Moja sestra - dno dna

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
denism
Posts: 9
Joined: Thu Mar 24, 2011 8:53 am

Moja sestra - dno dna

Post by denism »

„Uvijek naiđe ono čemu se najmanje nadaš“, e pa tako se ja nisam nadao ovakvom familijskom rasulu, totalnom raspadu jedne radišne, marljive, poštene familije koja je cijeli svoj život privređivala, borila, sad kad bi trebala u zasluženu mirovinu, desilo se nešto suprotno, vrag je pokucao na vrata.

Mjerodavna osoba ovih crnih epiteta i te crne sile koja je pokosila sve ono što smo imali je moja sestra koja je jad, bjeda, očaj, tamna strana života, čovjek bez duše, ona je dugogodišnji narkoman, ovisnik o heroinu.

Nadao sam se kratkom postu, ali jednostavno je nemoguće predočiti takve stvari u nekoliko natuknica, iskreno se izvinjavam Vašem gubljenju vremena, na čitanju ovog mojeg životnog problema.
Pisat ću samo ono što znam, a 80% onoga neznam jer nismo živjeli zajedno, školovala (SSS) se u drugom gradu, zaposlila se u trećem gradu, gdje je imala super posao (stalni) i fenomenalnu plaću od oko 6.000-7.000kn. A sada je opet doma kod nas, mukom i nesnosnim trpljenjem.
Sve je počelo s travom, naravno, pa pubertetske filozofije, mjenjanje tipova glazbe, punk-techno-psihodelica-cajke-sve živo, pa koncerti, pa ecstasy, LSD, pa svašta ostalo, sve u doprinos dobre zabave. Ja sam oduvijek odvlačio od toga, iako sam bio vrlo mlad, neiskusan, u prijepubertetskom stadiju života, ali duboko u sebi, znao sam da to nije nikako u redu šta radi. U to vrijeme imala je jako puno prijatelja-ica, puno veza sa mnogo momcima, no ni jedna veza nije dugo opstala, zato jer je ona uvjek bila najpametnija i vukla najdeblji kraj, oduvjek sam je smatrao veoma glupom, 100% nesposobnom osobom za normalne stvari, a za sve ono što je neprimjereno, kriminalno bila je na vrhu ljestvice, te je uvijek uspjela pronać način da izvrne stvarnost, da zajebe dobru familiju koja joj želi sve najbolje, nevjerojatan je lažljivac i kriminalac.

Uvijek sam mislim da mene nemože niko preveslati, da sam ja živi detektor laži, no u zadnjih 5 godina mislim suprotno, da koliko sam god prošao u život, završio fakultet, radio, jednostavno ne mogu nadmašiti i prokužiti laži, obmane, varke i kriminal kojim se bavi moja sestra.
Većinom se družila sa nekim ljudima koji nikad nisu bili na dobrom glasu, tako je doživjela puno prometnih nesreća, gdje je izgubila slezenu, lomljene kosti, ogrebotine na licu, ali nikad nije odbila najniži sloj ljudi na zemlji, bilo je puno problema sa policijom, e ljudi kakve sam ja sramote preživljavao, koliko sam ja izgubio dragih prijatelja zbog nje, to nije normalno. I ja sam se promjenio.
Svatko u familiji dobio je neku novu bolest, od tlakova, dijabetesa, hemeroida, ćireva, sve zbog nje, vjerujte mi. Bojim se najgoreg, bojim se infarkta mojih dragih roditelja, djeda i bake, koji su na kraju živaca, majci je ustanovljeno predinfarktno stanje, a ja sam sve luđi. U međuvremenu toga svega, vikanja nad njoj, pregršt razgovora, psihijatara, bolnice sestre milosrdnice, ništa se nije pomoglo. Otišla je u komunu, iz koje je pobjegla, tamo joj više nije dozvoljen pristup jer su takva pravila. Ona je skroz ili na hepovima, pa revija, pa šta ja znam na čemu sve ne, pa opet heroin, i tako u krug.

Izgubila je prste lijevoj ruci, prste na desnoj nozi, tromboza, stalno je bolesna, neke prehlade, gripe, totalno bez imuniteta, preskupi lijekovi, proračun se smanjuje iz dana u dan, katastrofalno, krade,
nestaju stvari...Ukrala je stvari u vrijednosti od oko 15.000kn + nakit i ono što još nismo primjetili, uglavnom moje stvari.

Pišem malo nepovezano i šturo, budete shvatili :)

Bila je 2 tjedna u komuni, pobjegla je, došla je doma, jedva sam navikao na skoro normalan život i opet je došlo prokletstvo u kuću, moja sestra. Navodno da nije htjela toliko moliti pa je zbog toga dobila ukor, hmm, neznam!? Postoji li koja komuna u RH za žene, a da se ne treba dolaziti na one kolokvije, jer obaveze nam ne dozvoljavaju takva odstupanja od posla, ali stvarno, a u zadnje vrijeme je i lova upitna, nekamo bi je strpao, i da nema izlaza..A gdje je to?! Tu zastajem, tu neznam dalje...........
Par dana prije odlaska u komunu uzeo sam joj mobitel, s namjerom da ga više ne vidi. E da ste vi vidjeli koje je to onda bilo divljanje?!?! Ponašala se ko u egorcistu ona napadnuta cura, ali nisam joj ga dao, a ni neću..Nema ni internetsku vezu, jer je prodala laptop.

