ocajna sam!!!!

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Locked
diamanda
Posts: 7
Joined: Wed Dec 22, 2010 11:09 pm

Re: ocajna sam!!!!

Post by diamanda »

elena91 wrote: Ma ne daj boze sad da prolupa ,to ne dolazi u obzir,zato sad i nemam nameru da pitam drugove niti ista slicno,da radim test..necu nista da talasam ..jer necu da krene luud na put,pa da mi tamo jebe mamicu svojim histerijama a bicu upucena na njega 24h.
to da li ce da prolupa uopste nije indukovano tvojim ponasanjem.
kao sto se moze videti ovde:
elena91 wrote:on me zove BUDI ME I ono njegovo standardno ko pusten sa lanca,manijak i dernja se na telefon,ali kad kazem dernja se to je neko dernjanje u histeriji ,Neko na granici infarkta i nervnog sloma i kaze mi
"VIDEEEO SAM TEEE!! STO NISI STALA KAD SAM TE ZVAO,GDE SI KRENULA!!!!!"VIDEO SAM TE,ZABILA SI MI NOZ U SRCEEE"...A ja lezim u krevetu,gde je mogao da me vidi
on zapravo i ne moze da 'prolupa'. ili vec jeste ili nije. kalkulacija da ga sacuvas u 'netaknutom stanju' za putovanje je u isto vreme sebicna i naivna.

naravno, negde je razumljivo da uzburkane strasti i paznja koju dobijas lice na ljubav i bivaju zanimljive...kao sto sama kazes kao u nekom filmu. medjutim, iz bioskopa mozes da izadjes kada postane nepodnosljivo , a iz ovoga se ne izlazi tako lako.

...osim ako ne zelis da ostanes i boris se. u sta sumnjam.
elena91

Re: ocajna sam!!!!

Post by elena91 »

jao majke mi ,u pravu si ,on to na svoju ruku i kako njemu dodje a dolazi mu taaako cesto.
Ali stvarno pozitivna stvar je sto on brzo dodje sebi,odljuti se i smiri strasti sto bi se reklo.A ni ja nisam zlopamtilo ali ni malo i ja tako brzo zaboravim sta je radio i onda svi srecni do sledeceg puta hihi a bas sam takticna prema njemu i on opet tako....
a to kad prolupa..pa ja sam u pocetku bila UBEDJENA da se dopinguje sa necim ,znaci UBEDJENA! nisam to dovodila u sumnju samo nisam znala sta je u pitanju dal koka ili speed ili ove tabletice sta se vec nudi...a sad pa ne znam i dalje mislim to,mada vec sam rekla par puta da nemam nikakve dokaze ama bas nikakve,ee sad nisam ja bas nesto preterano istrazivala ali sam bas obratila paznju na neke po meni kljucne signale pogotovo sto se ticu kokaina,da li ide u kupatilo,da li se pipa po nosu ,da nadjem pilule,prah to sam pogotovo ove nedelje uuuu bas maximalno gledala,4-oro ociju sam otvorila,bas sam snimala sta radi,ranije nisam gledala uopste i nista nisam nasla..sem sto pije neke tabletice..izvadi ih i popije ali bez ikakvog skrivavnja.za glavu ,za grlo on tako kaze,odkud znam mozda pije nesto za smirenje jer ume da bude neurotican covek.
Uhh pa u pravu si diamanda,jeste to sebicno i naivno ali sta cu..necu da krene besan na put pa da mi tamo dzangirza i prebacuje ,to mrzim a on obozava to da radi,bas bih htela da krene u "netaknutom stanju" :-D pa secam se tako sad letos isli smo nesto do budve dole i to na kratko i on se pre toga nesto naljutio na mene pitaj boga sta je bilo u pitanju i konstatno mi je to prebacivao ali onako da ti dodje da ga sa necim zveknes u glavu da ucuti.Ajde sto prebacuje mislim psi laju karavani prolaze,iskljucim se ja nego sto on ne prebacuje ko sav normalan svet,nego sa nekim ludackim pogledom,ko pit -bull navali na mene.
eto kako on ume mene lepo da pristine za raznorazne sitnice a ja njega stalno nesto stedim i cuvam da se on ne naljuti!
Pa da,jeste to meni interesantno sto je on tako sav u nekom filmu,meni je to slatko i zanimljivo ali ne volim kad krene na meni tako da se izivljava,znaci da smara i to sve sto radi ...i ne volim kada se ponasa ko ludak i da bude depresivan jaao ne volim takve ljude ono sav u down-u ,ocajnik ,to me tako smori jedva cekam da kidnem.
Pa zelim da ostanem sa njim,nigde ja ne idem.To se ne dovodi u pitanje.Samo kako da se borim sa ovim njegovim sta li je to vec,ne znam da kazem ....raspolozenjima :? Stvarno nemam pojma...

