i meni Vaša pomoć treba ...

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Dedal
Posts: 133
Joined: Thu May 13, 2010 11:49 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by Dedal »

E jbg. sad. Nije moj običaj, ali kada tražite... baš me zasmetalo.
Nije pametno ali je moje i u dobroj namjeri.
Iz ovog vašeg teksta meni ovo izgleda ovako. Snajka je pokriće za ne daj Bože neuspjeha. Već je jednom I "bila" to, .... "ali se bojim da ona svojim ne znanjem i glupošću ne s...e što smo mi napravili .... kao što je to već jedan put napravila..."
Za mene je ovo strašno. Nakon svega ovoga, i tolikih godina vi još ne vidite tko je jedini i isključivi krivac za ovo sve. Što prije vaš "odlučni" sin prizna i prihvati, skupa s vama, da je on jedini i isključivi krivac za svoje drogiranje, bit će puno više izgleda za uspijeh. Mislim da bi bilo puno bolje da prestanete gledati sina kao žrtvu a snajku kao dežurnog krivca za sve.
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

Dedal wrote:E jbg. sad. Nije moj običaj, ali kada tražite... baš me zasmetalo.
Dragi "Dedal"
Hvala za sve što si napisao, ali zaista.
Znala sam da se to može i tako protumačiti, i izbegavala detalje, i ranije da pišem bila šta o njoj.
- (oni se vole, žele da žive zajedno, i niko im to ne brani, mi smo bili tu samo da im pomognemo, koliko i kada smo to mogli)
MENE BRINE - KAKO KVALITETNO OVO SVE ODRADITI, ONI TREBA DA NASTAVE DA ŽIVE ZAJEDNO, A ONA NE ŽELI DA SE VIŠE INFORMIŠE O OVOJ BOLESTI, DA ŠTO VIŠE SAZNA KAKO ŽIVETI DALJE I NOSITI SE SA TOM BOLEŠĆU - NE POKAZUJE NIKAKVO INTERESOVANJE (ne mogu im ja biti u njihovom stanu... životu... koji će oni voditi).
Moj sin je narkoman, on je bio taj koji je mislio da može samo da proba, da vidi... u životu je sve voleo da vidi, proba... svestan je svega šta je uradio i neponosi se tim, smučilo mu se sve ... zato i jeste zamolio za pomoć... jer više sam nije mogao...
Iz ranijih razgovora sa njom, sam saznala da mu je ostavila na papir šta hoće od njega kada se vrati sa puta, na koji je otišla prvo na 6, pa 15, pa 30, pa 6o dana... da bude kao kad ga je upoznala, da se skine, da nadje posao i plati račune, ... dok se ona ne vrati ...
ON JE PUNOLETAN, OŽENJEN, ŽIVI SA ŽENOM, a ja sve ovo odradjujem (nije mi teško, ja sam mu majka, a on je moj sin - narkoman, ona može da popi..i sutra i ode, a njegov život?) , nisam ga ja pokrivala i ljutila se kad smo letos primećivali da je nešto uzeo i suprug i ja i to otvoreno rekli pred njom... NE MOGU GA JA IZLEČITI ZA 15 DANA ILI MESEC DANA I PREDATI NJOJ - SVE JE OK SADA, ŽIVITE SRETNO ...
LEČENJE I IZLAZAK IZ OVOG PROBLEMA - JE PROCES I TRAJE, I TU TREBA SARADNJA SUOVISNIKA, - A ONA JE TAJ SUOVISNIK
Veliki pozdrav,


i molim vas - pišite mi šta mislite ... kako ovo rešiti ...
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

PS: neka me niko pogrešno ne razume, kad kažem "moj sin", ne svojatam ga ja, ja sam ga rodila, on je moje dete, pa otuda "moj sin" (ovde na forumu - ne oslovljava se imenom), nije tudji, narkoman je - i ne stidim se toga, pokušavam da mu se nadjem i pomognem.
(kad god je bio u redu, obraćala sam mu se sa "srećo", kao i suprugu...)

Snajka je bila "snajkice" još pre nego što su se oženili, a ona je mene prva počela da oslovljava sa "svekrvice",

kako su se oženili, ovo sve polako ali sigurno prestaje ...
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by jana »

U ovoj slici koju ja dobivam iz vaseg pisanja,nije mi jasno da li je snajka i majka vaseg unuka.Da li djecak zivi sa njom?Po instiktu odrzanja,mozda zena usresredjena na sebe i djete,a smatra da vi trebate da se zalozite za zdravlje svojega djeteta.No,vi spominjete cuku,a djete nikako ne,pa mi to nije jasno.Pozdrav!
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

jana wrote:U ovoj slici koju ja dobivam iz vaseg pisanja,nije mi jasno da li je snajka i majka vaseg unuka.Da li djecak zivi sa njom?Po instiktu odrzanja,mozda zena usresredjena na sebe i djete,a smatra da vi trebate da se zalozite za zdravlje svojega djeteta.No,vi spominjete cuku,a djete nikako ne,pa mi to nije jasno.Pozdrav!
Hvala Vam draga "jana"
U pravu ste - kao i uvek do sada, pogodiste "tačno u sridu"
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _

:crybaby:

Pisaću kad budem mogla...

