3 dan, on i ja

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
anai
Posts: 2
Joined: Fri Dec 10, 2010 11:29 pm

3 dan, on i ja

Post by anai »

Pozdrav svima, pokusacu ukratko da objasnim situaciju. U braku smo 5godina, imamo cerku od pet godina, ja sam fakultetski obrazovana zena (26 godina), nikada nisam popila tabletu za smirenje a kamoli nesto jace. On ima 27 i bogami staz od 9 godina na heronu od kojih je 3godine bio cist do pre godinu dana kada je poceo ponovo, ja ga ostavila pokusao samoubistvo,, ja se vratila posle par meseci, i do sada samo dva meseca bio cist, poslednja dva meseca vodim borbu sa njim pricam, placem, svadjam , kukam, molim, pretim dok nije pre tri dana odlucio da zeli. Kuci smo, cujem se sa doktorom, koristi suboxone i jos neke lekove koje mu je doktor prepisao koje inace uzima zbog depresije. Po ceo dan smo zajedno odemo do sela da ubijemo vreme, gledamo tv, gledamo se, gleda me kao da me nije video pet godina, pomazi me, salimo se na racun kao e moram do grada da zavrsim nesto ja ga pogledam popreko a on kaze samo sam cekao taj pogled i nasmejemo se...verujem mu ili bar to zelim...evo spava pored mene a ja nema sanse od straha....da napomenem smrce,dok se radio nije pravio probleme, da prodaje stvari ili slicno, lepo pricao sa detetom citao joj knjige ko ga ne zna ne moze da provali ali ja ga znam....nadam se, zelim da bude dobro...znam da moze da je tri godine bio ok i to samo zato sto je hteo.....ali vidim da menja raspolozenja u toku dana valjda je to normalno.....problem je dosada ne znam kako da se resi toga........volim ga...znam da sam dosta popustila sa zivcima ali trudim se.....dobar je covek.....u ime ljubavi u ime dece u ime svih vas idem u crkvu molim se ne odustajem.....spasavam dok imam sta da spasem...VREDI POKUSATI...................NADAM SE DA CE BAR NEKO OVO PROCITATI................meni znaci sto sam ovo napisala osecam se lakse....hvala svima....
User avatar
dopeFree
Posts: 89
Joined: Wed Nov 11, 2009 10:32 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: 3 dan, on i ja

Post by dopeFree »

ovisnost je takva, uvjek postoji strah od recidiva. ljudi koji su cisti godinama mogu recidivirati u samo jednom trenutku slabosti. koji je razlog da nakon toliko vremena ponovno posustane, samo on zna. pruzi mu podrsku ali ne dozvoli da manipulira tobom i tvojim emocijama. najiskrenije se nadam da ce sve biti uredu.
Ljubav je ljek PDT_Love_18
Mjesto gdje odbacujem svoje unutarnje demone:
www.detoxonline.bloger.hr
anai
Posts: 2
Joined: Fri Dec 10, 2010 11:29 pm

5. dan

Post by anai »

Za sada sve ok, ponasa se skroz normalno, bez ikakvih naznaka krize, pije suboxone...nekda malo potone zbog gluposti ali valjda je to normalno...ja izasla iz koloseka dosta obaveza a nemogu sve da stignem..........cini mi se da ponekad vidim srecu na njegovom licu, kao da je zahvalan bogu sto ne mora da juri i trazi sto ne mora da misli o tome.....Boze daj mi snage sve da izguram......vredi pokusati....
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: 3 dan, on i ja

Post by jana »

Procitaj ,anai,ispovjest dite.Ona ce ti sigurno pomoci da se podupires,da ostanes jaka.Svako dobro ti zelim.
fridriceva
Posts: 90
Joined: Tue Dec 23, 2008 11:00 pm

Re: 3 dan, on i ja

Post by fridriceva »

Anai,

raspitaj se ima li u vasem gradu Anonimnih narkomana, pa bi valjalo da se ukljuci. Prijalo bi mu, sigurna sam. jer, koliko god se mi, suzavisnici, trudili da razumijemo njihove patnje, potrebe, strahove, misli... ne umijemo do kraja (to ne umije ni doktor). A, u AN bi nasao upravo to sto ce ga navesti da potpuno otvori oci, shvati, nauci... Ocvrsne!