Inace ovo nije normalno ahahahhahhha ,opet me tera ujutru da se nadjemo u cemu je sad da mi je znati fora,a ima necega tu ,kaze mi "necemo da trcimo ako ti je to dosadno"Ali hoce ujutru da idemo pa to ti je.I ja kazem necu nesto malo i slazem i tako i on krene da se opet ljuti ko klinac neki ,duri se.Mada falaa bogu isterala sam svoje sem sto pre tog mog,sto sam ja insistirala idemo da se setamo po adi .Ne znam kad je postao takav ljubitelj prirode i sto nece da ide sam ako vec tako "voli" ko sto je ranije radio.Sad nece ni pod razno ali kaze on meni hoce da menja zivot ,nece da se vucara po nocnim klubovima ,vec da postane jutarnji covek ...ali dobro cini mi se da je sve u svemu situacija dobra,mislim nekako vise i nisam toliko zabrinuta ko sto sam bila kad sam dosla ovde ..auuuu bila sam ocajna sad me je to proslo .Samo me to nervira i malo me uhvati to da istrazujem i da se pitam ali ipak mi se cini da nije nista opasno.Mozda je on prvih 6 meseci nase veze malo se i folirao ,suzbijao pravi karakter,ipak 6 meseci realno gledano i nije tako dug vremenski period mogao je on da se predstavi kako hoce kao fin,dobar, miran...a sad pokazao pravi karakter koji je sve samo ne "miran" .Znaci sa tim napadima besa,da luduje,ljubomoran ,povremeno depresivan,pa onda mu da gas i sav u brzini pa agresivan,ljutljiv,osvetoljubiv...sad je znaci recimo da kazemo pokazao svoj pravi karatker samo koji je malo ekcentircan :?
A ja sam odmah okrenula vodenicu na drogu,drogu...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: ocajna sam!!!!

Post by sunrise »

ti si cura ako ne curica a on je muskarac......i iako lud ko struja jako dobro manipulira tobom a tebi je jos zabavno......
sta mislis,ako bi te,tvoja majka,savjetovala da se maknes od njega da je to los savjet? i jesi sigurna da neces dobiti po p.ili gore?
on je lud,definitvno
ti,i izvini,glupa,naivna i isto tako luda
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
elena91

Re: ocajna sam!!!!

Post by elena91 »

