hitno mi je potreban savjet !

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

tuzna
Posts: 10
Joined: Mon Jul 25, 2011 11:41 pm

Re: hitno mi je potreban savjet !

Post by tuzna »

Hocu Sanela, hvala puno :D
User avatar
unfrequented
Posts: 10
Joined: Sat Feb 05, 2011 1:52 pm

Re: hitno mi je potreban savjet !

Post by unfrequented »

:) to je lepo cuti, ali proveri ga obavezno i ako primetis da se cudno ponasa, ne pustaj ga da se sam iskulira
tuzna
Posts: 10
Joined: Mon Jul 25, 2011 11:41 pm

Re: hitno mi je potreban savjet !

Post by tuzna »

evo jedan update... sve okej prolazi ali vidim da mu je sve teze i teze, sinoc smo bili vani i vidim da je uzasno nervozan i napet... kako je najbolje postupiti u ovakvim situacijama.. ja nisam pravila preveliki pritisak, inace to ne volim raditi, i pustila sam ga da se ispuse a opet sam se ponudila za pomoc i izlazak i provod da bi bio okej... nije mi spominjao razlog nervoze ni nista slicno, ali znam da nema sta drugo biti nego da mu fale poroci :)

pozdrav za sve ! :rock:
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: hitno mi je potreban savjet !

Post by sunrise »

pricaj s njime,budi uz njega kad mu treba i najbitnije gledaj sebe
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
_nina_
Posts: 12
Joined: Sun Aug 21, 2011 4:07 pm

Re: hitno mi je potreban savjet !

Post by _nina_ »

ee ovak raja...ja sam baas nova tu, i da i meni je hitno potreban savjet..
trenutno sam u vezi sa deckom koji je prije bio na speedu i i dalje pusi vutru... znala sam to i prije nego sto smo se upustili u vezu ali mi je on govorio kako je s tim zavrsio i da s tim nema nista...sve do jedne noci kad me upoznao sa svojom rajom i na nagovor raje preda mnom povukao speed-na sto sam naravno ja poludila i htjela prekinuti al nisam jer je obecao da se to vise nece ponoviti (i nije bar ne preda mnom)...nakon toga sam primjetila da i dalje pusi vutru jer mi je znao doci napusen mada on ni takav ne mijenja svoje ponasanje prema meni, msm sasvim je ok...priznao mi je da i dalje pusi vutru al ne cesto i da pokusava prestati s tim...
ja sam bila u mogucnosti da probam droge ali nisam nikad i ne bi, smeta mi to sto on i dalje duva...otkako smo skupa bas se promijenio i ja to znam, ne izlazi s drustvom da se ne bi napusio,na sve moguce nacine izbjegava duvanje al ja se i dalje bojim (mada znam da vutra nije opasna al ne zelim da on i dalje duva jer mu to ne treba,znam da moze bez toga)...
cak me on upoznao sa svojim starcima i gotive me bas, sad smo se i zarucili, planiramo zivot skupa...znam da me voli i zna da ga volim, al nekako se uvijek vracamo na tu temu "duvanja" ,jer on to i dalje radi, ne tako cesto al ipak duva...jednostavno se bojim da ce i dalje nastaviti s tim i da ce nam to i dalje stvarati problem...ljudii heeeelp :?: :?: :?:
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: hitno mi je potreban savjet !

Post by sunrise »

izvini,koliko ste dugo zajedno?
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: hitno mi je potreban savjet !

Post by zeleni »

_nina_ wrote:e
trenutno sam u vezi sa deckom koji je prije bio na speedu i i dalje pusi vutru...
mozda da proba neku komunu... :-D
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
_nina_
Posts: 12
Joined: Sun Aug 21, 2011 4:07 pm

Re: hitno mi je potreban savjet !

Post by _nina_ »

sunrise wrote:izvini,koliko ste dugo zajedno?

u vezi godinu, a znamo se vec 3 godine...
zeleni wrote:
_nina_ wrote:e
trenutno sam u vezi sa deckom koji je prije bio na speedu i i dalje pusi vutru...
mozda da proba neku komunu... :-D
hahh kako da ne....
User avatar
unfrequented
Posts: 10
Joined: Sat Feb 05, 2011 1:52 pm

Re: hitno mi je potreban savjet !

