i meni Vaša pomoć treba ...

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by cokapeace »

O njoj trenutno ''majko'' ne vredi pisati-nije vredna toga..Sta ste saznali o Njemu?
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

Jedno od mojih zadnjih vidjenja sa sinom:
Visok je nekih 190, u januaru imao 90 kg., pre 2 meseca, oko 70 kg. Živi leš - za mene, samo koža na kostima na licu, žgoljav, strašno...
Dogovorimo se da dolazi kod nas da jede, zovem ga na mob., čujem po glasu da je uradjen, govori mi da je u centru, tj. u k.centru, kažem mu da je uradjen, da se nigde ne zadržava i odma da dodje kući. Trebalo mu je 3h da se pojavi (ne treba mu ni 20 min.). Komiran, pogled izgubljen, otežan govor, ko zombi, na uglovima usana gusta bela pena, i svako malo iscedak iste, jer nema osećaj da zatvori usta (OVO DO SAD NISAM VIDELA I NEZNAM GA TAKVOG).
Da ne davim, nismo uspeli da se sporazumemo, pravi sendvič, jer sam se ja oduzela i nisam završila ručak, taj sendvič je jeo od 14,10 do 15,10h, i još mu ga je ostalo. Seo za pult, kljuca, oči mu se zatvaraju, glava pada sve do pulta, svaki put kad uspe da zagrize, zalogaj ostaje u ustima večnost, i tako sa tim u ustima zakljuca. Molim ga da ostavi i legne, da ne stigne otac i vidi ga takvog, umreće. Ubedjuje se samnom, ne zna šta mi je, čudi se i nervira. U jednom momentu mu kažem da mogu - da bih ga zadavila, kad nam ovako nešto priredjuje posle svega, na šta mi je odgovorio: "hoćeš da se sam ubijem". ZANEMELA SAM, ŠOK... Uspem nekako, on legne, tog momenta se "onesvestio", kapci otvoreni, beonjače se samo vide, prilazim više puta da vidim da li je živ i da li diše... strašno

Kad je zaspao, pregledam jaknu, pronadjem svašta nešto (trenutno neću o tome)... i 3 male bele plastične flašice, 1 sa natpisom "Nafazol" sa par kapi, ove druge dve bez ikakve etikete, 1 prazna, 1 sa par kapi nečeg svetlo-žućkastog prozirnog, kao i od 4 samo jednu tabletu na "f", kao i pap.maramicu umazanu krvlju, onako kad se složena prevuče čreko nosa. (Ubedjena sam da je uzeo veću dozu metadona, nešto ušmrkao, a za tu tabletu, da li je i to ili je u džepu ostala, i ko zna šta sve ne trpa u sebe...)
Shvatim da od razgovora nema ništa, spakujem mu ručak, i zatražim da se sutra vidimo, čim ustane...

DO SADA NISAM IMALA SUSRET SA METADONOM, raspitala sam se i to bi trebalo da bude u te 2 flašice.
Ako neko zna, neka mi potvrdi

tada počinju njegova izbegavanja žešća, neodazivanje na pozive... u par navrata sam uspela da ga vidim, uvek je delovao odsutno, i da je pod dejstvom nečeg, i da to što mu govorim ne dopire do njega,
a ovo sam radila 3 - 4 puta, i pitala da li shvata šta mu otac i ja govorimo. To je bila ta naša odluka.

OD TADA SAM POGUBLJENA, ŠTA JE ON OD SVEGA TOGA SHVATIO ... ... ...

ovo čekanje, beznadje, me izludjuje, često se pitam, a šta ja to čekam, da mi neko kaže da ga više nemam... ... ...
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

jana wrote:I ja sam tu.Citam Vas.Dobro dosli..
pozdrav i vama
User avatar
Kroki
Posts: 23
Joined: Wed Dec 14, 2011 5:11 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by Kroki »

ajoj ljudi ovo forum kukavica. nece se nista promeniti dok vi ne pocinjete sami da menjate nesto
User avatar
Fela Kuti
Posts: 158
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:26 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by Fela Kuti »

