hitno mi je potreban savjet !

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: hitno mi je potreban savjet !

Post by sunrise »

meni se ne cinis ljuta
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
tuzna
Posts: 10
Joined: Mon Jul 25, 2011 11:41 pm

Re: hitno mi je potreban savjet !

Post by tuzna »

bila sam i vise nego ljuta, a jos vise razocarana...od derneka je proslo 15ak dana i zato sam zadnjih 10 dana otisla van grada da se skuliram u prirodu i skontam dokle ici kasnije... i da li uopste ici :/
skontala sam da me mama poznaje bolje od mene same i da cu sacekati nju da se vrati s odmora pa da mi i ona da kakav savjet, koji cu, nadam se, kakav god mi se cinio, poslusati, jer mama uvijek ispadne da je upravu...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: hitno mi je potreban savjet !

Post by sunrise »

ne zivi ona tvoj zivot...........ne prepustaj odluku drugoj osobi.......mozda ces je kad tad osuditi za nesto........sama izadji na kraj sa time
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
anmarky29
Posts: 1
Joined: Fri Sep 30, 2011 9:17 pm

Re: hitno mi je potreban savjet !

Post by anmarky29 »

Da se nadovezem na ovu temu sa speedom novi sam na forumu pa bi zelio rec par stvari o toj prokletoj drogi....jer je uzimam speed ne svaki dan ali kad god mi se ponudi prilika i kad povucem samo jednu crtu ne mogu stat ocu jos uglavnom granice ne postoje samo izbjegavam onaj pad i mamurluk....svatko ko ga uzima nece osjetit nikakvu fizicku krizu pri odvikavanju ali teska psihicka stanja svakako hoce....i opet na kraju postoji ona slabost u covijeku da uzme ponovo znam po sebi nisam ga mjesecima koristio od prilike 8 mjeseci i jednom dobijem priliku i zajebem cijelu stvar...ne znam sta da kazem ali ta droga definitivno je jedna od gorih pa mozda cak i najgora....znalo mi se desit da povucem i nemam vise speeda pa sam prodavao stvari da se ponovo dignem speedom......najveci problem nastaje kad povuces jednu crtu digne te i onda ona jebena speedna nervoza te opere i samo razmisljanje kako doc do jos droge....zato je ta droga toliko prokleta.
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: hitno mi je potreban savjet !

Post by zeleni »

ja bih nesto da kazem, al bolje da cutim. :D
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: hitno mi je potreban savjet !

Post by sunrise »

d best dear
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
_nina_
Posts: 12
Joined: Sun Aug 21, 2011 4:07 pm

Re: hitno mi je potreban savjet !

Post by _nina_ »

pozdrav svima..
i ja se ponovo javljam obzirom da prozivljavam nesto sto nikad nisam mislila da cu proziviti...ne znam ni odakle da pocnem...udala sam se za istog lika koji mi je obecavao da s travom nema nista a onda nakon 3 mjeseca braka ja mu nadjem travu i obeca mi kako nece vise...mjesec dana nakon toga (tacnije danas) sam ga opet uhvatila napusenog ali danas se desilo nesto drugacije..nije nista obecavao, nije govorio da nece vise, sam mi je dao preostalu travu i rekao "trebam pomoc"...otvorio mi se, pricali smo o svemu i ja zelim da budem uz njega i da mu pomognem ali ovaj put znam da ja to ne mogu sama nikako...kako da dodjem do nekoga ko nam moze pomoci..mi smo iz kiseljaka, blizu smo sarajeva pa ako neko od vas zna nekog ko nam moze pomoci molim vas pisite mi...
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: hitno mi je potreban savjet !

Post by demijan »

