SIMPTOMI - KAKO PREPOZNATI

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

peter
Posts: 101
Joined: Fri Aug 06, 2010 8:14 pm

Re: SIMPTOMI - KAKO PREPOZNATI

Post by peter »

NEGO NEMA TVOG ODGOVORA STA BI NA TESTU?


Dva dana je mnogo,ako je heroin u pitanju. A,i to sa cigaretama je stvarno cudno. Mada 99,9% heroinskih konzumenata pusi cigarete. (ovo je 4 osoba za koju sam cuo da ne pusi,a ipak je samo sumnja,mada su indicije tu da se drogira),ali ako je u krizi onda niti moze da popusi cigaretu do kraja,nervoza ogromna...kriza opisana minimalno,a ako uzima ,sve zavisi od nacina,mada je skoro slicno,mada ko ne uzima putem sprica,taj nema tolik izrazena cesanja po intimnim delovima tela ,po nosu je uglavnom zajednicko.
Ali,ako malo sebe poznajes,onda si i njega upoznala. Samo bas dugogodisnji "glumci",mogu,ali opet samo donekle da sakriju,ili konzumaciju,ili nedostatak heroina. STBVARNO NISAM ZELEO DA DAVIM O SIMPTOMIMA. AKO TE BAS INTERESUJE ,JAVI SE NA PP,ILI MAIL. NAPISACU TI DETALJNO.
Borba i dalje traje!
Borba traje do kraja!
Borba svakog dana!
User avatar
_silence_
Posts: 11
Joined: Mon Mar 28, 2011 5:47 am

Re: SIMPTOMI - KAKO PREPOZNATI

Post by _silence_ »

ja nisam sigurna sto uzima, i umjesto da otvorim novu temu valjda cu dobiti odgovor nekakav ovdje.

simptomi zbog kojih sumnjam:
-znojan usred zime, imao je potkosulju vani a svi u bundama
- vruce tijelo kao da je imao vrucicu
- nekada je veoma razgovorljiv nekada suti kao zaliven, a kada suti je veoma usporen i gubi se u recenicama

da li opravdano sumnjam i na sto da sumnjam uopce

jedino sto sam vidjela je trava, ostalo se skriva od mene
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: SIMPTOMI - KAKO PREPOZNATI

Post by saša-ex »

najverovatnije opravdano sumnjas. kao sto si mogla procitai: smanjene zenice, ispada mu cigareta, progorena garderoba, posle sat dva euforije, prelazi u stond...
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
_silence_
Posts: 11
Joined: Mon Mar 28, 2011 5:47 am

Re: SIMPTOMI - KAKO PREPOZNATI

Post by _silence_ »

jesam to procitala, ali takve stvari nisam primjetila - mislim na progorenu odjecu.
cigarete zaboravlja i gubi, a ne da mu ispadaju. ima smanjene zjenice tj skoro pa nevidljive.
i ova euforija i stond bi znacilo da trebam duze bit pored njega. on je 'bjegunac' stalno odlazi iz drustva nakon najvise sat dva. tako da kakvog ga slucajno sretnem ili kakav je u drustvu je sve sto vidim.
Grushenka
Posts: 13
Joined: Mon May 24, 2010 4:57 am

Re: SIMPTOMI - KAKO PREPOZNATI

Post by Grushenka »

Dobar dan, dobri ljudi! Moze neko da mi kaze da li moze isto da izgleda neko ko je napajdan i neko ko je popio x trodona i lorazepama? Mislim na kljucanje i ispadanje cigara prvenstveno. I da li se zenice sire u tom stadijumu kad krece kljucanje? Hvala!
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: SIMPTOMI - KAKO PREPOZNATI

Post by sanela »

Zašto je bitna razlika? Sve je to isto. A ako te zaista interesuje razlika, uzmi test i bićeš sigurna.
Grushenka
Posts: 13
Joined: Mon May 24, 2010 4:57 am

Re: SIMPTOMI - KAKO PREPOZNATI

Post by Grushenka »

Taj test koji imam pokazuje opijate, a i trodoni sadrze opijate (tako pise na netu, ne znam da li sam mnogo lupila).
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: SIMPTOMI - KAKO PREPOZNATI

Post by sanela »

Grushenka wrote:Taj test koji imam pokazuje opijate, a i trodoni sadrze opijate (tako pise na netu, ne znam da li sam mnogo lupila).
Za trodon ti treba poseban test.
I opet, u čemu je razlika?
Grushenka
Posts: 13
Joined: Mon May 24, 2010 4:57 am

Re: SIMPTOMI - KAKO PREPOZNATI

Post by Grushenka »

Da znam da li laze ili se stvarno trudi da ne uzme H. Hvala na odgovoru!
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: SIMPTOMI - KAKO PREPOZNATI

Post by sanela »

Grushenka wrote:Da znam da li laze ili se stvarno trudi da ne uzme H. Hvala na odgovoru!
Nikakav trud bez stručne pomoći neće dati dugoročne rezultate. I zato je, vjeruj mi, svejedno jesu li u pitanju tramali ili heroin....
Post Reply