Koliko mu je jos ostalo od zivota

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
peranjegos
Posts: 5
Joined: Sat Oct 22, 2011 1:16 pm

Koliko mu je jos ostalo od zivota

Post by peranjegos »

Sve je pocelo davne 95/96, mladic od 20 godina pogodjen zivotom 90ih u Beogradu. U pitanju je heroin. Mnogo puta bio na lecenju, bio cist mesec-2 pa onda opet, a onda je 2000. godine novca nestalo i od tad pa do 2008. je bio samo 3 puta na lecenju. Uvek ista prica. Zube je pogubio u periodu od 96-98. Taj covek nema nameru da se skine sa toga, nema ni volje ni snage da prestane sa tim. Inace on je na onoj metadonskoj terapiji ali cesto konzumira i heroin pored toga. Pored tih droga on je jos plus i na mnogobrojnim lekovima.
U zadnje vreme sam poceo cesto da primecujem kao male modrice na rukama (on je uvek konzumirao na nos) ne znam da li je sad presao na venu? Inace taj covek je potpuno unisten; depresivan, agresivan; ne radi nista po ceo dan, majka ga izdrzava, a i on sebi priusti drogu dilujuci po nekad i tako... Ne uzima on heroin svaki dan (ne uzima heroin njega svaki dan) ali mozda jednom mesecno (to je neko moje misljenje). Elem, lice mu je uvuceno totalno, cak su i oci pocele da mu se uvlace, zubi u sve gorem stanju (pre 3 meseca ispao jos jedan), on je otekao/debeo u telu a lice uvuceno, koren je poceo da ispada iz vilica i ono meso gde stoje zubi kao da se polako struze.
Ja sam veliki protivnik droga i ne razumem se mnogo u one terapije i izraze jer za mene jednom narkoman-uvek narkoman, molio bih vas da mi kazete po ovoj prici koliko je njemu jos ostalo od zivota? Da li ce ziveti jos 2-3 godine ili jos 15-16? I jos jedno, on suvise voli svoj zivot da bi se predrogirao tako da nema sanse da umre od toga.
jasna_bc
Posts: 5
Joined: Wed Mar 03, 2010 5:19 am
Location: Brcko, Bih

Re: Koliko mu je jos ostalo od zivota

Post by jasna_bc »

Ja mislim da će živjeti do druge polovine 2015 godine, ali nisam baš 100% sigurna. :D
peranjegos
Posts: 5
Joined: Sat Oct 22, 2011 1:16 pm

Re: Koliko mu je jos ostalo od zivota

Post by peranjegos »

jasna_bc wrote:Ja mislim da će živjeti do druge polovine 2015 godine, ali nisam baš 100% sigurna. :D
hahah. znaci nema pravila, samo mi nije jasno kako tako unisten i mutiran organizam moze da prezivi...
User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: Koliko mu je jos ostalo od zivota

Post by Šmizla »

jasna_bc wrote:Ja mislim da će živjeti do druge polovine 2015 godine, ali nisam baš 100% sigurna. :D

Nemoguće...pa smak svijeta je 2012. :)


Šalu na stranu i ja se pitam kako tako uništeni izdrže tolike godine? :smt022 :-k
BUDI NA ŽIVOTU!!!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Koliko mu je jos ostalo od zivota

Post by sunrise »

aj ne zezajte covjeka

nego,ne bi ja rekla da je on jednom mjesecno na dopu nego 3put na dan.....ja sam svabu upoznala koji se rokao preko 10puta,ali male kuglice po 0,1....i nije bio bas propao ni mrsav,jes da me sjebo za 40e ali cak je u tijelu bio da bi mogao koju kilu dolje i zube imao sve a na junku je 20god
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
peranjegos
Posts: 5
Joined: Sat Oct 22, 2011 1:16 pm

Re: Koliko mu je jos ostalo od zivota

Post by peranjegos »

Nije vise puta dnevno, inace uopste nije mrsav, cak naprotiv (u telu, a lice uvuceno i mrsavo). Inace on cesto prespava jedan dan, pa je budan 2-3 pa spava ceo dan i tako... a ne verujem da je vise puta dnevno... inace on koristi i onaj metadon i jos 100 drugih lekova svakoga dana
Post Reply