Sta kada vam vasi najmiliji NE UMEJU pomoci??? HELP!

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Sta kada vam vasi najmiliji NE UMEJU pomoci??? HELP!

Post by Dreamer »

brb
Last edited by Dreamer on Sun Jan 01, 2012 1:40 am, edited 1 time in total.
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
chris blue
Posts: 14
Joined: Wed Dec 23, 2009 11:45 am

Re: Sta kada vam vasi najmiliji NE UMEJU pomoci??? HELP!

Post by chris blue »

Pa ako mu je stvarno svih peripetija s tobom uvrh glave, to je potpuno razumljivo. On ima pravo odustati od tebe i cini se da je na tom putu. Iskreno, mozes li ga kriviti?

Da, bori se sama. Nema krzmanja, nema puta naokolo. Korak po korak, dan po dan, bori se sama.
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Sta kada vam vasi najmiliji NE UMEJU pomoci??? HELP!

Post by Dreamer »

b
Last edited by Dreamer on Sun Jan 01, 2012 1:40 am, edited 1 time in total.
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Sta kada vam vasi najmiliji NE UMEJU pomoci??? HELP!

Post by saša-ex »

Ko je ta osoba?
Lepo je imati podrsku, ipak, podrska moje majke trajala je do mog ulaska na lecenje, posle sam bio sam, sto se tice takve vrste saradnika. Problem je u nama, i resenje je u nama, na kraju krajeva, odluka da pocnemo sa lecenjem je samo nasa.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Sta kada vam vasi najmiliji NE UMEJU pomoci??? HELP!

Post by Dreamer »

r
Last edited by Dreamer on Sun Jan 01, 2012 1:40 am, edited 1 time in total.
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Sta kada vam vasi najmiliji NE UMEJU pomoci??? HELP!

Post by jana »

Ovo je samo test.Sinoc sam ostavila jedan komentar na ovaj post,i on je nestao.Zelim provjeriti sto se dogadja.Pozdrav!
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Sta kada vam vasi najmiliji NE UMEJU pomoci??? HELP!

Post by jana »

Napisala sam otprilike ovo isto sto i sasa.Dakle,najmiliji ti ne mogu pomoci.Zatim sam pitala koji je nivo tvoje empatije prema tvojim najmilijim,kad vidis da padaju ,popadaju oko tebe,umorni,a ti bi se jos postapala na njih?Ko je tebi najmiliji?Definisi ko ti je najmiliji,pa ces znati sta trebas ciniti.Mislim da ti je jos uvijek najmiliji porok,a najmiliji taoci.Prema tome,u se i u svoje kljuse.
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Sta kada vam vasi najmiliji NE UMEJU pomoci??? HELP!

Post by Dreamer »

b
Last edited by Dreamer on Sun Jan 01, 2012 1:41 am, edited 1 time in total.
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
Šeherzada
Posts: 12
Joined: Thu Jan 06, 2011 2:41 pm

Re: Sta kada vam vasi najmiliji NE UMEJU pomoci??? HELP!

Post by Šeherzada »

Zoey,
Pošto sam ja suovisnik pokušaću ti napisati nešto iz mog iskustva da ti pokušam malo približiti priču sa druge strane.
neočajavaj što je neko tvoj najmiliji odustao,bukvalno digao ruke od tebe jer sam i ja to isto u jednom momentu uradila sa svojim bratom(a on ima samo mene i mamu bolesnu) tako da se nije imao na koga drugog oslonuti.Vidi nakon 17 god. laganja i petljanja za sve i svašta jednostavno izgubiš i volju i nadu da nekom možeš pomoći i pošalješ sve u p.m.Ipak pošto je moj brat imao stvarno jaku volju i sam izganjao sve papire i komisiju i bolnicu tek onda se u meni pojavio trunčić nade ....možda nije kasno...
Polako idi novim putem i vjeruj kad stvarno vidi tvoj najmiliji da si ovaj put stvarno i ozbiljno mislila na lječenje biće tu pomoće ti...Vjeruj i "nama "je dovoljno teško jednu priču prolaziti milion puta....
Samo hrabro i polako ima ovdje i previše ljudi kojima je stalo...imaj vjeru....

Sretno....od srca
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Sta kada vam vasi najmiliji NE UMEJU pomoci??? HELP!

Post by jana »

Veliki si filozof,Zoey,a to ne pomaze.Znas i sama da se tako ne izlazi iz «zacaranog kruga«.Koga si poslozila oko sebe,ne znam,ali znam,da im sigurno nije bilo lako sa tobom!
Imam ja jednu takvu,pa znam sto govorim.
Rekoh ti,u se i u svoje kljuse.
Post Reply