, bavim se nekim ozbiljnijim stvarima.
Dok je moje dete bilo malo, i tekako sam znala sve i jedan crtani film u to vreme, sve smo ih odgledali, ujutru i uveče pre spavanja, pre čitanja... Nemoj se ljutiti, ja ovo jednostavno ne razumem, nisam u toku...
Da ne pišem drugi post, budi ljubazan i skloni mi ovu Indiru Radić - sa sve traktorom i ajvarom - nije moj ukus - mnooogo kvalitetniju muziku slušam.
Veliki pozdrav - i hvala ti, znam da si drug - kad ti to hoćeš
Last edited by majka NS on Wed Jan 25, 2012 6:58 pm, edited 1 time in total.
Post Reply