Počeo sam sakrivati lice pred ljudima, nekad sam bio omiljen, ja sam se toliko izmjenio, iskompleksirao da me više rijetko ko zove, nisam zabavan , stalno sam u nekoj depresiji, strašno.
Bojim se samog sebe, vjerovali ili ne. Prilikom svađe sa njom dobio sam prijetnju da će me neki njezini iz podzemlja srediti, da ću najebati, da će mi život skroz potonuti, tom prilikom su je moji dugački živci spasili brutalnih batina, dok puknem puknem.. Puno puta se voze neki čudni auti oko kuće, trube, nešto signaliziraju, bojim se da u jednom trenutku ne puknem i jebeno prebijem te ljude, vojničkog sam nastroja pa me priroda navodi na to. Ako nekog od tih uhvatim, bojim se da ga ne ubijem, pa da robijam zbog takvih vodozemaca, neživih bića, a moj akademski život bi se ugasio, to bi bio smak svijeta.
Ukratko :)


Javit ću se, a molim da se javite i Vi, ukoliko imate kakav prijedlog, sugestiju ili kritiku, hvala.
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Moja sestra - dno dna

Post by nanii »

Uh,teška priča,ona morA POTRAŽIT POMOĆ,nema druge. Zašto ne probate s Reto centar ili Remar. Nije potrebno ići na nikakve kolokvije,a ja znam mnogo ljudi koji su se potpuno promijenili nakon Reta, a sudeći po svemu što si napisao potrebna joj je disciplina i temeljno mijenjanje navika i života,a to se u komuni najbolje postiže. pokušaću naći neki broj pa ću ti proslijedit,a dotad ne dajte se i nemojte dozvoliti dea droga uništi čitavu porodicu,izlaz postoji samo treba biti odlučan
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Moja sestra - dno dna

Post by nanii »

EH DA,POTPUNO SU BESPLATNE


RETO HRVATSKA: RETO CENTAR-PRIJATELJI NADE I. RESNIČKI GAJ 20 10 040 DUBRAVA ZAGREB TEL: 00385 1 2947 125, RETO CENTAR-PRIJATELJI NADE P.P. 541 21 000 SPLIT TEL: 00385 21 240 422KONTAKT

Remar Croatia
Aleja žrtava 1903. Br3., 10290 Zaprešić

Tel:
00385(1)33 98 056
00385(1)33 15 294
00385 (1)33 15 295

remar.croatia@zg.t-com.hr

PBZ: 234 0009-1110226353
ZABA: 236 0000-1101566557
Last edited by nanii on Thu Mar 24, 2011 8:09 pm, edited 1 time in total.
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
fridriceva
Posts: 90
Joined: Tue Dec 23, 2008 11:00 pm

Re: Moja sestra - dno dna

Post by fridriceva »

Nazalost, ne mogu ti pomoci informacijama o komuni i Hrvatskoj (iz CG sam).

Citam, citam, citam...

Jedino sto zelim da ti kazem je da se vi, familija, morate boriti da ostanete trezveni. Razumijem tvoje ocajanje i bijes - ali, bilo kojim losim postupkom, napravices jos veci problem, prvo po sebe, a onda po svoju porodicu, do koje ti je stalo!
Nisu problem ni dileri, ni drustvo sa kojim je... I znam da to znas! Problem je njena bolest, teska bolest!

Dao Bog da nadjete rjesenje ubrzo!!!

I cuvaj se! Koliko god ti bilo tesko, pokusaj da nadjes nacin da kod svojih roditelja ublazis njihovu brigu za tebe!

Pozdrav!
dita
Posts: 476
Joined: Thu Jul 23, 2009 2:38 pm

Re: Moja sestra - dno dna

Post by dita »

Postoji na Čiovu komuna Zajednice Susret.
Brojevi telefona: Zagreb 016040198, Split 021361200.
Komuna nije vjerskog karaktera i nisu potrebne pripreme prije ulaska. Potrebno je izvaditi nešto od nalaza. Plaćanje se rješava preko Centra za socijalnu skrb, ovisno o prihodima. Uglavnom u većini slučajeva država snosi troškove liječenja. Osim nekih 100 kn mjesečno se plaća za cigarete.
Imaš više na njihovoj stranici http://zajednica-susret.hr/
Pozdrav i držite se!
crotihizg
Posts: 1
Joined: Sat Apr 09, 2011 10:37 am

Re: Moja sestra - dno dna

Post by crotihizg »

znam kako ti je ja imam skoro istih problema sa ženom ona je ovisnik o tabletama a priča je ista imamo dvoje djece koja su još mala prolazim pakao i više sam lud uspjeli smo je nagovorit na komunu i to na čijovu moje reči su drš se možda bude bolje pozz
diamanda
Posts: 7
Joined: Wed Dec 22, 2010 11:09 pm

Re: Moja sestra - dno dna

Post by diamanda »

denism wrote: nekamo bi je strpao, i da nema izlaza..A gdje je to?!
kao sto znas, to je zapravo nemoguce jer je oficijelno rec o normalnoj odrasloj osobi sposobnoj da se stara sama o sebi. dakle, svaka vrsta njene izolacije bi bila na dobrovoljnoj bazi i vidimo kako se to zavrsava jer ta njena dobra volja zapravo ne postoji.

jedina vrsta prisilne izolacije za nju bi bila ludnica, bolnica ili zatvor i to ce se svakako desiti, ali je pitanje kada. ovo - pod uslovom da ostane ziva.

u medjuvremenu stradas ti i verujem da je negde vazno da doneses odluku da izolujes sebe. tvoj zivot je jednako ugrozen kao i njen. ako se razbolis, ucinis nesto bezumno, neces vise biti od koristi ni sebi ni drugima. mozda izolacija nije moguca odmah, ne znam kakvi su okolnosti i okruzenje, ali negde je kljucno da stvoris uslove za to. daj joj jos jednu, zaista bespogovornu poslednju sansu i pocni da trazis resenje za sebe.
Post Reply