@ majka NS

Užasno je to što proživljavate ali nemojte gubiti nadu. Neću vas mnogo gnjaviti jer ne znam
trenutno kako bih vam pomogao ali čisto sam hteo da vam i ja dam nekakvu podršku.
Što se tiče tih stvari koje ste pronašli u njegovim džepovima, ne želeći da pokušam biti vidovit,
mogu vam reći sa priličnom sigurnošću da su to bile bočice u kojima se podiže metadon
u metadonskom centru. Moguće je da je uzeo duplu dozu i ušmrkao recimo flormidal, pošto su
simptomi te kombinacije baš takvi kakve vi opisujete. To bi objasnilo i nafazol, pošto se od
flormidala totalno začepi nos, i krv, i izvesno vreme totalnog odsustva svesnosti zbog kojih mu je trebalo toliko da dodje do vas, i to kljucanje kasnije, a i ta kombinacija nije neka retkost. Bitno je da šta god da je u pitanju može se popraviti, samo što pre morate nekako dopreti do njega. Pišite ovde i dalje šta se dogadja, možda vam neki savet pomogne, možda vam to pisanje makar malo sve olakša. Budite istrajni
ali imajte i inicijativu. Vaša pomoć mu je verovatno jedina šansa da se izvuče iz trenutne situacije.
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by jana »

Da i ja kazem nesto.Kuham se u vrlo slicnoj «supi«,kao i vi.Nekad toplije,nekad manje,ali to je to.Neizvjesnost.Dvostruke manipulacije,etape toplo hladno..
Sada malo bolje pogledah,i vidjeh da se vas sin negdje izgubio i odavde.Inace,dirnula me je vise puta njegova potpora,koju mi je davao ovdje.Bio je otvoren i istinit.Sada je ocito opet u nekoj slijepoj ulici.
E,sta da vam kazem za sada?Prvo,snajka nije vazna.Nju znate i njen personalitet,ona ce otici ,a vi i vas sin cete ostati.Ona ce se pojaviti opet ,ako se vas sin dozove sebi,i tako u nedogled.Dakle,ona nije pouzdana,pozrtvovana,i nema sa njom suradnje.Posjetu koju ste obavili na kuci gdje vas sin boravi,dobro ste odradili.Majka uvijek djeluje instiktom odrzanja.I vi znate sada,da njemu nije dobro.Tako je malo vazno cime je nadopingovan.Necim ocito jeste.I,treba ga pod hitno zbrinuti u neku ustanovu.Sjetite se ,kako ste to radili ranije.Vi najbolje znate svoje djete.
Sacekajte malo,da vidite kako ce se stvari odvijati,da li ce se pojaviti odnekuda,i pokusajte disati.Pozdrav!
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

Kroki wrote:ajoj ljudi ovo forum kukavica. nece se nista promeniti dok vi ne pocinjete sami da menjate nesto
dragi "kroki" pozdravljam i ja tebe, čim si na ofom forumu, i tebe nešto muči, i imaš borbu ovisnika, ili suovisnika.

Nijedan komentar, (psujte me, pljujte me, recite šta god mislite - to sam vas i molila i tražila, da bih mogla da shvatim štošta), me ne može povrediti niti uvrediti, ja samo jednu muku i problem imam (trenutno bitniji od svih) - kako da "vratim" sina.

Ako si uopšte čitao moju priču od početka, ako jesi - izvini, ako sam za komp. napisala da sam samouka, i nisam ja baš u svemu bila samouka. Vodila sam moćne firme, i predstavništva, i bila jako dobro plaćena za to, jer su vlasnici bili prezadovoljni što imaju takvog čoveka, davali su mi potpuno odrešene ruke, a niko mi nije nikad našao ni jedan posao, niti sam ga dobila preko veze. OVO SVE OVDE, U OVOM PASUSU NIŠTA NE ZNAČI, ... --- ... .......
Uvek sam cenila i poštovala ljude i svaki posao, i nikad mi nije bilo bitno šta je, ko je, i da li ima nešto, bilo mi je bitno da li je on čovek, pa ma ko i šta on bio, ako nije, nisam gubila vreme s takvima

