Sadašnji dečko - bivši narkoman

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: Sadašnji dečko - bivši narkoman

Post by Šmizla »

molpks wrote:Kada bi samo oni znali koliko su mrsave sanse da neko izleti iz price. Kupi prnje i bezi, lakse preboleti, sigurno, savet prijateljski


Uh...realno - znamo! :( Nerealno - nadamo se!
BUDI NA ŽIVOTU!!!
opetispocetka
Posts: 1
Joined: Fri Oct 14, 2011 4:36 am

Re: Sadašnji dečko - bivši narkoman

Post by opetispocetka »

ciao ljudi! vidim da ovdje ima osoba skojima se mogu poistovjetiti pa da i ja olaksam dusu jer neznam ni sama kak dalje. prije dve godine sam upoznala jednog stvarno simpaticnog dragog momka drugacijeg od ostalih koji je imo sl razmisljanja o zivotu kao ja moglo bi se reci da sam nasla srodnu dusu koja ima jednu veliku manu ili porok a to je ovisnost pa ja bi rekla bas o svemu. mikad nisam imala predrasude pa ni prema narkomanima zapravo nekako sam ih mogla razumjet zasto su pokleknula a mozda i zato jer sam takve struke pa to ne vidim ko neki tabu. nasa veza je doista komplicirana od prvog dana nikad nista nije skrivo i uvjek bi mi sve eko i ako bi pokleknuo. moj decko vec dve god se lijeci od heroina i uzma th suboxonea. naravno da to uzima intavenozno jer je posto medjuvremenu igloman,no ni to nije bitno jer ja glupaca ga valjda toliko volim da mi nis ne smeta. veliki problem je u tome sto svaki dan zivim sa strahom da ce mi zazvoniti tel. i cut cu losu vjest poput predoziro se ili smrti, iskreno to nebi mogla podnjet. jako smo vezani i veza nam se temelji na jako puno razgovora ja sam jedina koja zna svu istinu i pred kojom nemora glumiti no tesko je btit sam u tome skrivati se ne moci nikom se pojadati zapravo se sama borim snjime i ovisnoscu. iskreno jesam konzumirala razna sredstva al nisam se navukla na bas nista valjda sam takvog karaktera. heroin sam htjela probati al mi on nije dao reko je to je jedina stvar koju ti necu dati jer jednom ak probas gotovo je vise nema povratka. kliko god bio iskren prema meni uvjek je bilo zataskivanja jer ocito da svi ovisnici su vec toliko programirani da moraju bar nekaj slagati a ja ga opet toliko znam da nista nemora rec zbam sto je uzeo. mislim on se stvarno trudi i stalno dolazimo do rubs ds psdnemo al iskreno ja postajem pomalo umorna stalno mu davati ruku da se digne. stime jos sto sam trudma i u roku tj dan cemo postati roditelji. jako puno love trosimo na njegovu travu jer nesto drugo uzeti vise ne zeli ali on to svaki dan koristi kak bi lakse prso dan jos uz jednog pelina.no to me nis ne smeta brine me sad kak ce to sad sve izgledat kad mali dodje na svjet. trazio me da mu dopustim zadnji put da se pukne s hepovima prije nego mali dodje jer i sam je reko da to visee nema smisla jer je djete sad najbitnije naravno ja sam mu dopustila al jebe me to sto ako to nije zadnji put zar cu se morat borit snjime jer ne zelim da mi djete gledasvaki damb tatu razbijenog. pogotovo sto kad konzumira neka sredstva se izgubi pet puta mu moram nesto rec i opet zaboravi sto ako se nedo bog desi da on neko govno ostavi na stolu i mali mi to uzme a zna se kakva su djeca sve sto vide stavljaju u usta. jako me straha i meznam sti da radi a tu su i veliki ispadi bjesa. neznam kak dalje volim ga i stvarn oje prekrana osoba sa velikom manom sto da radim. nadan se da ce sve biti ok svaki dan molim boga da mi da snage da ne izgubim nekog kog najvuse volim jer on i djete su mi sad sve i nebi podnjela da im se nesto dogodi. kako dalje???
outlow
Posts: 54
Joined: Fri Jan 29, 2010 11:52 pm

