JOS JEDNA U NIZU

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Zivot23
Posts: 10
Joined: Wed Jun 09, 2010 2:02 pm

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by Zivot23 »

shadeofpale wrote:zasto zivot mora biti tako tezak?? hvala vam puno svima na pomoci, ja i dalje ne znam sta da radim...opet ce doci veceras kod mene, biti ce nasmijan, drag, grlit ce me i ljubit, govoriti koliko mu znacim. i mene ce te rijeci slomiti kao i uvijek do sada...necu imati snage zapoceti pricu. tko zna...mozda ostanem kraj njega zauvijek, unatoc tome sto radi, ako radi...ne znam.
osjecam da sam ocajna, jadna, razocarana, usamljena...bespomocna.
s njim bar na par sati osjetim sta je sreca. on je ovisan o heroinu. ja o njemu. onda sam ocito isto toliko jadna kao i on. i ja sam narkoman, samo je moja droga drugacija... ocito se i ja moram lijeciti.
nemam snage.

hvala vam

Samo mi nije jasno kako sebe mozes ponizavati tako....kao licnost??? Izgleda da zelis da se pomiris s tim da ti je takva situacija i da ne zelis bolje i drugacije.NEMOJ TAKO.Cuj Boga ti,zaasto ti trebala biti jadna,ocajna i tako slomljena.....Uci na tudjim primjerima,ljudi prezive i MNOGO VECE PROBLEME,vjerovala ili ne...ali uvijek postoje gori problemi.Citas li postove ostalih suovisnika??? Vidjeti ces kako ljudi rjesavaju situacije poput tvojih.Nemoj misliti da te niko ne razumije...barem ovdje ljudi razumiju i vise nego sto mislimo.Samo ne mozes 'ovdje' doci do razumijevanja ostalih ako se predajes....Pa covjece eto ti Saša-ex...covjek godinama bio na heroinu i vidi ga sada?!!! zar ne mislis da je njemu bilo gore nego tebi??!!Otvori oci i pocni primjecivati tudje sudbine a ne samo svoje....bacas se u očaj BEZVEZE.Izgradi licnost i stavove VLASTITE,Odkud znas da ces citav zivot ostati s tim covjekom.Mozda droga ne bude razlog vaseg rastanka ....i sta si onda napravila???JEDNO OGROMNO NISTA.(Ne zelim da ti se ovov desi,ali moras racunati na sve) Pogledaj sta je Cicibella pisala.Citaj,informisi se,nabavi si literaturu,otidji psihologu,OJACAJ....Kako planiras djecu odgajati....kada se sad vec predajes??? Mozda sam otisla predaleko,ali sve se to moze dogoditi....
shadeofpale
Posts: 22
Joined: Mon Nov 08, 2010 2:01 pm

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by shadeofpale »

zivot znam da lupetam bezveze, da postoje i gori problemi...
ali znas da se svakom njegov problem cini najgori.
stvar je u tome sto se nadam da ovako mozemo funkcionirati, lijepo nam je kad smo skupa i to mi je najbitnije. pitam se sta bi se dogodilo da nisam nasla poruke...kada bi saznala? mozda nikad...mozda bi se on kontrolirao...mozda bi prestao sam kada bi imali djecu, dom...
pokusavam izbrisati iz glave trenutak kada sam nasla poruke i posumnjala...nisam imala pravo dirati njegov mobitel.
Zivot23
Posts: 10
Joined: Wed Jun 09, 2010 2:02 pm

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by Zivot23 »

Ma ne mislim da lupetas....to tvoje ocajanje cini....I naravno da su tebi tvoji problemi preci nego tudji,ali mislila sam na to da ih uzmes kao primjer...dakle,da se 'moze rijesiti'...Shvati to kao znak subdine sto si procitala poruke....Ne znam da li vjerujes u Boga,ali mozda te uprao On s tim zeli da spsai,da reagujes...da ucinis nesto...Bas da ne zatvaras oci.I da nije lijepo kopatipo tudjoj privatnosti,ali kad nema s drugog izlaza i ta sredstva su opravdana.Ja bih definitvno isto reagovala....I ako je ovisan nebi bilo drugaciji i da imate djecu...sve dok mu se ne pomogne..Moja rodica je ovisnica godinama,udala se za covjeka koji je ovisan i eno ih...imaju prelijepo djete,koje hrane njeni roditelji zato sto 'oni ne mogu da rade'...i drogiraju se i dalje....eh sad kada jedna 'majka' ne odustaje od droga i pored djeteta kako ce onda on???Vjerujem da si sposobna i da mu mozes,ako nista,makar pomoci da pomogne sam sebi...ako ne bude htio,a ti si dala sve od sebe...onda mozes da odlucis da li ces ostati s njim i li otici od njega....???!!!!
Cicibella
Posts: 31
Joined: Wed Oct 06, 2010 3:35 pm

