Prisilno liječenje!!!!!!!!

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
Ayna
Posts: 9
Joined: Fri Jan 28, 2011 10:04 pm

Prisilno liječenje!!!!!!!!

Post by Ayna »

Jel ima netko iskustva sa prisilnim liječenjem??
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: Prisilno liječenje!!!!!!!!

Post by nepopravljiv »

mene su nedje u pocetku kad su moji svatili da se drogiram ubacili u auto i poveli me na selo da se nasuvo skidam,naravno cim sam se vratio sa sela nastavio sam da se drogiram cak mi je i bilo ljepse bolje me radila droga kad sam bio cist.to sa prisilnim lijecenjem je cisto sranje i budalastina nemoze te niko prisilit da se lijecis
ako ti sam neces makar neku malu zelju da imas,jedino svi ocemo da selijecimo kad nam govna dodju do usiju kad nemamo vise dje sve smo zajebali sto se mog;o zajebat,potrosili sto se moglo potrosit.nema od prisilnog lijecenja nista to je tra,la,la prica ne funkcjonise uopste.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Prisilno liječenje!!!!!!!!

Post by saša-ex »

Niko se nije skinuo silom....
SAMO CEO ŽIVOT...
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Prisilno liječenje!!!!!!!!

Post by zeleni »

verovatno je tacno da se niko nije na silu izlecio (il kako se vec to zove). ali, ja retko da znam nekoga da je potpuno dobrovoljno otisao na lecenje u smislu da nikakvi pritisci nisu na njega pravljeni. ustao jedno jutro i rekao - e necu vise da se radim. vazi... neka forma prisile uglavnom postoji. e, sad da li su to matorci ili muzevi i zene i ostali blizi i dalji srodnici ili je sud ili su dugovi ili je ovo ili ono... htedoh reci da ako je nekome odlazak na lecenje bio iznudjen potez iz ovih ili onih razloga, to ne znaci nuzno da mu se vremenom nece sklopiti kockice u glavi.
ayna, o kakvoj ti prisili pricas?
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Prisilno liječenje!!!!!!!!

Post by saša-ex »

Slazem se sa koleginicom, mislio sam na vezivanje i zakljucavanje.....
SAMO CEO ŽIVOT...
Ayna
Posts: 9
Joined: Fri Jan 28, 2011 10:04 pm

Re: Prisilno liječenje!!!!!!!!

Post by Ayna »

Joj bila sam sve lijepo napisala i ne znam gdje mi je nestala poruka tako da ću sad kraće.On ovisnik 15-tak godina,mama ga sačuvala od ulice svaki put (s tim da je bio par puta ali najduže mjesec dana) koja je trenutno na samrti,bio liječen nebrojeno puta,nikad u komuni ni 6 mjeseci (bio 8 puta ali po tjedan,dva,mjesec).Sad je zadnji put bio na liječenju prije 2 tjedna i to 8 dana,izašao luđi nego ikad u 3 dana je na 40-50tbl heptanona slijedi svađa sa ocem,gdje su se umalo potukli ali je otac to bježeći pokušao izbjeći
jer ga je I. tražio novaca i još terapije na što otac nije pristao.Otac prijavljuje I. policiji u utorak će mu biti presuda i to najvjerojatnije prisilno liječenje jer je godinu prije bio prijavljivan za prijetnje majci.Otac i ja smo odlučili da će se I. izlječiti i da je dosta manipulacija i popuštanja te da će za svoja djela snositi posljedice kao što bi i svaki drugi prosječan građanin.E sad!Mene zanima jel itko ima iskustva i dali zna koliko se dobiva za tako nešto??Ne mislim da se nekoga trena vezati za kamen u nekoj planini i očekivati čudo ali ovako nešto bi 50:50 bila sigurna da bi moglo fukcionirati,jer na kraju sam si je kriv.
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Prisilno liječenje!!!!!!!!

Post by jana »

Igra policije i suovisnika nije ,na zalost,dovoljan signal ovisniku dA NESTO NIJE U REDU,I DA MORA NA LIJECENJE.Na zalost,instrumenti socijalne politike tolerisu stanje drogiranosti sve do onog trenutka kada ovisnik napravi neko sankcionisano djelo.Tiha agonija suovisnika u porodicnom angazmanu,pretvara se u horor koji moze da traje godinama.Umjesto da mislite kako da ga posaljete na prisilno lijecenje,mislim da je produktivnije da misite kako cete se zastititi od nasilja u porodici,od nepotrebnih izdataka,koji uglavnom ne pomazu ,samo produzuju agoniju,kao i od destrukcije na svim nivoima,koja je prisutna u njihovom okruzenju.Znaci,organizujte sebe,To je bolni neminovni dio borbe,a ostalo prepustite vremenu i Bogu.
chris blue
Posts: 14
Joined: Wed Dec 23, 2009 11:45 am

Re: Prisilno liječenje!!!!!!!!

Post by chris blue »

Da mi zaprijeti mami i tati, repetirala bih mu pistolj u nos. :evil:

Pa neka prijeti cijevi.
User avatar
Gorostas
Posts: 8
Joined: Wed Jul 27, 2011 2:40 pm
Location: Rijeka

Re: Prisilno liječenje!!!!!!!!

Post by Gorostas »

Znam za slučaj gdje je dečka otac zaključao u njegovu sobu, zaključao je i stan i otišao na posao, samo da se ovaj nemože urokat. Naravno kada je došao doma vidio je sina urokanog ko svinju na krevetu. Sada kako je to uspio??

Dečku je tata pretražio svaki al svaki pedalj sobe i nije mu bilo više ni mg dopa u sobi, sa tim saznanjem je miran otišao na posao misleći da ovaj neče moći doći do droge jer je zaključan.

Đaner ko đaner uzeo video neki stari sa ormara koji mu je ostao od valjda još beta kaseta, uzeo flaks koji je imao za pecanje od dana kad je još imao odnos sa starim i zavezao video. Spustio ga kroz prozor sa 7. kata na 5i gdje mu je živio frend sa porukicom da mu evo video nek mu isfura dop, ovaj je rekao da nece i nek ovaj odjebe. Ovaj je samo zaljuljao video i razbio mu prozor. Ovaj je uzeo video, zavezao kvoter i gan i tadam... Dečko leži u zaključanoj sobi urokan ko krava i stari dolazi i nevjeruje...

Prisila nema ploda... samo kada đankoza dotakne dno može eventualno shvatiti da je trenutak da prestane sa svim sranjima.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Prisilno liječenje!!!!!!!!

Post by sunrise »

Mene nisu hvala Bogu nikad vezali, a sta ionako zivim svoj zivot od 18god....u drugoj zemlji
Nego,sad me ovo sjetilo na jednog ludjaka.....moj diler....bili kod njega da mi posteno spakira a ne ovo sto daje po cesti...i,konj nesto oce od mene,cak mi je i noz stavio pod vrat,kao faca a nema muda...a,ma...i zovu njega musterije i on,pohlepan,kao mene zakljuca u stan i ode da se nadje i kao za 20minuta je nazad.....ja lijepo stek,lova,opa moje, u sucker, i opa kroz prozor hop dolje......par dana kasnije je pao....psihopata....di ces postenoj curi noz pod vrat? hahaha
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Post Reply