sunrise ,ma jesam ja verovatno i glupa i navina i luda :rolleyes: ali jbg sta da radim kad ga taaako puno,puno volim.To je jedini problem. volim ga ,ma ne znam... do neba,dobro ne svaki dan hihi recimo to kad bas pocne na meni da demonstrira to svoje ludilo recimo ko ono za telefon ili da me nesto nabedjuje i kinji uuuu tad mi pukne film i kazem ma necu vise da ja trpim ovu budalu,ali posle odmah to zaboravim i ponovo ljubav cveta :D ali sta cu kad nam je tako fantasticno sve vreme dok ne pocne da krizira i to njegovo ali stvarno kad se to ne desava nama je ma ne znam taaako dobro,provodimo se,zezamo ,smejemo ,nekako isto razmisljamo ne znam ali tako smo povezani i ako ne mogu da pricam sa njim o tom glavnom problemu ali sem toga mogu o svemu a da ne pricam kako se tek leepo slazemo po jos nekim pitanjima hihi :wink: i tako...stvarno je jedini problem to sto on ima te epizode da kazem i nista drugo ,sem toga mi je idealan.ali baaas.
Ne znam ali stvarno mislim da ga polako prolazi to ludilo recimo juce i danas je bio taaako divan,kao na pocetku mislim ne pocetku nego kao sto se ponasao do avgusta,bio je savrsen.Dosao je i juce po mene ujutru ahhahahahah to mi je smesno ,u pocetku me je nerviralo ali sad mi je stvarno smesno tako bas da ujutru dolazis nekome na vrata,dok i moji jos spavaju ,nisu ljudi ni na posao krenuli,da ne pricam ja kako tek u to doba spavam jer ja lezem kaaasno ali onda volim da mu ga dam ujutru medjutim pored njega je to nemoguce ,jer on se nacrta uvek u isto doba ,rano da ranije ne moze biti kod mene.Medjutim juce je doneo dorucak za sve nas i za moje i za mene i njega ahahahahaha ali stvarno smesno ,tako neko da dolazi ujutru ,ovi se spremaju za posao a on tu sedi ,ali cim ja nesto krenem da se ljutim i da mu kazem da bar dodje u 9 ili 10 jbt,kad moji odu on kaze "ti si kriva sto neces da zivis kod mene ,sad trpi ovo ,eto ti sama si trazila" :-D haos...ali posle je ispalo stvarno fantasticno i ako je dosao sa namerom da idemo u prirodu jaaaao zivote,jebao mi je mamicu sa tom njegovom prirodom ,mogu ja ponekad ,bude lepo i divno ali ne mogu svaki dan i ne mogu ujutru ,kad ne znam ni ko sam ni sta sam ,da idem da satro uzivam u prirodi ma daaj ,ali onda on i tu pocne meni da prebacuje ma stari je to manipulator "ti ne zelis meni da bude bolje bla bla bla ja hocu da se distanciram od nocnog zivota koji mi narusava psihu i zdravlje a ti me ne podrzavas " i stalno tako neke price....medjutim u medjuvremenu je odustao od tih shumetina i rekao je hocu da radimo sve sto ti hoces i onda nam je bilo taaaaako lepo ,cak smo uvece isli i na koncert ace lukasa sa mojim drugaricama i njihovim momcima :D i ako je pricao price da on ne moze u guzvu da mu nije do toga,juce je sve to pogazio i sve je bilo kao nekada,znaci sve,sve,kako nam je bilo extraaa i onda posle kod njega ma divno bas sam srecna i zadovoljna.I Gledam ja tako ovu trojicu od mojih drugarica momke i oni mozda nemaju te napade ludila ali brate jos gore se ponasaju ,ali stvarno,prema njima ovaj moj je za njih pravo srculence! i nista sad je bas extra situacija,ovo idemo u nedelju i vracamo se tek tamo oko 17 daaaj boze da se ponasa ovako kako se trenutno ponasa onda ce biti ko na medenom mesecu ma u raju ,a sutra idemo do novog sada on ide nesto da zavrsi pa tamo da skitamo i na rucak ,znaci stvarno je sada bas onako kako je uvek bilo ,pre njegove paranoje i napada panike svaki dan nesto lepo,uzivancija ,neka akcija ..mada necu suvise da se radujem jer se sa njim stvarno nikad ne zna.