Re: Sadašnji dečko - bivši narkoman

Post by outlow »

dobro jutro,

naprjed da kazem da cu mozda da fulam ili da ponovim necije rjeci ,jer nisam mogao sve da procitam u komadu.
ovako" draga djevojko ,morash biti SVJESNA i mentalizovana 100% ,da tvoja idila za jednu minutu moze da se pretvoriti u horor film".
pusti starce i uslove i teshko razumjevanje ili ti nerprihvatanje tvog decka koji je u apstinenciji.
situacija ti jaaaako komplikovana.volio bih da mogu da te ohrabrim i kazem neke ljepe rjeci da ti uljepsham dan...,u pitanju su zivoti svih vas.da li vrjedi?
ljubav? o.k.mentalizujse,nezaboravi i nemoj prechvrsto da zauzimash stav i da budesh radikalna.
ja sam narkoman ,imao sam periode apstinencije duze i krace,trenutno je jedna od duzih i zasad o.k.,ali imao sam jedan recidiv skoro i dva i morao opet da grebem i da se cupam iz govana.
vrjeme stavi svakoga na svoje mjesto

eto cuvajse

pozdrav
User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: Sadašnji dečko - bivši narkoman

Post by Šmizla »

Kao što reče moja drugarica a ja ću je citirati:

''Budući da ste vas dvoje bili vjereni, razmišljaj kakav bi ti čitav život bio kraj njega, kako bi odgajala djecu, kakva bi to djeca bila, gdje bi ti bila u svemu tome i sa kakvim stvarima da ne kažem preprekama i problemima bi se morala suočavati. I ne zaboravi, koliko bi za uzvrat imala lijepih trenutaka. I koliko bi trajala uopšte tvoja ljubav prema njemu.

Napravi spisak ZA i PROTIV. I ne zaboravi ljubav nije baš tako vječna u nevolji. Nemoj da ti to bude jedini orjentir. ''

U istim smo govnima, samo što ja nemam bebu sa njim. I što više vrijeme odmiče shvatam da tu nema života. Nije tu problem ljubav, ljubavi ima na izvoz ali sve ostalo je ''siromašno''...evo sad je na metadonu i već sam uočila tu neku emotivnu hladnoću iz njega...
Oni imaju nas, a koga mi imamo kad nam je teško??? Na koga mi da se oslonimo? Ko će nama dati podršku kad pokleknemo? Ko će nas saslušati kad nam je teško? Oni neće sigurno!!!
Kažeš imate iskren odnos, govori ti sve...tako je i moj meni rekao pa ga opet uhvatim u laži...oni ne znaju i ne mogu biti iskreni...tako su naučili...
Čuvaj se i razmisli dobro, kao što meni reče više njih i ovde na forumu i u centru za narkomaniju ''Viktorija'' i mojih prijatelja - GDJE SI TI U SVEMU TOME???
Pozdrav i čuvaj sebe i bebu prvenstveno!!!
BUDI NA ŽIVOTU!!!
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Sadašnji dečko - bivši narkoman

Post by saša-ex »

Ah vi devojcice zaljubljene, sta da vam se kaze, a da shvatite...
ljubav ce pobijeditiiii.....
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: Sadašnji dečko - bivši narkoman

Post by Šmizla »

Ma hoće qurac pobijediti. Ovde ljubav nema šanse...ama baš nikakve!!! Zato kupimo prnje i bjež'mooooo!!!
Naravno, Sale je ovo rekao cinično...ali istina je.
BUDI NA ŽIVOTU!!!
glorija.o
Posts: 7
Joined: Sun Jun 20, 2010 12:29 am

Re: Sadašnji dečko - bivši narkoman

Post by glorija.o »