Za ovaj vas pocetak, predlazem ti da ponekad odglumis neku bolest i natjeras ga (naravno, pazi da te ne otkrije) da opere sudje, ocisti kupatilo... iscijepa drva. Neka vam sam pripremi veceru...

I sto me je jako obradovalo - molis se! Bog ce da pomogne!

U najocajnijim trenucima, najbolnijim... samo sam molila Boga da nam "nasa kola konacno krenu uzbrdo". I onda kada je bilo najteze, tjesila sam se da je moralo i to da se desi, da nekako moramo ispuniti nase Dnevnike svim tim suzama, strahovima, tugama... da bi nam Bog otvorio Dnevnik Bezbriznosti!

Vjerujem zaista da veliku bol dobijaju samo Veliki i da ju je svako prezivio i nadzivio! Zato, vjeruj!!!

Pisi nam...

Veeeliki pozdrav!!!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: 3 dan, on i ja

Post by sanela »

dopeFree wrote: Ljubav je ljek PDT_Love_18
Da je ljubav lijek mnogi ne bi pisali na ovom podforumu - Suovisnici.
Ljubav nije lijek, a nekad je, naprotiv, otežavajuća okolnost koja suovisnike sprječava da vide i čuju istinu, pa svojim ponašanjem podržavaju ovisnost onog koga vole.
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: 3 dan, on i ja

Post by 7474 »

sanela wrote:
dopeFree wrote: Ljubav je ljek PDT_Love_18
Da je ljubav lijek mnogi ne bi pisali na ovom podforumu - Suovisnici.
Ljubav nije lijek, a nekad je, naprotiv, otežavajuća okolnost koja suovisnike sprječava da vide i čuju istinu, pa svojim ponašanjem podržavaju ovisnost onog koga vole.

sad but true!
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
Put_istine
Posts: 10
Joined: Tue Dec 28, 2010 9:57 pm

Re: 3 dan, on i ja

Post by Put_istine »

Pozdrav Anai,

Lijepo zvuce tvoje namjere. Nadam se iskreno da tvoj muz ne zloupotrebljava dobrotu koju dajes.
Izvini ali ja sam vjeciti skeptik po tom pitanju, licno okusio sa sestrom, a imala je 4 puta manji heroinski staz nego tvoj muz. Bojim se da oni vremenom postaju sve vjestiji manipulatori. Ali, ako nam moze biti za utjehu, jako sam blizak postao sa covjekom koji je nakon ravno 10 godina staza cist vec trecu godinu...bavi se dizanjem tegova, vozi bicikl, vrhunski je gradjen, stalno zaposlen u drzavnoj firmi, vodi racuna o zdravoj ishrani...doduse, kad pricas sa njim, steknes utisak da taj covjek nema emocija, jednostavno ravna linija. Jbg, kako sam kaze, u stalnoj je borbi protiv tog zla i izmedju ostalog jako se trudi da izbjegne bilo kakav emotivni impuls...kaze da nije jos spreman i to vjecito ponavlja...takvom covjeku se divim jer bori se i to ne krije.

Tesko za ocekivati pod takvim okolnostima ali nadam se da je tvoj muz zaposlen. Radna terapija puno pomaze. Ne treba teziti tome da se do daske iscrpljuje na poslu ali neka ima ustaljen raspored obaveza, tek toliko da ne stize ubaciti svoj mozak u tzv. prazan hod. Blejanje je velika opasnost za bilo koga a kamoli za ovisnika.

Imate dijete i borite se...nevolje, problemi, iskusenja i sl. su dokaz da Bog nije digao ruke od vas.
Post Reply