Veliki pozdrav
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by demijan »

Gospodjo Vi koliko vidim radite,trudite se i mucite se da pomognete najbolje i kako znate...Iskreno ne ljutite se previse na "snajku".Ona verovatno grize sa svoje dete kao Vi za vase.Ovde ce vam verovatno to neko bolje objasniti ali nema jace ljubavi od roditelja prema deci posebno majcinske ljubavi...
Mene je supruga ostavila pre par godina zbog ...... gluposti.Zabila mi noz u ledja u najgorem mogucem trenutku ali sada uvidjam da je to uradila da bi spasila sebe i svoju psihu mada ima i malo toga sto je neko drugi iskoristio trenutak urusavanja necijeg zivota da se predstavi kao rame za plakanje...Moja majka je dan danas pljuje zbog toga ja ne.Komuniciramo i pokusavam da pomognem kada god mogu zbog moje cerke.Tako da Vas u potpunosti razumem ali razumem i Vasu snajku...Nije lako ziveti sa nekim ko ima problema.
Vecina "normalnih"zena zele stabilnost,mir pristojan porodican zivot.Zene,majke su osnovni stub drustva i porodice...Vi ste stub Vase porodice a snajka njene...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

majka NS wrote:pred kraj prošle god., se zaposlio, posao lep, ali mala plata. Mi rekli čuvaj ga i kad nadješ nešto bolje, lako je promeniti. Početkom ove god., on se zaljubio, ali zaista, to je to, tako nam tada objasnio. Njih dvoje su se zaljubili, venčali i otišli u podstanare, sredinom ove god., bez da smo se mi tu nešto puno pitali. Kod nas su bili cca 4 meseca, otišli 1 mesec pre venčanja. Ona nije "iz ove priče", bar tako i danas mislimo, puno nismo ni uspeli da je upoznamo, jer nije ni bilo neke prilike.
Iz početka smo se zavolele, nakon njihovog odlaska, i sve manje mogućnosti bilo kakve naše kontrole, kad nam se danima ne javljaju i ne vidimo se, mi mislili, neka ih, lepo im je, nećemo da se mešamo puno, da ne bude da smo posesivni roditelji. ... / ali neki strah je postojao u nama, roditeljima ...

Ovo je razlog moje velike brige, izgubili smo svaki kontakt, unazad cca 2 meseca

Pretpostavljam da je sada na tom dnu, da je uradio ili da radi neke ružne stvari, kojih će se kajati, da u sebe trpa šta, kad i koliko čega stigne (za ove moje bojazni postoji opravdan razlog)

Sada mi treba pomoć svih Vas, i ovisnika i suovisnika, molim za savet, šta i kako dalje
OVO SAM NAPISALA 14.12.2011.g.,
od deteta ni "d", reč je o psu, kojeg je ona nabavila pre par meseci (ni sin nije znao da će to uraditi - samo ga obavestila da idu da preuzmu psa), platila put iz Subotice, da ga donesu, taksi za veterinara... Stan u kome nisu živeli 2 meseca plaćaju 18.ooo.- zbog psa da bude u njemu, jer ga ni njena majka koja živi u kući NEĆE. To je kuče koje odrasta munjevito, sve živo izgrize, pola obuće, mobilni njemu, njoj pre 2 dana, par punjača za telefon, peglu.. kablovsku izvukao iz televizora pojeo gajtan...
Mi smo godinama imali koker španijela, kupljen sa 5 nedelja na izložbi pasa (3 meseca nismo mogli da se sastavimo kad je morao biti uspavan zbog starosti i bolesti)... znamo koja je to obaveza, i to nije igračka, koju ćeš malo da voliš, malo da maziš ... Oni su podstanari, iz prethodnog stana izbačeni zbog tog kučeta...
Kod mene u zgradi su mogli da žive za 11 - 12.OOO.- u mnogo lepšem, većem, sredjenijem stanu
__ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ___________________ _ _ _ _ _ _ ____________________ _ _ __ _

JANO IZVINITE, - OBRATILA SAM PAŽNJU NA REČ CUKO I POMISLILA DA JE ONO ŠTO NAPISASTE SARKAZAM, vrsta zajedljive šale na njen račun, pošto znam da ste pročitali post o njoj koji sam izbrisala,
NE ONI NEMAJU DETE, tek se par meseci znaju i u braku su par mesece...
IZVINITE JOŠ JEDNOM

SVI TROJE SMO ZBRZALI I POŽURILI ("demijan", "Jana" i ja), mir, mir, mir - niko nije kriv, sve OK što se mene tiče

Ona nije sa nama stalno jer tamo odlazi zbog kučeta, kad ne spava ovde - spava sa kučetom u krevetu, DA NE BUDE SAMO... ... ...(NE RADI, TRENUTNO JE NA GODIŠNJEM, A VIŠE JE SA KUČETOM NEGO SA SINOM...)
Mi svesno kršimo dogovor sa Stručnim timom, on mora da je u kućnom pritvoru, nema mobilnog, izlazaka
ni kesu sa djubretom da baci ...