Post by unfrequented »

_nina_ wrote:
sunrise wrote:izvini,koliko ste dugo zajedno?

u vezi godinu, a znamo se vec 3 godine...
zeleni wrote:
_nina_ wrote:e
trenutno sam u vezi sa deckom koji je prije bio na speedu i i dalje pusi vutru...
mozda da proba neku komunu... :-D
hahh kako da ne....
Da li si dovoljno jaka da izdrzis kad se razocaras jednom, drugi put, treci... evo nek vam kazu ovi sa vecim iskustvom, ima li nekog da se skinuo odjednom? Bez pomoci na suvo, a da ima staz? Mene je uzasno ljutilo kad su mi ovde govorili da mu ne mogu pomoci, da to mora sam, a da ja mogu samo da statiram. Covek pomisli da je jak da moze da izdrzi, ali ponekad, bojim se da sam mu vise odmagala nego pomagala... volela bih mu sada reci da mi je zao zbog nekih stvari koje sam rekla, npr. “ma, opet ces ti” da ne ume voleti, da je jadan, da je unistio sve u zivotu i sl. to mu definitivno nije trebalo. Ali jednostavno ne mozes da iskontrolises svoja osecanja. Pobesnis kad vidis da se ti trudis i nadas, a on opet po starom. Jos i laze. Zapitas se sta ti radis tu,laze li i da tebe voli. Cini mi se da, kada si i sam duboko emotivno upleten u to, ne mozes da pomognes, samo sebe zakopavas.... opet to ne mora da znaci. Daj Boze, da se pojavi neko ko ce umeti da ga izvuce iz toga. Ali, za to zaista treba da imas motiv, mogucnosti, zivce...
Ono sto mogu reci iz svog iskustva je da ce ga pogresan pristup (kritike, pritisak, provere, ) uz njegovu nervozu u krizama samo oterati. Nikako ne zanemarujte sebe! Povuci granicu, gde si ti i dokle ces ici- koliko mozes da podneses.
Cini mi se da je tu porodica najuticajnija, ako je moguce treba ih svakako kontaktirati. Najblizi najcesce ne zele da shvate koliko je ozbiljan taj problem i to pustaju da prodje samo od sebe, ali ono postaje sve gore... svakako, dobra informisanost-znanje je pola posla. Devojke, naoruzajte se znanjem, raspitajte se, proverite, a najbolje da ubedite njih da odu kod ljudi koji znaju sta treba da se radi.
Ja ga volim, otisla bih sa njim bilo gde, zato i ne smem da mu se javim i kazem koliko mi je zao sto nisam bila jaca, jer ne bih mogla opet da odem iz te price, ne bih mogla verovatno vise nikad da dignem ruke od njega, jer znam koiko mi sada nedostaje svaki dan- a problem bi nas pratio... na kraju bi verovatno poludela ili gledala njega kako umire (nisam crna ljudi, ali ima staz od 15godina, njegovim prijateljima vade bubrege) a to ne bih mogla da podnesem...
Sve najbolje! I puno srece svima, najvise Tuznoj- nadam se da ce ti nik uskoro biti Sretna
Cuvaj se i misli i na sebe! Drzim fige, da uspes!!!
ja sam sa ovim forumom zavrsila, necu se vise vracati, pa hvala svima na pomoci i podrsci! Specijalno Saneli :*
_nina_
Posts: 12
Joined: Sun Aug 21, 2011 4:07 pm

Re: hitno mi je potreban savjet !

Post by _nina_ »

unfrequented odlicno si to napisala...mozes biti jak al je pitanje dokleee :(
msm meni je jasno da on ne moze tek tako prestat sa vutrom mada obecava i da, cak mi je priznao da je zbog droge izgubio djevojku koju je bas volio i da nece dozvoliti da mu se to desi sa mnom...obecava i obecava al ja sam puna nepovjerenja, mozda tu i grijesim sto mu svaki put nabijam na nos to sto se drogira i kazem mu da mu ne mogu vjerovat da ce prestat s tim...
a sto se tice njegove porodice, rekao je da i oni znaju da pusi vutru i da ga mama cak cesto provjerava tak sto mu pretrazi sobu, odjecu...
ja ga volim bas i ne mogu dopustit sebi da ga pustim da ode zbog vutre :cry:
stvarno me to muci vec danima i previse me psihicki opteretilo cak svakog sata ulazim na forum i gledam ima li postova novih...samo mi vi mozete pomoci jer nikome drugom to ne mogu reci..cak ni najj frendicama jer znam da one ne bi shvatile... :?
Post Reply