JOS JEDNA U NIZU

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

shadeofpale
Posts: 22
Joined: Mon Nov 08, 2010 2:01 pm

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by shadeofpale »

cicibella bojim se da mi nece priznati nikada...
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by anfakabl »

Ama devojko, šta da ti prizna? Čitaš mu poruke (blam, ali 'ajde, mi narkomani smo zlo :) )
u poruci piše "pomozi mi". I sad razmisli šta to znači? Hajde, kaži glasno :"Pomozi mi!"
Jel' osećaš šta to znači?
Ako shvataš i misliš da imaš snage - hvataj se u vrzino kolo i čupaj.
Ako ne, pokupi svoje pinklice i nazad kod mame i tate.
all that I want is to play
Cicibella
Posts: 31
Joined: Wed Oct 06, 2010 3:35 pm

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by Cicibella »

shadeofpale wrote:cicibella bojim se da mi nece priznati nikada...
Moj muž je otišao u komunu tvrdeći kako nije navućen...toliko o priznanju!
Kani se tableta i alkohola, postoji bolji izlaz iz ove situacije...
Zivot23
Posts: 10
Joined: Wed Jun 09, 2010 2:02 pm

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by Zivot23 »

shadeofpale wrote:tocno zivot, imala sam i ja mnogo problema, probala sve i svasta, ali ja imam jednu karakteristiku....ne podnosim da me bilo sta kontrolira, tako da ne podnosim niti utjecaj droge na sebe jer osjecam da gubim kontrolu. osim toga, mlada sam, skolovana, radim puno trudim se, i ponekad se osjecam tako jadno, jer sam napokon nasla covjeka za kojeg sam mislila da me u svemu moze pratiti jer je isto toliko ambiciozan kao i ja...i onda prokleti heroin! ma radije bi da nas bilo sto rastavi, druga zena, posao, bilo sto...ovo mi je pretesko. ne shvacam to, boli jako.
i onda da bi uklonila tu bol sto mi doslovno kida srce, radim sebi zlo...jer ne znam pomoci. uvijek sam sve mogla i znala sada ne znam. kako mi se to dogodilo? kako nisam vidjela prije nego sam usla u vezu? sta bi bilo da nisam procitala poruke i udala se za njega? jer to sam zeljela...on je moja buducnost...bio.
vidimo se svaki dan, i ne znam sta rec nego da nam je predivno. uvijek, ali uvijek me drzi za ruku. a treba mi to. treba mi on. ja cu poludit. onda se pitam zasto me laze...zasto govori da o svemu mozemo pricat i onda negira da je narkoman.
imam osjecaj da cu opet poslije posla prvo popiti pola boce vina. da ne govorim da sam nabavila Helex, cini mi se da mi je lakse s tim.
On nista ne zna, samo primjecuje da mrsavim jako...ne zelim da zna koliko mi je tesko jer misli da sam jaka i samostalna.



Mozda ce ovo zvucati grubo (znaj da nemam namjeru da te vrijedjam)...ali ti se toliko bojis da ostane sbez njega da ti situaciji izmice svakoj kontroli.ON JE OVISAN O DROGAMA,TI O NJEMU.Ne mogu opstati dva ovisnika.Kolega gore dobro je rekao : POMOZI MI ....(iz poruke) Pomozi mu.Nece niko doci i reci 'hej ljubavi ja se drogiram,jao znas kako mi je super'.....Izvuci to iz njega,ako si sigurna.Zakljucaj sobu,ne dozvoli mu da izadje dok ne prizna.Budi radikalna.Uzmi godinsji nekoliko dana i saberi se.Patis za onim sto je on bio dok nisi saznala,sad ga prihvati takvog i objerucke SE CUPAJTE iz situacije.Nema tog prijateljstva koje opstaje samo na rijecima a kamoli braka.Posvadjaj se,vristi ako ne shvata dok mu lijepo govrois.I sta ako vidi da nisi UVIJEK JAKA...ko kaze da moras biti?Ko kaze da te ne smije nista povrijediti??'Pa covjece i ti si od krvi i mesa ...i od SRCA koliko vidim...
shadeofpale
Posts: 22
Joined: Mon Nov 08, 2010 2:01 pm

