ocajna sam!!!!

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: ocajna sam!!!!

Post by zeleni »

elena91 wrote: kako tako iz cista mira da dobije psihicko oboljenje i tako dobro da ga prikriva i onda odjednom buummmm!
elena, ima puno gorih stvari od gudre... paranoidna shizofrenija se kasno ispoljava, i do 45. nasledna je bolest i ne postoji neki jasno definisan egzogeni faktor koji je izaziva. jebiga, dodje joj vreme, pa se desi. te manije gonjenja, sve to sto pominjes... njemu treba lekar.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
cibukarda
Posts: 61
Joined: Wed Apr 21, 2010 2:42 pm

Re: ocajna sam!!!!

Post by cibukarda »

Elena mislim da su u pitanju spid ekstazi ii tako nešto jer dozvolićeš da ja nisam stručnjak u tim stvarima nego neko ko je imao ličan problem.To nogom što trese je znak koji sam gledao i doktori to lepo objasne kao neurozu i td.Ali nemožeš proći pored bodljikave žice da se ne ogrebeš zato ti savetujem da se maneš ćorava posla i bežiš jer si kao slamka na vetru u tom slučaju pa spasavaj bar sebe.A savet da kažeš njegovim roditeljima je po meni loš jer oni ili znaju ili nikad neće da znaju to jest staviće glavu u pesak.A priču kako nikad nećeš doći do heroina da razjasnim.Upravo oni koji su se busali su postali najteži narkomani koje znam zato nije važno šta misliš o drogma nego koliko si daleko od droga i narkomana
milica78
Posts: 45
Joined: Sun Jul 31, 2011 7:45 pm

Re: ocajna sam!!!!

Post by milica78 »

S ovim se nikako ne slažem , ceo život sam okružena narkomanima i probala sam apsolutno sve i nije mi se svidelo......mislim da je stvar stava .....ja mrzim kad ti nešto diktira život a to nisi ti ...pa čak sam i cigare prestala da pušim jer sam bila u varjanti da me mrzi da u po noći trčim da ih kupujem i bila sam u varjanti ( pošto sam pušila davidov) da te pare bolje potrošim na nešto pametnije a ne da ih bacam na glupost , a za drogu da ni ne spominjem ne bi dinar dala...... ja sam uvek znala da nema šanse da se drogiram jedino što sam se preračunala pa sam se u narkomana zaljubila :cry:
elena91

Re: ocajna sam!!!!

Post by elena91 »

zeleni, auuu ma ne verujem da bas ima sizofreniju,gde to ..mada zesci je paranoik ,ja to nisam videla do sad ,izgleda kao da se igra necega,ali bukvalno tako ono kad se klinci igraju da ih neko juri ,ja sam mislila da me zeza koliko je on teatralan u tome.nazalost ne zeza se! ali ajde i da je samo ta manija gonjenja nego ima on jos dosta cudnih simptoma :? .a kako tek tako da ga posaljem kod doktora?sta da mu kazem i kako da ga nateram! a bas hocu da mu bude dobro i da sve bude kao ranije extra!

cibukarda ,ma ja nekako osecam da se on drogira i ako ruku na srce stvarno nemam dokaza.samo eto ta nagla promena i oscilacije u ponasanju ali opet ja sam nekako ubedjena da je droga u pitanju a ne neuroza ili vec sta,zato sam i dosla ovde da se raspitam! a i iskreno receno meni bi bilo lakse da se necim puca nego da je psihicki bolestan! on meni za sada nista ne radi konkretno lose,sem sto mi je stvarno strasno da njega gledam tako..mada malo me smara ,prebacuje mi,pravi scene ali to ima u svakoj vezi! ma da,slazem se kakavi roditelji mislim prvo ko sto sam rekla on je svoj covek nema on veze sa roditeljima,zivi sam u bg od kad je zavrsio osnovnu skolu znaci od 15 godine,njemu roditelji nemaju uvida u zivot niti bi mogli da ga odvedu kod lekara ako on to nece.pa u pravu si skroz ovo za heroin ,da ukruzenje cini svoje,mada moje drustvo je videlo heroin samo na filmu isto ko i ja,za onu grupicu sto sam pominjala da se on uhvatio i da je pricao treba ih pobiti i tako neke gluposti to su mi poznanici ali nikad mi nisu nudili nista ,tako da nemam takvo okruzenje sem mozda ....decka :-D a sta da radim ako je on recimo lupam na speed-u?kako da se postavim?a ne bih po kratkom postupku da raskidam! jer stvarno ovih 7 meseci bez obzira sto je on imao te napade zestokog ludila i slicno nama je bilo bas,bas prelepo i ne bih od toga da dizem ruke! ali kako da se postavim sa deckom koji se drogira i tako mu to promeni psihciki sklop?
milica78,skroz se slazem sa tobom ,ti ako neces da se drogiras i ako prosto to ne zelis niti te to zanima neces se drogirati pa ne znam ti sta...i ja isto ne pusim cigare jer mi se jednostavno ne svidjaju i ako su me drugarice terale da pusim ali bas terale .ali jbg ne svidja mi se i nema tog drustva zbog koga bih to radila.a kako si saznala da ti se decko drogira? i kakva je sad situacija.....
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: ocajna sam!!!!