opetispocetka wrote:jer ja glupaca ga valjda toliko volim da mi nis ne smeta
Ovdje si sama sebi rekla sve...odgovorila na sve svoje upite...
opetispocetka wrote:postajem pomalo umorna stalno mu davati ruku da se digne
Mene zanima što će biti kada ti više zaista ne budeš imala snage, kada pomisliš da to nije vrijedno tebe, da nije vrijedno djeteta, da djeteta za koje će ti trebati ogromna snaga da mu pružiš sve što treba, npr. iskreni osmjeh, hoćeš li imati snage za iskreni osmijeh nakon toliko jada oko tebe
opetispocetka wrote:i sam je reko da to visee nema smisla jer je djete sad najbitnije ovo mi se najviše sviđa da je on i sam rekao da je dijete sda najbitnije...
da li si svjesna da si već priprema teren kada se to malo djetešce rodi da manipulira tobom i njime svojom velikom ljubavlju prema djeteu, tipa onoga što si već milion puta čula da će sve biti drugačije i da ne može živjeti bez vas. Da biće drugačije, na način da će svakoga dana biti sve gore i gore...
opetispocetka wrote:molim boga da mi da snage da ne izgubim nekog kog najvuse volim jer on i djete
] i ovo zadnje želim prokomentirati, moliš Boga da ti da snage da ne izgubiš nekoga kog najviše voliš, i ja bi molila da sam na tvom mjestu jer kada se dijete rodi onda su tu već dvije osobe koje najviše volimo, mislim da ti u tom slučaju neće biti teško izabrati, a ako ti ni to nije dovoljno moraš znati da nam se često čini da bez nekoga ne možemo živjeti, ali kada nam se desi da nismo više s tom osobom, bez obzira što možda i tugujemo za njom i njezinom pažnjom osjetimo ogromno olakšanje, slobodu i sreću što više nema patnje kroz koju smo prolazili i bili žrtve nečijeg EGOIZMA...jer vjeruje mi dok je neko ovisnik, on tada razmišlja samo o svojoj G..... :cry: Pozz! ČUVAJ SEBE!!!
little.bee
Posts: 6
Joined: Mon Oct 03, 2011 5:45 pm

Re: Sadašnji dečko - bivši narkoman

Post by little.bee »

Ljudi, hvala svima na odgovorima, nisam posjećivala forum neko vrijeme.... Dakle, slagah brata kad sam se bila posvađala s dragim, tako da su pale i suze i sve, pa je bilo uvjerljivo. Doduše, tad sam to i mislila. Prošle su neke dvije sedmice još intenzivnijeg skrivanja i iako brat i dalje promatra mislim da ni on nije sklon tome da kaže mami i tati. Iskreno, mislim da njega muči i to što će zbog mene i on biti posredno obilježen (npr rekao je da od sramote nije ni mogao reći svojoj curi s kim sam ja) :? Brat se od prvog seli u svoj stan, mislim da će se i ženiti brzo, tako da ću se ja malo maći iz njegovog fokusa.

Još sam na nekoj mrtvoj tački, nisam se makla ni tamo ni tamo. Kad bi mi upalilo skrivanje do ljeta bila bih zadovoljna, jer na godinu odo' na faks u Bg (nekih 300km). Najviše se brinem ako svojima kažem i oni polude, da će me to onemogućiti u spremanju za prijemni, jer ganjam dosta bodova, stipendije i neka čuda. A na godinu nama svakako slijedi razdvajanje, pa ako naša veza preživi daljinu bez kriza većih, onda je to to.

I mislim da je čist, nekako me sad manje muče sumnje. Jer u danima kad se ne viđamo ne mrda iz kuće, znam da cijepa drva k'o lud, kao da mu je cilj da se izmori tim fizičkim radom, da mu vrijeme prođe....
User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: Sadašnji dečko - bivši narkoman

Post by Šmizla »

Ovih dana me baš muči jedno pitanje. Čitajući ovaj forum a i pričajući sa ljudima koji su i psiholozi i socijalni radnici, i bivši ovisnici i obični ljudi i svi samo jedno kažu ''BJEŽI OD TOGA...'' I pitam se jel stvarno to jedino riješenje? Kao što i ZELENI negdje napisa - jel stvarno nema druge opcije, osim te da napišete BJEŽI OD TOGA?!
Shvatam ja kad napišete to nekom ko je tek odskora u toj priči i još mlad, neiskusan, naivan pa mu dečko/devojka ovisnik...ali šta reći onima koji su sa bivšim ovisnicima ili ovisnicima koji se trude da postanu strejt?
Shvatam ja da ovde ljubav ne pomaže ali nekim gestom ili nečim drugim vjerujem da se može pomoći bar malo nekom ko želi da bude strejt.
BUDI NA ŽIVOTU!!!
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Sadašnji dečko - bivši narkoman

Post by vudd »

šmizla je shvatila
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
Post Reply