Nekada su me poslovni partneri prozvali "žena zmaj". Sada više ni samu sebe ne prepoznajem, neka bleda senka toga se negde nazire ...
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

Draga ............., hvala za "pp"

Cenim i poštujem vaše mišljenje i savet. Ako vama nije problem, prebacite vašu "pp" ovde, vrlo rado ću Vam odgovoriti, (ja bih prebacila ali ne znam da li se može i kako). Ako vi to ne želite, ili se ne može, ili ne znate, odgovoriću vam, samo malo kasnije ...

Ovo Vas molim, jer želim da čujem što više mišljenja, a ujedno da ovo moje pisanje, ako može, nekad nekom pomogne da ne napravi iste greške i ne izgubi dragoceno vreme. Ako je neko našao neke naše greške, izmedju redova, ili u napisanom, molila bih ga da napiše

Konačnu odluku, posle svega pročitanog, donećemo mi, moj suprug i ja. Nažalost, nepostoji škola i uputstvo "kako biti roditelj", mi, a verujem i svako od Vas, radimo ono i onako, što najbolje mislimo i znamo ...

NIJE SRAMOTA PITATI - SRAMOTA JE NE ZNATI, a ne pitati.
Čovek se uči dok je živ, i nikada neće i ne može sve znati (jednostavno: nije bilo dovoljno vremena, nije znao kako, gde, koga da pita ... ... ...), bar ja na to tako gledam u životu.
Last edited by majka NS on Fri Dec 16, 2011 11:06 am, edited 2 times in total.
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

Fela Kuti wrote:@ majka NS

Užasno je to što proživljavate ali nemojte gubiti nadu. Neću vas mnogo gnjaviti jer ne znam
trenutno kako bih vam pomogao ali čisto sam hteo da vam i ja dam nekakvu podršku.
Što se tiče tih stvari koje ste pronašli u njegovim džepovima, ne želeći da pokušam biti vidovit,
mogu vam reći sa priličnom sigurnošću da su to bile bočice u kojima se podiže metadon
u metadonskom centru. Moguće je da je uzeo duplu dozu i ušmrkao recimo flormidal, pošto su
simptomi te kombinacije baš takvi kakve vi opisujete. To bi objasnilo i nafazol, pošto se od
flormidala totalno začepi nos, i krv, i izvesno vreme totalnog odsustva svesnosti zbog kojih mu je trebalo toliko da dodje do vas, i to kljucanje kasnije, a i ta kombinacija nije neka retkost. Bitno je da šta god da je u pitanju može se popraviti, samo što pre morate nekako dopreti do njega. Pišite ovde i dalje šta se dogadja, možda vam neki savet pomogne, možda vam to pisanje makar malo sve olakša. Budite istrajni
ali imajte i inicijativu. Vaša pomoć mu je verovatno jedina šansa da se izvuče iz trenutne situacije.
"Fela Kuti", - HVALA - to mi je trebalo

Kada sam napisala, da sam ubedjena da je nešto ušmrkao, mislila sam na "h", a vi ste mi odgovorili da je i ovo moguće. Za Vašu potvrdu za metadon, isto hvala. Izlazila sam na sajt, ukucala "metadon", ali videla neku tamno braon staklenu flašicu... kad sam napisala "raspitala sam se" - pitala sam jednog "bivšeg" ovisnika, koga su roditelji izbacili na ulicu, on je kao sada čist, ali sam odavno naučila da treba proveriti...

Kada je bio na "h", naučila sam šta sve da gledam... i kako da prepoznam ... i kako da se s tim nosim ...

Sada imam paničan strah, što ne znam šta uzima, u kojim količinama, i koliko čega (na ulici kojekakvih novih "s....a", za koje ni ne znam šta su, ni kako da se nosim s njima).

Hvala Vam - još jednom!
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

"jana", hvala

Vama svaku sreću i uspeh želim ...
Post Reply