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by Cicibella »

Dečko ti se drogira sasvim sigurno...jasno je ko dan, a ti živiš u iluziji savršenog odnosa i veze između vas, maštaš o djeci i braku sa njim, kažeš da ti je sa njim lijepo i da možete tako i dalje funkcionirati, to je živa utopija, vjeruj mi, jer ja to jako dobro znam! Ti već sad ne funkcioniraš sama sa sobom, a kamoli sa njim, a brak i djeca...ma o čemu pričaš nema te ljubavi, braka i djeteta koja će ga odvojiti od heroina. Žao mi je što ti se ovo dešava, i oprosti ako su moje rijeći previše oštre, ali to ti je surova realnost, u njoj živim već 5 godina...veza, brak, jedna izgubljena trudnoća, a on se ni ne sjeća kako se dijete trebalo zvati... Dobro razmisli kakav život želiš, jer život s narkomanom nije nimalo lijep...nažalost, ali je tako!!!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by sanela »

shadeofpale wrote:zivot znam da lupetam bezveze, da postoje i gori problemi...
ali znas da se svakom njegov problem cini najgori.
stvar je u tome sto se nadam da ovako mozemo funkcionirati, lijepo nam je kad smo skupa i to mi je najbitnije. pitam se sta bi se dogodilo da nisam nasla poruke...kada bi saznala? mozda nikad...mozda bi se on kontrolirao...mozda bi prestao sam kada bi imali djecu, dom...
pokusavam izbrisati iz glave trenutak kada sam nasla poruke i posumnjala...nisam imala pravo dirati njegov mobitel.
Ti živiš u iluziji draga moja.
Kažeš da ga voliš. Ali, on se svakodnevno uništava, ubija, nestaje.... ti ga, svojim ponašanjem, podržavaš u laganom suicidu. Sve dok zatvraraš oči TI si saučesnik u njegovom nestajanju. Sutra može dobiti hepatitis, može ga prenijeti tebi... a ti razmišljaš o vašoj porodici. Ne možeš ni s ovom situacijom da se nosiš, a o djeci razmišljaš. Izvini, ali to je jednako sebično, kao i njegovo drogiranje.
Draga, potraži pmoć za sebe. Pročitaj ovo što ti pišu život i cicibella iz svog iskustva.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by saša-ex »

Mazohizam suovisnika je cudesna kategorija....
SAMO CEO ŽIVOT...
Cicibella
Posts: 31
Joined: Wed Oct 06, 2010 3:35 pm

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by Cicibella »

saša-ex wrote:Mazohizam suovisnika je cudesna kategorija....
U pravu si....Potpisujem iz vlastitog iskustva, ali mogu s ponosom reći da sigurnim korakom izlazim iz te kategorije...a koliko mi je trebalo :axe: :smt021
Saša imaš veliki pozdrav od mene :smt039 :smt039
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by saša-ex »

masem i ja :)
SAMO CEO ŽIVOT...
Zivot23
Posts: 10
Joined: Wed Jun 09, 2010 2:02 pm

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by Zivot23 »

Evo jedno mahanje i od mene i 'veliko skidanje kape' :D

Cicibella cmok ti do najljepseg grada i podrska do neba ;)
Cicibella
Posts: 31
Joined: Wed Oct 06, 2010 3:35 pm

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by Cicibella »

Zivot23 wrote:Evo jedno mahanje i od mene i 'veliko skidanje kape' :D

Cicibella cmok ti do najljepseg grada i podrska do neba ;)
"Fala lipa"....iako ispred mene je još dug put, ali ovi sitni koraci koje činim, jako su važni, jer ih činim napokon ZA SEBE!!!!
Post Reply