JOS JEDNA U NIZU

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by jana »

Najtezi su prvi,sitni koraci za sebe.Stvoriti prostor za manevar u svojem vlastitom bicu.Otpustati jedan mazohisticki nacin razmisljanja,kako kaze sasa-ex.Nista nije do nas.Nista mi ne mozemo promjeniti.Da se podmecemo i upiremo ne znam koliko.Bolest ima svoj tok,i samo bolesnik moze nesto uciniti za sebe.
shadeofpale
Posts: 22
Joined: Mon Nov 08, 2010 2:01 pm

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by shadeofpale »

evo...prosao je jos jedan viken. proveli smo vise od 48 sati zajedno, pazila sam na svaki korak, i nije se drogirao, stvarno nije. pratila sam ga u stopu, cak je i u wc isao i pustao otvorena vrata. i ocekivala sam krizu nakon 48 sati...medjutim nista. ni nervoza, ni nikakav znak krize.
onda smo razgovarali, priznao je da je nedavno uzeo 3 suba, da mu se ne vrati zelja za heroinom. osim toga kaze da nista nije uzimao zadnja 2 mjeseca, pokusao je nabaviti medjutim nije uspio. kaze da savrseno kontrolira to, da mu heroin dodje samo za opustanje, da nikada nije "takav" izlazio, nego uzeo samo da se nakon svih problema opusti i zaspi.
rekao mi je da nikada nije bio ovisan, nego je jednostavno uvijek imao love za to...ali je u svakom trenu znao da moze prestati. navodno kada je prohodao sa mnom pozelio se toga definitivno rijesiti. obecao je da ce mi rec ako bude jos koji put uzeo, jer to ne smatra nikakvim problemom...
osim toga rekao je da u bilo kojem trenutku moze predamnom napraviti test na drogu...cak je zelio da ga odmah kupimo, medjutim rekla sam mu da cemo jednom drugom prilikom to napraviti, a ne nakon 2 dana provedena sa mnom, jer naravno da tada nije uzimao h.
cudno mi je sto recimo tablete ne zeli uzimati, ja imam puno helexa doma, i on ne zeli ni probati...
da je narkoman pretpostavljam da bi ih uzeo, grijesim li?
molim vas recite mi da li vam se ovo cini kao hrpa lazi...
primjetila sam u petak noc da nikako nije mogao zaspati, jako slabo je spavao...je li to mozda znak krize?
shadeofpale
Posts: 22
Joined: Mon Nov 08, 2010 2:01 pm

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by shadeofpale »

ostavila sam ga...rekla sam sta mi je na pameti...da bira ja ili droga...da ne mogu sebe unistavati, nisam to zasluzila. sve sam mu rekla.
on tvrdi da mi je iskren, da izmisljam gluposti. a opet danas zjenice suzene...
necu popustiti ovaj put. ili istina ili je gotovo. rekla sam mu da ima stotine cura koje ce moc lagati koliko god zeli.
ponudila sam mu sebe, srce, ljubav...sve...ako ce to prokockati...ja ne mogu nista.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by sanela »

shadeofpale wrote:ostavila sam ga...rekla sam sta mi je na pameti...da bira ja ili droga...da ne mogu sebe unistavati, nisam to zasluzila. sve sam mu rekla.
on tvrdi da mi je iskren, da izmisljam gluposti. a opet danas zjenice suzene...
necu popustiti ovaj put. ili istina ili je gotovo. rekla sam mu da ima stotine cura koje ce moc lagati koliko god zeli.
ponudila sam mu sebe, srce, ljubav...sve...ako ce to prokockati...ja ne mogu nista.
To je najbolje za tebe, draga.
Cicibella
Posts: 31
Joined: Wed Oct 06, 2010 3:35 pm

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by Cicibella »

Ono što ti ja od srca mogu reći je da si jako pametno i odlučno postupila i nadam se da češ i ostati pri svojoj odluci, jer znam nekog tko je puno takvih jakih, odlučnih i strogih odluka donio, pa se opet vračao na staro, otvarajući iznova novu priliku, a taj netko sam JA....želim ti da ovaj mali dio svog života staviš pod kljuć ( kao što to Sanela radi na neke teme) i uživaš u svom životu....u svim njegovim lipim nijansama!!!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by sunrise »

Svi smo ti rekli istinu ali si je i sama znala
decko moli za crticu.znaci da je toliko tapija sa lovom da nema ni za bustu
a jadan nema ni sub

Laze te cim zine a ti to znas i osjecas u svakom momentu i svakoj minuti sto ste skupa. hvala Bogu da je slatak i fin i njezan kad je sredjen,da li od dopa ili hepa ili suba
Najgore je to sto te jos dovoljno ne voli niti ti ne vjeruje niti te ne cijeni dovoljno da bi ti rekao istinu


A,sto to tebi treba?
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
shadeofpale
Posts: 22
Joined: Mon Nov 08, 2010 2:01 pm

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by shadeofpale »

sunrise istina, sve ja to u biti znam, i voljela bih kad bi na bilo koji nacin mogla pomoci mu da se toga ostavi...ma koliko me to kostalo. nije on dobar samo kad je sredjen, uvijek je isti, nikada ne pokazuje nervozu, ja primjetim male znakove krize ali je stvarno uvijek dobre volje, nikada nervozan ujutro itd...a ponekad provedemo i 3 dana da se doslovno ne odvajamo jedan od drugoga..jos niti jednom nije bio neugodan ili bezobrazan...
Zivot23
Posts: 10
Joined: Wed Jun 09, 2010 2:02 pm

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by Zivot23 »

URADITE TEST NA DROGE!!!!!
Tada ces znati kako ces reagovati dalje.....u nesigurnosti su mnoge duse pale,ne samo kad je droga u pitanju....Misljenja poput 'mozda ovo ili ono' ,'ali ovako ,ali onako' ....nikoga nisu doveli do cilja.Dobro je razmisljati,ali samim razmisljanjem niti jedna knjiga na svijetu nije napisana,niti jedna cinjenica objavljena,niti jedna bolest izlijecena.Strah od gubitka povecava rizik da se to zaista i desi.....
peter
Posts: 101
Joined: Fri Aug 06, 2010 8:14 pm

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by peter »

AKO TE TOLIKO VOLI,KUPI TEST,ONAJ ZA HEROIN,AKOO NEMOZES DA PRIUSTIS ONAJ NA 10 DROGA,I KADA TI JE NAJSUMNJIVIJI ,LEPO MU RECI:POMOZI MI DA TI VERUJEM,I ISPISKI SE U PLASTIKU,I ZAJEDNO UMOCITE TESTERE. NEKA TO BUDE DOKAZ NJEGOVE LJUBAVI,A NE TVOJA PROVERA. ZAPAMTI,KADA TEBI IZGLEDA NAJSUMNJIVIJE.
DA LI SI TI NJEGA OSTAVILA STVARNO?
Borba i dalje traje!
Borba traje do kraja!
Borba svakog dana!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: JOS JEDNA U NIZU

Post by ivica »

Zivot23 wrote:Pazi ovo: i alkohol je vrsta droge....moj otac je uvijek iz.....................
E viš nije svakom ja sam osobno popio oko pola bazena (olimpijskog) i popit pivo nije mi strano, a kamoli čašu vina poslije ručka još onako crno domaće, pa ti se uši zajapure, oči blago zasuze, smiri stomaćić, a gorko-slatki okus klizi niz grlo dok ga polako začinjavaš sa cigaretom...
Čaša vina čovjeka opusti, dvije ga ošamute a tri od njega naprave majmuna.
A štaš!
ignorance is bliss!
Post Reply