OD JUTROS VIŠE NEĆEMO
Last edited by majka NS on Fri Jan 27, 2012 10:05 pm, edited 2 times in total.
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by majka NS »

ONAJ SMAJLI SA SUZAMA, ne brinite, ne plačem, ali sam jutros najradije to htela uz kafu, jutarnju, koja mi je stala u grlu,
Pišite mi i dalje, svi, sve - šta mislite, neću puno boraviti na forumu, izleteću kad i koliko mogu na svoju temu,

Moram prvo ovaj problem da rešim, jutros sam se prvi put zakačila sa sinom, u našoj kući se nikad ne svadja, bilo je da smno ogorčeni, povredjeni, da nam je loš dan... ali uvek, ako ne taj dan... o svemu se razgovaralo.

Pošto danima čekamo da se smiluju i razgovaraju sa nama, od jutros neću više da čekam (razgovarala sam sa suprugom o svemu).
Ovo nije usputni motel, hotel... pa i tamo se javiš kad dodješ da uzmeš sobu za popodnevni, prepodnevni odmor, ili šta već, i kad odlaziš, kažeš onom na recepciji "dovidjenja", iako je neko drugi bio kad si dolazio.
Ovo je DOM, u njemu se živi, priča, razgovara, o svemu, ako treba čeka se nedeljama, ali neko kaže da bi se trebalo popričati o nečemu, a onaj drugi se složi ili ne - i bar znaž na čemu si.

Možda sam konfuzna, pa me ni sad neko neće razumeti baš, i zato ne bih da pišem dok ovo ne rešim.

Šta mislite, da li će ga baciti na metadonsko održavanje, kada se TREĆI put pojavi za detoks... ... ako ovo sad ne uspe zbog ludosti i gluposti pojedinca...
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by jana »

Nase suovisnicke uloge ipak su razlicite.Svako pravi prioritet na svoj nacin.Vidite,ja sam imala majku i pokojnog oca ,u penziji,kada je problem poceo.Svi su me savjetovali,iz daleka,ali niko od njih dvoje nije imao hrabrosti sjesti u avion i doci ovdje.Pa primjeniti prakticno ono sto su teorizirali.A,teorizirali su ljubav.Kao da ja nisam voljela svoje djete!Ali vi morate da radite,i da cijelu noc vozite i trazite to djete.Ko je u penziji,mozda to moze,a ko mora da radi po danu,e ,da ga vidim koliko bi izdrzao.Sa druge strane,drogirani ljudi su takvi manipulatori,da te mili bog sacuva.I ja,ispade baba roga,nikakva majka,monstrum,djete mi zrtva,jadno ono...E,sada,ja kad god bih je nasla ,uvijek sam joj govorila istinu.Ona to nije mogla da prihvati,a nije mogla ni da stane sa porokom.Valjalo se meni drzati,raditi,sacuvati ovo gdje sam,pa pobogu,ne mozemo radi jednog nezdravog clana obitelji svi popadati.Ono sto je zdravo mora naprijed.I tako sam,2004 pomirila,ono,crkni,napravit cu ti sahranu i mirna bosna.Sa roditeljima sam gotovo prekinula komunikaciju,jer nije vise islo to kukumavljenje.Oni na Balkanu,sa svojim ljubicima,a ja ovdje,u supi do grla ,krckam se i niko ne zna sto se zapravo dogadja.Odem kod psihologa,kazem,ja sam luda,a covjek me gleda..I ,tako otvorim vrata znanja,sto su te nase ljudske manipulacije u generalom smislu.Sto je egoizam,vlast i ponos.Moja majka,prva,kraljica majka,sve zna teoretski,ali da nesto konkretno ucini,ejjjj,daljina,strah od aviona,ne moze ovo ,ne moze ono,al'kraljica majka.Kazem ja njoj ,nisi ti veca majka od mene,samo si ono sto sam ti ja dozvolila da budes.Ti imas moj respekt,cijeli zivot,e,sada ga vise ne mozes dobiti..
Na toj sam stavki naucila da postavljam stvari drugacije i da se stitim.Ko ce da nas stiti,ako ne mi sami sebe?Pa ta snajka zna da moira da radi,da mora da se cuva za to svoje djete,a ostali svi su poslije.Pristup muzu i sinu,ipak je razlicit.Znate valjda iz vlastitog iskustva.Jednom pomazete da odraste,a drugog ste dobili,zdravog ,citavog,otpravnog,da sa vama vodi ljubav i cini biolosku i svaku drugu funkciju..
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: i meni Vaša pomoć treba ...

Post by demijan »

Mea gulpa...moja greska...Nisam sve procitao i pogresno sam shvatio da je u pitanju dete a ne pas koje Vasa snajka ide da cuva...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
Post Reply