i meni Vaša pomoć treba ...

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

Fela Kuti wrote:
saša-ex wrote:Nisam shvatio najbolje, ko su ti pravi ljudi, ko su strucnjaci? Sta bi sa divnim ljudima iz NA?
Ili sam nesto preskocio.....

Sin joj je očigledno več i sam pokušao nešto slično, doduše bez uspeha, pa se mučenje samo
nastavljalo. Jedino mi nije jasna rečenica o detoksikaciji i čišćenju organizma bez bola, stresa i patnji.
Bez imalo toga je skoro pa nemoguće, ali sa razumnom količinom je ipak mnogo lakše.
Vi ste mnogo bolje opisali proces detoksikacije, meni se sve ovo trenutno dešava pa..., ali neuporedivo jeste. Njihov stav je da se čini strašan zločin po zdravlje, psihu čoveka ... skidanjem na suvo...

Nije gore spomenuto ime u vašem postu, dve predivne dame su u pitanju i STRUČNI TIM, pošto sam bila neispavana i ... mislim da je tim 10 - 12 - 13... izuzetno stručnih ljudi iz svega, što za ovu bolest treba

Uspeli smo svi zajedno, nije "m", jer se njega bojim ko djavola, (premda, ako mora i poštuje se tačno uputsvo stručnih lica, može i to, a ne da ga neko zloupotrebljava i eksperimentiše... pa se desi šta se desi, navuku se na još goreg djavola) postignut je drugačiji dogovor - I JA SAM IM NEIZMERNO ZAHVALNA NA TOME.
Last edited by majka NS on Sat Dec 24, 2011 12:43 pm, edited 1 time in total.
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

saša-ex wrote: Sta bi sa divnim ljudima iz NA?
Dragi "saša-ex"

Gde god ko bio i šta god radio, bilo ko od ovisnika, postigao da bude i ostane čist, GLAVNI PROBLEM, gde, šta i kao dalje... JOŠ VEĆI PROBLEM (i pored najdivnij roditelja na svetu, ma ko oni bili), je U S A M L J E N O S T
Ako su već toliko pametni i hrabri bili, i postigli to što jesu, ODBACILI STARO DRUŠTVO i br.tel. ... S kIm se čuti, prošetati, popričati....
OVI MOMCI JESU DIVNI, I JA ĆU IM SVESRDNO POMOĆI KOLIKO GOD MOGU, ČIM BUDEM MOGLA

ONI RADE I DAJU SEBE I SVOJE VREME, AKO TREBA I 24H, POTPUNO BESPLATNO, kako bi nekom pomogli, ...
sve to su prošli, izgradili sebe kao ličnosti, i žele da pomognu drugima, da ih ohrabre, pomognu, posavetiju,.... u svemu ... ... ...
oni čak kažu, ne moraš čak ni da si čist, dovoljno da želić, dodji, ako ti odgovara, pomoć i podršku u tvojim nastojanjima ćeš dobiti... ... ...

Ja sam prvo pročitala sav materijal za AN i NA, pa onda, igrom slučaja, naletela na neke... MOJA NEIZMERNA ZAHVALNOST.
SVAKI NJIHOV SASTANAK, svako od vas može doći 5, 10, 15 min., izaći odma na početku, ostati do kraja, niko ništa nemora ... MENI SE DOPALA, IDEJA, ŽELJA VOLJA, I VERUJEM DA ĆE IM MNOOOOGI OVISNICI I SUOVISNICI BITI ZAHVALNI, ZADUŽIĆE MNOGE ... .... .....
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

Vuk wrote:Drago mi je da je krenulo...to je sada proces, ..., svako je od nas jedinka za sebe. Želim vam puno snage oboma!
.... ...
Samo polako sada, dođe sve što treba da dođe. To što si tu za sina može da napravi svu razliku na svetu ako on to bude želeo.

Veliki zagrljaj
Dragi moj Vuče, imala sam neki neopisivi i neverovatan osećaj da treba neke stvari da uradim ... ... ... i izdešavalo šta se izdešavalo ... ... kada bih trebala sve to da ponovim, ne znam, ... ali tada je to sve trebalo baš tako ...
Vuk wrote:Super i što ste kontaktirali nekog preko NA linije posle našeg razgovora. Ja sam bio na samom početku sastanka gde je trebalo da budem govornik i telefon mi je zazvonio bukvalno 15 sekundi pre toga, malo sam se zbunio =)
E jednom i ja nekog na ovom forumu da uspem da zbunim :D. Obično ste svi meni pomagali ... ...
Poštujem i cenim to što si uradio, jer kad smo prvi put kontaktirali, rekao si da samo kad si na sastanku, tel. je isključen - a ti si ipak primio moj poziv - zadovoljstvo je moje, poznavati takvog čoveka!

Veliki zagrljaj
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

Svim dragim ljudima,
koji su ovakvke ili slične probleme imali, imaju ih, ili ih tek očekuju, svi smo mi na ovom forumu, kako bi jedni drugima pomogli, ...
Kod nas, sve po dogovoru, detoksikacija, terapija pod mojom kontrolom, čak me on proverava, da slučajno negde ne pogrešim :) , razgovaramo, neka draga topla atmosvera u domu, svima nam pao ogroman teret sa srca ...
Kako je njemu bolje, tako smo se i suprug i ja oporavili, pada tu već i po koja šala ...
Pošto sam "spavala" (ležala noću, da mi noge ne otiču), u njegovoj sobi, i tek kad je terapija drugu noć trebala da da svoje rezultate, sin mi govori da mogu slobodno sad kod tate u sobu i krevet, a otac - pa ne znam baš, taman sam se navikao, razmisliću, ...
Naspavala sam se konačno, ni sama ne znam koliko mi se neprospavanih noći skupilo ... sada sam kao nova...
Ne brinite - za emocije, sve je pod kontrolom, OK je, čak je i njemu rečeno i dato do znanja, s čim se i on slaže.
Mi idemo korak po korak, ne zalećemo se,
čak sam primenila sve ovo što sam od vas čula i naučila, SUPRUG I JA OSTAVILI PUŠENJE (odluku doneli pre 2 dana), korak po korak, svaki sat, dan ... je uspeh