sunrise,mislis da li se pored njega osecam zivotno ugrozeno? neeeee, stvarno uopste ,pa cak ni u tim njegovim najgorim izdanjima kad vi to ne mozete da zamislite kako izgleda pogled,pa stav,ma uzas zivi pa cak ni tad se ne plasim da bi mogao da me udari a kamoli nesto gore,ali stvarno ,ko zna mozda bi i trebalo da se plasim ali nekako se ne plasim pa to ti je ...a za mamu pa moja mama ne zna nista zato mi i ne govori da ga ostavim mada ne smatra ga cistim uopste ahahahahahah zbog ovih jutarnjih dolazaka i sto zove na fixni u po noci i zbog jos dosta,dosta toga ali u svakom slucaju ne bih ga nikad ostavila zato sto mi mama tako kaze.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: ocajna sam!!!!

Post by sunrise »

da,sreco....fucking bolesna osoba......granice i ludila idu sve dalje i dalje a ti sve vise govana jedes....izvini malo sam i prosta ali,nemoj mi reci da i dalje mislis da je normalan????nek je divannnnn i krasaannnn ali je luddddddd ko struja
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
elena91

Re: ocajna sam!!!!

Post by elena91 »

A jbg sta je danas uopste normalno :D
Mada ja koliko god bila zaljubljena i koliko god se on meni svidjao ko osoba i frajer i sve ...ipak nisam slepa ,ne ponasa se normalno u NEKIM SITUACIJAMA,recimo nikada necu zaboraviti kad je par puta vozio 200 na sat da pobegne od nekih kola a kola nigdeeee,ma ni od korova a on dao gas .slede nas frkaaa,onako neuroticno jao najezim se kad se samo setim ,stvarno sam tad rekla maa idi ,ja necu da izginem zbog njega,jer je vozio ko pomahnitao ja sam samo cekala da skrene u neku provaliju i zdravo djaci! i tad sam resila da ga ostavim ali ipak nisam. i tako ima dosta tih situacija,ali ne dozivljavam ga to mogu da tvrdim kao ludaka...kao malo labilnog nekada to da ili kao neuracunljivog i tako dalje ali kao ludaka ne,pa ne bih bila sa njim sigurno u tom slucaju.A kad je u tom svom pravom stanju :-D on je onako trezven,pa opste nije paljevina kao kad poludi ,nego smiren sve super...zato ja i dalje stojim iza onoga da voli da se on uradi sa kokainom ili speed-om ,extazijem ili tako neka glupost...a moram onaj test da mu uradim,ako to ne uradim stalno cu se tako bez veze pitati nego sad stvarno ne mogu ,nije uopste prilika.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: ocajna sam!!!!

Post by ziki »

Tvoj decko ocigledno ima tu takozvanu narkomansku filozofiju zivota, i ako se mozda trenutno ne drogira izgleda da je u velikom problemu.To sto ima napade paranoje i umislja da ga neko prati nemoze da bude tek tako, jedino ako voli da glumi i da bude teatralan.
Znaci ili je bio u kontaktu sa nekim dilerima koje stvarno prisluskuju i prate itd.pa se i on uplasio ili ga radi neka supstanca,droga pa ima takve tripove i strahove i nevidljive neprijatelje.
Najgora varijanta bi bila shizofrenija, ili pocetak tako neke bolesti ukoliko ne uzima nista.
Ne treba da pobegnes od njega vec da pokusas da mu pomognes, ako ne prihvata pomoc nadji nekog od poverenja,najbolje da sa njim poprica neko ko ima autoritet kod njega.
Sigurno neko od njegovih prijatelja ili ljudi sa kojima se vidja zna sta on radi,dali uzima nesto itd.
Trebalo bi da saznas prvo istinu pa tek onda da odlucis sta i kako,dali mozes da mu pomognes ili da se stvarno distanciras od njega da ti nebi u afektu napravio neko sranje.
...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: ocajna sam!!!!

Post by sunrise »

ma i ona je luda ko struja
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
elena91

Re: ocajna sam!!!!