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by shadeofpale »

moram se sabrati do vikenda i probat s njim razgovarat kad budemo sami i na miru. odlucila sam...ili priznaje ili ga ostavlja, ali mu zelim jasno reci da je digao ruke od jedine svijetle tocke u svom zivotu zbog lazi i droge. ne mogu vjerovati....stalno placem. ali moram to rijesiti, ne mogu ovako dalje. postala sam toliko paranoicna da mi se cini da se svi oko mene drogiraju. ej, pa za njega NIKAD ne bi rekla...nikad.
Zivot23
Posts: 10
Joined: Wed Jun 09, 2010 2:02 pm

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by Zivot23 »

Ja ti u svakom slucaju zelim srecu i da sto prije sa sobom rascistis p aonda s njim....Rpvi korak k tome si vec uradila....Odlucila si i cestitam!!!
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by AnAna_mo »

Jest-nije, ovo-ono, da-ne...
Pa možda se momak stvarno ne drogira.
Potpis.
shadeofpale
Posts: 22
Joined: Mon Nov 08, 2010 2:01 pm

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by shadeofpale »

ja se najiskrenije nadam da se ne drogira, radije bi da me vara, tuce, maltretira, ma sve mi moze raditi samo da se ne drogira.
ali evo, vi koji znate vise recite mi sta ovakve poruke znace:
"suh sam cijeli dan, rijesi mi, nemam ni sub"
"moze jedna jutarnja crtica"
"hoces pocastiti frenda prije spavanja"
"javi mi hoce li bit sta"
osim toga duzan je novce jednom decku za kojeg znam da ima veze sa dilanjem.
da mu ja sve ovo kazem on bi mi rekao da je nabavljao za prijatelja.
ne znam kako, ali taj prijatelj je vec 4 godine u vezi, i cura mu ne zna da se drogira...
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by joesspappa »

Prvo... nije mi normalno da devojka ima zelju da je neko bije i maltretira. Bez obzira na okolnosti.
Drugo... Jos jedan u nizu narkoman koji nije iskren prema sebi i svojim bliznjima nego manipulise njihovim emocijama, bas kao i taj "prijatelj" sto je 4 godine u vezi. Zna i ona, samo nece da prizna. Jer bi to njoj bila greska koju ne moze da prizna. Pa je lakse zatvoriti, prvo jedno a zatim i oba oka. Ziveti u iluziji. I uz to verovatno kao i ti popiti koje vino ili lekic da bi problem izgledao manji i laksi za podneti. Ali problem ostaje. A problem je ovo trece... ali lider medju nabrojanim stavkama.

TRECE. Tvoj decko se drogira! Sigurno. Sve ove poruke su poruke ocaja krize. Sta on radi? Moli nekog nazovi prijatelja da ga casti, a u stvari je diler, jer nema para i nema lekova, kriza ga trese. Sto znaci da je NAVUCEN. Sto znaci da uzima mesecima i godinama. HEROIN. Sto znaci da je dosta tvog izigravanja detektiva. PRIHVATI. DECKO SE DROGIRA!

Cetvrto. Ako nastavis da svoje emocije potiskujes vinom i lekovima za smirenje, ubrzo ces nam se javiti na ovom forumu u odseku - zavisnici. Razmisli da li je to zivot koji zelis da zivis!?
Pozdrav.
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
shadeofpale
Posts: 22
Joined: Mon Nov 08, 2010 2:01 pm

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by shadeofpale »

zasto zivot mora biti tako tezak?? hvala vam puno svima na pomoci, ja i dalje ne znam sta da radim...opet ce doci veceras kod mene, biti ce nasmijan, drag, grlit ce me i ljubit, govoriti koliko mu znacim. i mene ce te rijeci slomiti kao i uvijek do sada...necu imati snage zapoceti pricu. tko zna...mozda ostanem kraj njega zauvijek, unatoc tome sto radi, ako radi...ne znam.
osjecam da sam ocajna, jadna, razocarana, usamljena...bespomocna.
s njim bar na par sati osjetim sta je sreca. on je ovisan o heroinu. ja o njemu. onda sam ocito isto toliko jadna kao i on. i ja sam narkoman, samo je moja droga drugacija... ocito se i ja moram lijeciti.
nemam snage.

hvala vam
Post Reply