Puno vas sve pozdravljam
Hvala vam još jednom - svima
User avatar
Fela Kuti
Posts: 158
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:26 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by Fela Kuti »

Drago mi je da za sada sve ide kako treba i da ste svi konačno barem malo odahnuli. Samo napred.
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by jana »

Pozdravljam Vas.Drago mi je da je sve pod kontrolom.Da se vise ne brinete kao prije dolaska na ovaj forum.Zujimo mi svasta ovdje i dozujimao,ali jedna podrska od ovog foruma je velicanstvena.Kad nema nigdje izlaza,istresemo ovdje sav kofer zbivanja,pa onda brisemo i stavljamo crtice,pa onda navratimo kad sve prodje ili kad opet dodje..Neka nas..Sretne novogodisnje praznike Vam zelim.
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by Vuk »

Joj čoveče...

...čitam sad sve ovo, sveže vesti, toliko postova...nisi pisala toliko nabijeno do sada, vidi se da se nešto jako događa. Želim vam svima sreću u ovome u šta ste hrabro krenuli, a sreća prati hrabre, ne zato što "neko to od gore vidi sve" pa nagrađuje, nego zato što hrabri jedini i pokušaju pa odatle jedini imaju i mogućnost da imaju sreće.

Sina na stranu, iz ovih postova kao da mogu da napipam i strah i nesigurnost i blagu euforiju i pomirenje, ali i jednu veću stvar - nadu. Biće šta će biti. Život nas obično iznenadi, a kada radimo dobro iznenadi nas nečim većim nego što smo i sami želeli. Zagrli sebe, jer koliko sin "treba da se oporavi" toliko je i tebi potreban mir. Veliku stvar radiš, nadam se da bude dobro, a podrška koju dobija sada je nemerljiva i nezamenjiva. Samo polako.

Dug je put pred tobom, pred sinom još duži. Užasno sam se nemoćno osetio u momentu kad smo se čuli, daleko kilometrima, izvinjavam se i molim ljude da me sačekaju neki sekund, sve bih pomogao, a ništa ne mogu - fuj :D Ipak je za taj fizički deo, kada postane gusto, najbolje kontaktirati nekog ko je stručan...ili jednostavno stisnuti zube kao što je nekolicina nas uradila, šta god je potrebno. A kada taj fizički deo prođe, kad se čovek malo povrati, kad dobije na snazi, kilaži, samopouzdanju - onda sve počinje. Tada će mu biti potrebno sve čega može da se dočepa samo da se ne uradi, bilo da je to tuđe iskustvo, konkretno društvo i pomoć ili nešto treće - šta god je potrebno.

Veliku hrabrost da nastavite vam želim, a njemu posebno da istraje, ŠTA GOD JE POTREBNO SAMO DA NIŠTA NE UZME - i kakav god dan bio DOBAR JE!
Moon child
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

Fela Kuti wrote:Drago mi je da za sada sve ide kako treba i da ste svi konačno barem malo odahnuli. Samo napred.
Hvala,
Vaši komentari i stavovi, ovde na forumu, pomogli su mi u donošenju nekih odluka. Pronašla sam sagovornika u vama, iako smo najmanje komunicirali na forumu, ali bili ste tu - kada je trebalo.
Pozdrav, i hvala vam
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

jana wrote:...Drago mi je da je sve pod kontrolom.Da se vise ne brinete kao prije dolaska na ovaj forum.Zujimo mi svasta ovdje i dozujimao,ali jedna podrska od ovog foruma je velicanstvena.Kad nema nigdje izlaza,istresemo ovdje sav kofer zbivanja, ...
Draga "jana", hvala vam
Davali ste mi podršku, savete i razumevanje, kada je trebalo, to je sve pomoglo da se jedno mišljenje i stav zaokruži i donese odluka u datom momentu. I sami ste u jednom postu rekli, uradili ste šta ste tad mislili da treba i što je ispravno, ulog je bio veliki, a cena previsoka. Posledice svoje odluke još uvek osećate, ali čini mi se da se sve kreće na bolje ... želim vam što pre bliskije odnose sa ćerkom i unuče da vidjate češće.
Vi ste se snalazili kako ste znali i umeli, uradili šta ste smatrali za ispravno, makar unuče da spasite, i na taj način ih prizovete pameti ... Biti u vašoj koži ... uh ... volela bih da znam za sličnu priču, pa da vas posavetujem, ali za sada, mogu samo da vas razumem kako vam je, kako provodite vikende, praznike ...

Hvala vam na lepim željama
Srećni i vama Novogodišnji praznici, i neka vam Nova godina - bude neki nov početak (nova godina i služi za lepe želje - a "nada umire zadnja").
Puno vas pozdravljam, hvala Vam
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

sanela wrote:Draga Majko NS,
... Ne kaže se džaba da ovisnici trebaju doći do dna. Stavite se u situaciju kad vi ne tražite pomoć oko nečega, a neko vam ju stalno nudi. Kako se osjećate tada? ...
Draga "jana"
ovo je napisano meni od nama drage i mudre osobe, upotrebiću njene reči u citatu, da ih prepričavajući ne bih umanjila,
NISTE VI BAŠ TU NEŠTO MNOGO MOGLI, kad oni ne priznaju i nežele pomoć...
svako dobro vam želim
Post Reply