Post by elena91 »

Ziki, slazem se sa tobom skroz na skroz,isto tako i ja mislim...uuu ma sizofrenija,to mi je najcrnji scenarijo ubedljivo i bez konkurencije,sva se najezim na sam pomen toga ,daleko bilo da je to...ali mislim da nije,nekako sam ubedjena da nije,isto to vazi i za sve ostale psihicke bolesti to mi je sve nekako strasno ,ostalo manje -vise ,u odnosu na ovo gore ostalo bi sve lakse podnela,to sigurno.ma jeste u nekom problemu to sigurno samo sto ja ne mogu nikako da izvalim o cemu se radi,a sa njim da pricam o tome ,to ne mogu jer on momentalno ulazi u neki svoj film i vozi neku pricu boze sacuvaj .
a sto se tice te manije gonjenja,paranoisanja na veeliko to se ne desava iz cista mira,sad se ja probudim ujutru i mislim da mi je zgrada opkoljena neprijateljima,da mi rade o glavu ovo i ono ma strasno ,mada on je to poceo nekako nicim izazvano ,letos ...to je krenulo i sad nikako da stane.A to stvarno kad gledas,svako bi rekao lud covek.auuu kako nije teatralan to i te kako po svim pitanjima a i sebi voli da daje na vaznosti u svim situacijama :D meni to ne smeta opet kazem cak mi je simpaticno i slatko ali nece ga to valjda dovesti do ludila...ali ne znam opet i da sve to se da kazemo "igra" onda bi tek ispao lud,mislim neko da se uzivi tako u svoju fantaziju i da tako skrene ,to bi tek bilo ludilo ,jer on je stvarno tad stvarno u nekoj agoniji to se vidi iz aviona.
pa da ja mislim da ga radi tada neka droga a da je sad negde video ,kod nekih drugova da te ljude stvarno neko progoni pa da misli i da njega isto tako ni to nije iskljuceno ali iz njegovog okurzenja niko se ne ponasa u tom fazonu ,paranoicno ...samo on .
A ja stvarno necu da se separaitsem od njega,to jest da raskidam i da bezim ,ne zelim to i tacka a sa druge strane da mu pomognem ne znam kako ,nemam pojma.. a stvarno zelim i hocu !a da nadjem neku osobu koja ima autoritet kod njega pa sta znam...drugovi nemaju autoritet sigurno ,roditelje da mu mesam ne zelim a i on ih ne vidja ,stvarno ne znam na koga bi mogla po tom pitanju da se oslonim,da bi mogao da izvrsi uticaj i da regulise tu situaciju.

sunrise wrote:ma i ona je luda ko struja
:D stooooooo ? :rolleyes:

jao a ja ga taman pohvalim kad eto ti njega,sad me opet zove ono njegovo "smrtno ozbiljan" i kaze mi ko da mi je tata 'sad gledam ovaj fejsbuk i dosao sam do zakljucka da moras momentalno ,danas ove sekunde da izbrises profil ,fb je postao jebarnik" hahahahahaha ma daj covece ,sad on meni izigrava autoritet ,pazi da necu,stvarno ima srece sto se ja na te njegove gluposti samo nasmejem inace da sam ja malo drugacija bilo bi veselo i jos moju drugaricu prisiljava da obrise neke nashe slike,moje i njene ,najnormalnije slike jer su svi njeni prijatelji na fejsu perverznjaci aahahahahaha ludilo,ma nema ja kad kazem da je dobar odmah ga ureknem!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: ocajna sam!!!!

Post by sunrise »

uopce te nisam citala niti mogu.....koliko on ima dijagnoze ti si jos ludja..............divannnnnnnnnnnn,krasannnnnnnnnnn,dok ne dobis bokserom po faci..............svi su ti rekli,,,,,,,,,,,,ako ces polsusaj pametnog,Sale.............ali da i ti imas koju dijagnozu jebes mi sve imas
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Locked