JOS JEDNA U NIZU

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by sanela »

ivica wrote:
Zivot23 wrote:Pazi ovo: i alkohol je vrsta droge....moj otac je uvijek iz.....................
E viš nije svakom ja sam osobno popio oko pola bazena (olimpijskog) i popit pivo nije mi strano, a kamoli čašu vina poslije ručka još onako crno domaće, pa ti se uši zajapure, oči blago zasuze, smiri stomaćić, a gorko-slatki okus klizi niz grlo dok ga polako začinjavaš sa cigaretom...
Čaša vina čovjeka opusti, dvije ga ošamute a tri od njega naprave majmuna.
A štaš!
Sve što si napisao važi za čovjeka koji nije ovisan o alkoholu.
Pitanje kontrole heroinskih ovisnika je diskutabilno, pa bih ja pijenje alkohola odložila makar nakon dvije godine apstinencije od svega, pa da se onda procijeni da li osoba može piti alkohol ili gubi kontrolu nakon što popije.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by ivica »

sanela wrote:
Sve što si napisao važi za čovjeka koji nije ovisan o alkoholu.
Pitanje kontrole heroinskih ovisnika je diskutabilno, pa bih ja pijenje alkohola odložila makar nakon dvije godine apstinencije od svega, pa da se onda procijeni da li osoba može piti alkohol ili gubi kontrolu nakon što popije.

E viš ja nebi jer su alkohol i droga nebo i zemlja, droga u večini slučajeva smiruje .A ako ne sve haluconogene tada travurina, onaj mdma štajaznam bombon i sve morfinske a ove zadnje se pak najčešče koriste, dok je alkohol sam po sebi savršen okidač za agresiju bilo da je čovijek pijan ili ako nije još gore. Notorne činjenice, to svi znamo. Dobro aj ovo je forum za đankete tj narkomane za alkohol je valjda neki drugi forum. ja bi stvarno volio znat zašto se ja nemogu navuć na alkohol i zašto mogu pit i ne trijeznit se po 100 dana a nakon toga malo dva dana bit u balunu i kao da nisam ništa pio. Znam masu ljudi koji su se "navukli" na alkohol nakon manje od godinu dana. pa jebamu zašto je to tako zašto smo u tolikoj mjeri različiti to nemože ni znanost detaljno objasnit. Neka vražja duhovna, valjda loša ćud ,karma, psiha u nekih ljudi uuuu onda puno ljudi ima lošu ćud.
Varljiva misterija!
ignorance is bliss!
Nacionale
Posts: 26
Joined: Sat Oct 22, 2011 11:37 pm

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by Nacionale »

Mnogi strucnjaci kazu da je sve preko dve case alkoholizam sa cim se ja ne slazem, ali ipak nisam strucnjak.
be a warrior
Posts: 97
Joined: Wed Jul 20, 2011 5:53 pm
Location: Zagreb

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by be a warrior »

Svako pretjerivanje je loše...Kažu da je čaša vina dobra za zdravlje..dvije vjerojatno nisu..a, tek tri...
Alkohol mijenja stanje svijesti.i iako to nije opijat, vrlo vjerojatno prekomjerno konzumiranje vodi ka recidivu ..iliti pak ka alkoholizmu...pa čak niti vrlo vjerojatno, nego sigurno..pročitah ovdje da puno ljudi tako misli, ili čak da im se takvo nešto desilo..zato,alkohol by by...

don t worry, be happy!!
Nacionale
Posts: 26
Joined: Sat Oct 22, 2011 11:37 pm

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by Nacionale »

Ne treba nikako preterivati. Alkohol ume da dovede do konflikta i neprijatnih rasprava (ovo jos najblaze zvuci), a to, nazalost, znam iz licnog iskustva.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by sanela »

Nacionale wrote:Mnogi strucnjaci kazu da je sve preko dve case alkoholizam sa cim se ja ne slazem, ali ipak nisam strucnjak.
Alkoholizam je bolest. Da bi se alkoholizam dijagnosticirao potrebno je da se ispune određeni kriteriji.
Imate CAGE upitnik na osnovu kojeg se može procijeniti da li osoba ima problem sa pijenjem alkohola.
Nacionale
Posts: 26
Joined: Sat Oct 22, 2011 11:37 pm

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by Nacionale »

Hvala Sanela :)
Post Reply