On, ja, tablete, subovi itd..

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Lorena27
Posts: 6
Joined: Sun Jan 16, 2011 4:09 pm

On, ja, tablete, subovi itd..

Post by Lorena27 »

Pozdrav svima.
Ne znam ako tema spada pod ovaj podforum, ali bih vas molila za savjet.
Nisam nikad znala nikog tko se drogira ili se drogirao, sve mi je to novo.
Prije 2 mjeseca sam upoznala jednog dečka, trebalo je to biti lagano
upoznavanje.Djelovao je pametno i sve, samo uvijek usporen i sporog
govora, jako mi je brzo rekao da je bio na heroinu, da je sad čist,nakon toga je pomalo
otkrio da uzima normabele i helex, i subove.U roku od 2 tjedna od poznanstva govorio mi je
da me voli, kažem, nemam se vremena naći taj dan, i zove me da je sad zbog tuge što se nećemo
vidjeti popio 30 normabela, helexa i brdo alkohola, zabrinula sam se pa sam došla do njega, i opet neki
prigovori da ga sigurno varam, da sam mu potrebna, da me voli više od života itd...I uvijek isto,
ili popije brdo tih tableta i alkohola "zbog mene", ili se nekidan išao baciti kroz prozor i da ću ga ja
nositi na duši ako ne budem s njim.Sinoć me zvao i rekao slično, i više se nije javljao, bila sam zabrinuta pa sam do jutra tražila forume o takvim problemima, i prvi se put pozanimala što su subovi, zašto je to potrebno itd...Danas se javio kao da nije ništa bilo, rekla sam mu da to nije ljubav, neka mi se javi kada bude mogao razlučivati stvarnost od iluzije, i kada se sa svega toga skine, i samo je rekao, hoću, od ovog trenutka ništa, ni subovi ni ništa, i sad, nekako mi je to nerealno da bi uspio, da li je to moguće?
Pomozite mi molim vas jer mi se bio stvarno svidio, a imam osjećaj da zbog toga ni ja ne mogu realno gledati.A tako ne mogu funkcionirati, prvi sam put u životu i ja uzela jedan normabel koliko sam bila uzrujana.Ne želim imati nekoga na savjesti, ali bi htjela da je drugačiji.

Hvala!
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: On, ja, tablete, subovi itd..

Post by sanela »

Draga Lorena, vjerujem da će biti još odgovora na tvoje pitanje, ali ja ću ti napisati da čitaš tuđe priče i iskustva sa momcima/muževima ovisnicima.
Puno stvari će ti biti jasnije. Ovisnici su manipulatori, koriste emocije ljudi koji ih vole i na taj način ih emocionalno ucjenjuju. Kao što tebe tvoj momak ucjenjuje da će napraviti suicid.
Dobro razmisli da li želiš biti u vezi s takvim momkom.
Želiš li biti u vezi s ovisnikom? Želiš li ga motivisati da se liječi, postavi mu ultimatum da ćeš biti s njim ako potraži stručnu pomoć. On se ne može sam skinuti, bez stručne pomoći.
Predlažem ti da i ti potražiš stručnu pomoć, jer ti Normabel neće pomoći.
Još jednom, čitaj tuđa iskustva i čuvaj sebe.
Lorena27
Posts: 6
Joined: Sun Jan 16, 2011 4:09 pm

Re: On, ja, tablete, subovi itd..

Post by Lorena27 »

Čitam, čitam cijelo vrijeme, neke su mi stvari jasnije, doduše, prestravljena sam
koliko ima sličnosti, i koliko je to duboko i složeno.
Ja se nadam da je to njegovo ljubav , samo meni nikada to nije bila definicija ljubavi,
nijednom nije pitao što meni treba, uvijek njegova kriza, njegova depresija, trebaš mi,
umirem bez tebe..Stvara mi velik nemir, imam obranu diplomskog uskoro,a skoro da mi je
i svejedno za to više, ne mogu vjerovati, kao da i ja prestajem biti ja.
Jedno pitanje, on za sebe govori da je čist već duže, samo je na subovima, helexima i normabelima,
da li je još uvijek ovisnik iako nije na heroinu?
Hvala vam puno na prethodnom odgovoru
Put_istine
Posts: 10
Joined: Tue Dec 28, 2010 9:57 pm

Re: On, ja, tablete, subovi itd..