_nina_ wrote:pozdrav svima..
i ja se ponovo javljam obzirom da prozivljavam nesto sto nikad nisam mislila da cu proziviti...ne znam ni odakle da pocnem...udala sam se za istog lika koji mi je obecavao da s travom nema nista a onda nakon 3 mjeseca braka ja mu nadjem travu i obeca mi kako nece vise...mjesec dana nakon toga (tacnije danas) sam ga opet uhvatila napusenog ali danas se desilo nesto drugacije..nije nista obecavao, nije govorio da nece vise, sam mi je dao preostalu travu i rekao "trebam pomoc"...otvorio mi se, pricali smo o svemu i ja zelim da budem uz njega i da mu pomognem ali ovaj put znam da ja to ne mogu sama nikako...kako da dodjem do nekoga ko nam moze pomoci..mi smo iz kiseljaka, blizu smo sarajeva pa ako neko od vas zna nekog ko nam moze pomoci molim vas pisite mi...
wow...trava...Vidi imas vise vrsta "trave".zavisi da li pali ili vari skunk,neki hibrid ili domacicu...U zadnje vreme koliko vidim se mnogo loze na prskane i jace sorte.Nije im pljuga ako se od jednog djointa barem trojica ne urade...Tako ako se docepao te jace onda ti je bolje da ga ubedis da smesta stim prestane da se ne navuce na nesto jace a tek onda ima da imate problem.Ako ti rekao da treba pomoc pomozi mu samo pazi se i budi oprezna da te ne uvuce u vrzino kolo...Skoro mi "drug"dosao da pricamo.Te treba mu pomoc,dodje mu da se ubije,lose mu je a ja ga provalim u toku razgovora da je navukao i zenu pa su oboje sada navuceni kao zmajevi i na kraju te besede mi onako usput,sramezljivo kaze uzmi i ti malo,opusti se...
zato i kazem pazi da te pomaganje ne zakopa.Napravi sebi barijeru,liniju u glavi da je to nesto sto nije za tebe i kraj i onda mozes da probas da mu pomognes.
Malo da te utesim "trava"nije previse strasna ako ostane na tome.Poznajem masu ljudi koji ceo zivot vare,to im kao neki ritual.Skupe se jednom nedeljno izvare i mirni.Ozenjeni,nisu problematicni ali znaju granicu,mogu da se kontrolisu valjda.Ipak bez obzira na to ako je ikako moguce neka prvo smanji ili jos bolje neka potpuno prestane jedno vreme da pali.Niko ne moze da me ubedi da je travu teze ostaviti nego doop.Tako da je sve najvise do tvog jeli dragog.Mada cim ti je rekao da mu treba pomoc prvi korak je valjda napravio...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
_nina_
Posts: 12
Joined: Sun Aug 21, 2011 4:07 pm

Re: hitno mi je potreban savjet !

Post by _nina_ »

vidi, ja nikad do sad nisam bila u dodiru s travom tako da ti se baš i ne razumijem u to šta puši. On je na travi otprilike nekih 4-5 godina i nije otišao dalje (jee speed uzimao ali samo par puta, više ne uzima). Sam kaže da je uvijek imao granicu i da nije otišao dalje od toga tako da se nadam da će tako i ostati.
Eh sad...trava...njegova želja kad mi je dao travu koju je imao je bila da zapali djoint preda mnom. Ja sam se lomila vjeruj, ali dala sam mu i umirala sam dok sam ga gledala. Možda će pola sad reći kao što i sam moj dragi kaže "a trava, nigdje veze ništa opasno" - e pa za mene je to nešto šo mi predstavlja problem jer ja to nikad ne bi uzela, jeste on i mene nudio "ajd i ti zapali", ali ja sam dovoljno jaka i ne treba mi to u životu.
Od te noći kako je zapalio preda mnom, kaže da nije nikad više, već je prošlo skoro mjesec dana. Razlika nekad i sad, je u tome što sada redovno pričamo o travi, i mislim da je napravio veliki korak. Još nešto što moram uraditi za sebe i njega jeste otići do neke udruge, i on se s tim služio tako da ide nabolje.
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: hitno mi je potreban savjet !

Post by preispitivac »

Ma kakve udruge, kakvi bakraci, reci mu da ne sere i da se iskulira malo, to sto vari nije frka ako je ostao dosledan sebi, tj., izvrsava obaveze, ponasa se normalno prema drugima i sebi, ne upada u sranja i sl. Ako pocne da vari i pije to je vec losija varijanta, ako pocne da vari, pije i cima speed to je vec lose, a sve ostalo je zajeb veliki. Dok samo pusi travu nekad ( ako je to nekad ), no problem. Ako je navaren po ceo dan, pretvorice se u biljku.
Iskulirati travu nije problem,nego sto covek koji voli da vari ne zna sta ce posle od dosade, pa mu pruzi malo razonode, neke izlete napravite, obidjite prijatelje i sl. Sto manje pricate o tome, lakse je, ta fora o razgovoru ne pali, jer se uzvrpolji od crva covek, pa mu se vari onda, evociraju se lepe stvari sa travom, ne lose.
Jurim rep
Post Reply