Post by saša-ex »

Elena, to su simtomi sizofrenije, a vrlo moguce prouzrokovane uzimanjem marihuane. Ima ovde jedan decko na forumu, koji je prosao kroz to, reci cu mu da ti se javi...
Naravno, bez konsultacije sa lekarom, nista nije sigurno. Kazem ti na sta to lici...
SAMO CEO ŽIVOT...
milica78
Posts: 45
Joined: Sun Jul 31, 2011 7:45 pm

Re: ocajna sam!!!!

Post by milica78 »

Nije mi bio dečko nego muž i znala sam od početka pošto da ne dužim oduvek sam znala simptome i nema šanse da me neko isfolira pošto sam rasla sa tim ....na žalost ali pošto sam ga jako volela i u to vreme je bio na blokatoru kad smo počeli da se zabavljamo , mislila sam da ću mu pomoći da se izvuče pošto je bio mlad . Ništa se od toga nije desilo mi smo svašta pokušavali od lečenja ali se on uvek vraćao i pravio izlete kojekakve sve dok ga nisu slomili skroz.....umro je :cry: mislim da se bolje skloniš nego da sama sebe povređuješ bezveze ....svako je krojač svoje sudbine i ti mu nećeš pomoći. Mlada si upoznaćeš još puno momaka a njemu nek pomažu roditelji oni su ti koji nesmeju da se predaju!!!! to je moje mišljenje a ti.....
elena91

Re: ocajna sam!!!!

Post by elena91 »

saša-ex, uhh a kako je taj decko sa foruma sto kazes da je imao simptome ko moj decko sada...jel mu bolje? ja stvarno ne znam sta da mislim danas smo bili na veceri i skitali i sve je bilo fantasticno,znaci ama bas nista cudno ja sam skroz zaboravila na ovaj problem i malo pre mi posalje jednu poruku bozeee sacuvaj .....a malo pre toga je bio divaaan! pa da znam,ja mogu samo da pogadjam sta je u pitanju,doktor je doktor ali kako da mu kazem da ide kod lekara?ne mogu da kazem "ja mislim da imas sizfofreniju ajde da idemo da vidimo kod doktora jel sam upravu",mada ja i dalje bas,bas mislim da se drogira a on o drogi nece da prica,ja kad pomenem onako usput ,kazem za nekoga onako skroz usput i naivno hihi ,on poluuudi ,dobije momentalno nervni slom! jeste mi decko i non stop smo zajedno ali nista mi on nije jasan a opet ga toliko volim!
milice ,mnogo mi je zao :( mogu samo da zamislim kako ti je bilo! pa ne znam ja jos nisam 100 odsto sigurna da se drogira...a ja kad pomislim da ga ostavim ,mada ne kazem mu to ,on bude divan i extra kao recimo danas,ponasao se skroz na skroz normalno,raspolozen da ne moze bolje....mada sad ova poruka hmmmm ali u svakom slucaju bas me je odusevio!
inace treba da idemo sad 5 novembra zajedno u bec na nedelju dana,tad bi mogla da provalim definitivno dal je na necemu! i sta je uopste u pitanju....pa da vidim dal da raskidam ili sta!
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: ocajna sam!!!!

Post by saša-ex »

Da bi resila pitanje da li se drogira, moras da kupis test, za nekoliko vrsta droge, ima u svakoj apoteci. Posto verovatno ne smes da mu predlozis da se istestira, proverices to bez njegovog znanja. Ujutru, pre nego sto ustane, zatvori dotok vode u vodokotlic, zatim pusti vodu kako bi se on ispaznio. Posle njegovog jutarnjeg odlaska u wc, nece moci da pusti vodu, i ti udji posle njega, i uzorak vode sa mokracom, nanesi na tester i videces da li i sta uzima...
SAMO CEO ŽIVOT...
molpks
Posts: 34
Joined: Fri Sep 02, 2011 12:28 pm

Re: ocajna sam!!!!

Post by molpks »

Sto si bre namazan :-D
boki_
Posts: 153
Joined: Sun Nov 15, 2009 11:24 pm

Re: ocajna sam!!!!

Post by boki_ »

A sta ako uradi broj dva????
hEIL hEIMAt
Locked