Post by Put_istine »

Ucini sebi uslugu i zaobidji ga u najsirem luku.
dita
Posts: 476
Joined: Thu Jul 23, 2009 2:38 pm

Re: On, ja, tablete, subovi itd..

Post by dita »

Je, ovisnik je još uvijek, nije čist ako je "samo" na subovima, helexima i normabelima...Dobro si primijetila da je duboko i složeno, zato dobro razmisli i odmjeri...
I sretno na obrani diplomskog!
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: On, ja, tablete, subovi itd..

Post by klara60 »

Draga djevojko,
mislim da nema potrebe da ti sad mnogi od nas dijele savjete kada imas toliko slicnih prica ovdje. Zao mi je da se u sve ovo uvlacis i zato samo sebi postavi pitanje da li je dva mjeseca veze (tako sam razumjela-da ste dva mjeseca u vezi) vrijedno mjeseci i mjeseci teske borbe. Ne potcjenjujem tvoju volju da mu zelis pomoci, da si se zaljubila i sl. ali postoji mnogo drugih nacina da mu pomognes-gdje su njegovi roditelji, brat, sestra-oni bi trebalo da su oslonac te borbe...Ne znas draga djevojko koliki teret preuzimas na sebe. Razgovaraj s njim, pitaj ga da li njegovi znaju, neka se njima povjeri, neka trazi strucnu pomoc-doktori, komune sta vec....
Moras biti svjesna da mu ti sama ne mozes pomoci!

PS.Koliko god grubo zvucalo-diplomski ti je sada preci jer ne smijes dozvoliti da i ti uz njega oslabis, da te vuce dnu. Uostalom ukoliko ti budes jaca, mozda mu i uspijes pomoc, ali opet ne sama.
Sretno.
Lorena27
Posts: 6
Joined: Sun Jan 16, 2011 4:09 pm

Re: On, ja, tablete, subovi itd..

Post by Lorena27 »

Upoznala sam mu mamu i brata, s kojima živi.
Naravno da znaju, godinama su se borili s heroinom, dok ga mama nije otjerala
dok ne dođe sam tražiti pomoć ako je bude htio.
Onda se on vratio i rekao mami da ne može više, da bi se prijavio za terapiju,
i onda mu je pomogla, dobio je terapiju subovima, helex, normabel.
Bila sam uz njega kad je zagubio subove i počeo se derati i tresti da gdje su mu,
bilo mu je hladno, pokrila sam ga.Ma ima tu laži s njegove strane koliko god, rekao mi je
da nije nikad na iglu uzimao heroin, da bi mi njegov mali brat koji ima 16 godina rekao
da on nema gdje pobjeći od njega, ali da mu nije bilo lako vraćati se s 13 godina kući s plaže
i naći brata u wcu u nesvjesti i igla pored njega, i da se maknem od toga dok je vrijeme.
A on stalno čist sam čist sam, samo subovi i helex i norm, prestajem danas, otkrijem da je
vukao speed kaže nisam već 3 mjeseca.Njemu je, dok nije opet heroin, u glavi da je on čist.
Napravila sam glupost, išla sam spavati s njim bez zaštite što mi se nije nikad dogodilo, rekao je da nema
hepatitis ni hiv, da se testirao 20et puta, i, kako da kažem,u mene je...Kaže da je bilo slučajno, i sad stalno spominje kako ćemo imati bebu, da bi on dijete sa mnom...Jesam blesava.Stalno mi piše sad poruke tipa:"Ne znam što ću sa sobom, neprestano mislim na tebe, osjećam se izgubljeno bezvrijedno i prazno, ti si moj kompas pomozi mi, volim te volim te molim te ne napuštaj me".A ja prvi put u 2 mjeseca, sad kako se nismo vidjeli 2 dana, osijećam olakšanje, vodila sam život kao i do prije njega, kave s prijateljicama, posao, odbojka, diplomski...ali svejedno mislim na njega i tako se osijećam krivom ako mu se nešto dogodi ja bi samo da je on sretan i sam sa sobom :((.Prijeti mi i da će mi reći mami i bratu i cijelom gradu da se družim s njim ,moram priznati da se nisam baš hvalila na sva vrata da sam s njim ali ne bi mi bilo neugodno kad bi nam se veza ustabilila na duže vrijeme. ...Hvala vam na odgovorima
User avatar
dopeFree
Posts: 89
Joined: Wed Nov 11, 2009 10:32 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: On, ja, tablete, subovi itd..

