hitno mi je potreban savjet !

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: hitno mi je potreban savjet !

Post by preispitivac »

Ja se slazem sa Fela Kutijem, lakse je ostaviti travu nego cigarete, uz blagu napomenu da sto vise trave pusis teze je prestati, za cigare...pa....vise-manje. Ta totalna nezainteresovanost je jebena stvar, meni se stvarno gubila svaka volja da radim bilo sta sem da sedim i pricam eventualno sa nekim. Pisao sam to dosta puta ovde, mrzovolja do te mere da ne idem u WC sve do granice pucanja a kamoli druge stvari...
Jurim rep
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: hitno mi je potreban savjet !

Post by sanela »

okej, ne kažem da sve znam, svako je drugačiji, ali ja isto tako znam ljude koji su išli u komunu, a bili su ovisni"samo" o travi. Kao što rekoh, vrijeme će pokazati...
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: hitno mi je potreban savjet !

Post by preispitivac »

sanela wrote:vrijeme će pokazati...
Ovo sam i ja razmisljao....da ce se tek videti sta se pusilo po Srbiji zadnjih deset godina kad bude bilo masa ludaka usporenih od raznih prskanih travuljina.... videcemo
Jurim rep
_nina_
Posts: 12
Joined: Sun Aug 21, 2011 4:07 pm

Re: hitno mi je potreban savjet !

Post by _nina_ »

Fela Kuti - kao da citam nesto sto je moj dragi napisao..vjeruj ja cu uraditi sve da uspijemo a i on se trudi maksimalno..
Sanela - hvala na svemu do sada.
Svima hvala..
_nina_
Posts: 12
Joined: Sun Aug 21, 2011 4:07 pm

Re: hitno mi je potreban savjet !

Post by _nina_ »

Sad sam pročitala sve što sam do sada pisala na forumu i uvidjela sam koliko sam griješila...moj dragi još uvijek puši travu - jedan period baš poslije svih dešavanja prije 2 godine je bio prestao ali opet je počeo.. ostao je na travi - ne konzumira ništa drugo... ovaj put ne prepuštam ništa slučaju - zanima me kako doći do nekoga ko će mu pomoći u liječenju, neka komuna, terapijske zajednice i sl.
mi smo iz Hadžića - znači pripadamo Sarajevskom kantonu.
Molim vas pomozite mi!
:roll:
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: hitno mi je potreban savjet !

Post by edy »

_nina_ wrote:Sad sam pročitala sve što sam do sada pisala na forumu i uvidjela sam koliko sam griješila...moj dragi još uvijek puši travu - jedan period baš poslije svih dešavanja prije 2 godine je bio prestao ali opet je počeo.. ostao je na travi - ne konzumira ništa drugo... ovaj put ne prepuštam ništa slučaju - zanima me kako doći do nekoga ko će mu pomoći u liječenju, neka komuna, terapijske zajednice i sl.
mi smo iz Hadžića - znači pripadamo Sarajevskom kantonu.
Molim vas pomozite mi!
:roll:
moli Boga da ne uzima nista jace.. i zapali i ti nekad s njim :-D
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
_nina_
Posts: 12
Joined: Sun Aug 21, 2011 4:07 pm

Re: hitno mi je potreban savjet !

Post by _nina_ »

edy - da sam to htjela uradila bih to prije 2 godine, a ne bih se trudila da moj dragi prestane.

Ne uzima nista jace - ali ga to ne cini nista manjim ovisnikom.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: hitno mi je potreban savjet !

Post by ziki »

Kod nas ima dosta marihuane , skanka koji je prskan raznim hemikalijama da bi se pojacao kvalitet i da bi se bolje prodavala.
Tako da ima slucajeva gde su se ljudi nesvesno navukli na svakojake supstance, i imaju prave apstinencijalne krize.
Znaci imaju i fizicku zavisnost.
A inace svakodnevnom i visegodisnjom upotrebom se zavisnost javlja i od regularne marihuane, koja je prirodna.
Povremeno i umereno pusenje ne stvara zavisnost, ali konstantno pusenje da.
Ta kriza moze da se manifestuje u drugacijem i blazem obliku od teskih droga ali je ipak ima.
Ima slucajeva i gde ljudi jednostavno ne mogu bez marihuane.
I ako se misli da je to samo psihicka kriza, psiha utice na fizicko zdravlje i to je na kraju zavisnost, kako god je nazvali.
I kada se koristi u medicinske svrhe, ona se tretira kao narkotik.
Imam u svojoj blizini osobu koja je zavisna od marihuane, i to nije bas blagi oblik zavisnosti i nije mala psihicka kriza vec ozbiljan poremecaj.
Treba tu lecenje, tu se javlja i depresija i nervoza i razne druge stvari.
Prvo mora da postoji cvrsta resenost coveka da sa tim raskrsti, onda mogu i psihoterapije i lecenje depresije itd..
Menjanje nacina zivota.
...
Post Reply