Post by dopeFree »

Čitam i nevjerujem. Očito je da je dečko emotivno nestabilan. Njegov problem je očito puno veći od same ovisnosti. Iskreno, koliko god grubo zvučalo, mislim da bi prvo trebala odvagnuti pozitivne i negativne strane. Rezultat je već sada potpuno jasan. Vjeruj mi, to ti ne treba u životu.

I ja sam ovisnik i ja sam imao veze ali nikada nisam bio tako opsesivno zaljubljen (da ne kažem bolesno). On će se ubiti, dere se i galami, plače, kuka, pojeo je tonu tableta jer nisi s njim..... ???? Nije normalan. A i te fore kak je svršio slučajno? Kako naivno. Mislim da bi on bio najsretnija osoba na svjetu kada bi ti zatrudnjela i tako vječno bila s njim jer njegov život nema smisla bez tebe. Daj molim te. Ovo je klasični primjer psihopata koji je uz to još i bivši ovisnik, a i to "bivši" je isto upitno.
Mjesto gdje odbacujem svoje unutarnje demone:
www.detoxonline.bloger.hr
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: On, ja, tablete, subovi itd..

Post by vudd »

Da...imala si nesrecu da naletis na bolesnog covjeka koji je uz to i narkoman..Inace,narkomanima postaju pretezno ljudi sa jakim karakterom,stabilne i ukupne licnosti-nikako psihopati i emotivni siromaci(zar opet cinizam,vudd?)

Dobro ...ipak prepoznajes da je to sve skupa sranje.Malo te zajebava ta griza savjesti,strah da ces nekog morati nositi na dusi, jer je u nekom sopstvenom problemu.Ali...Zasto bi ?
Sta si ti njemu uradila?

Znaci,sibaj prvo na testiranje,pa odbojka ,kavice...
Zajebi normabel.Ti mu ne mozes pomoci....bar ne na taj nacin,sto ces ''morati''da se vidjas sa njim,zbog njega
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
fridriceva
Posts: 90
Joined: Tue Dec 23, 2008 11:00 pm

Re: On, ja, tablete, subovi itd..

Post by fridriceva »

Lorena,

sigurna sam da i sama umijes da prepoznas najbolje rjesenje... za sebe. Dva mjeseca ste skupa i sta je to sto te tokom ta dva mjeseca ostavilo pored njega. Paznja, strast, ljubav?

Ni ne poznajes ga cistog, a zelis da ga imas zdravog. Moze zalijeciti svoju zavisnost od droga, ali, bojim se, ostace ova teska bolest, koju istovremeno ispoljava. Teska bolest sa, po tebe, mnogo tezim posljedicama.

Ne zelim da potcjenjujem tvoju bol! I zato ne zamjeri!

I ne razmisljaj o tome hoces li ga nositi na dusi, ne dozvoli da te tako olako napravi zrtvom, nad kojom ce vladati!

Budi jaka i budi prvo DOBRO za sebe! Pa zar je moguce da, dok ispijas kafe sa prijateljicama, ne vidis bas nijednog slatkog, mirisljavog mladica, koji bi mogao da te iskreno bodri na odbrani diplomskog :-)

Iskren pozdrav!
Post Reply