mozda ova tema i treba imati naslov,neznam

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
the b
Posts: 15
Joined: Tue Apr 19, 2005 1:16 pm
Location: sarajevo

mozda ova tema i treba imati naslov,neznam

Post by the b »

eh ovako kao sto vec rekoh negdjna ovom forumu ja sam bila suovisnik pa ovisnik neki 3 mjeseca,sad sam cista vec 7 dana,usmem onaj ksalol povremeno,da zaspim.i neznam sta dalje,ovaj ovisnik pored mene je na metadonu i pokusava se skinuti,neprestano se svadjamo i mojom i njegovom krivicom,jer ja uglavnom mislim da mu neki da ih nazovem potezi nepomazu mnogo ako se zeli rijesiti `supstance`.mslim na obe i na hors i metadon.i tako mi svadjamo i svadjamo i mrzimo itd. itd.neznam sta sam uopste htjela reci,al eto vidjeh da niko nista od suovisnika nije napisao pa rekoh da se ja javim,mozda nas ima jos......vladoooo gdje je taj nastavak price......haj majke ti......nastavi.....
User avatar
Srna
Posts: 2
Joined: Thu Apr 21, 2005 9:44 pm

Post by Srna »

Dobro je da si pokrenula i ova podforum, ali ipak pokusaj razmisliti jesi li jos uvijek samo suovisnik.
Ponekad usmjeravamo svoju energiju na probleme "ovisnika pored nas" jer nam to omogucava da bjezimo od vlastitih i da se ne moramo suocavati sa vlastitom situacijom.
Mislim da bi trebala osvjestiti proces koji ti se desava.
the b
Posts: 15
Joined: Tue Apr 19, 2005 1:16 pm
Location: sarajevo

Post by the b »

ma upravu si ti i ja sam poprilicno svjesna situacije i postoji velika mogucnost da cu nastavim li biti suovisnik(odnosno nastavili ovaj ovdje da se i dalje "glupira") postati i ovisnik.ma salim se necu (a mozda svi tako kazu,neznam),znam samo da je sve otislo k vragu i da mi je dosta svega.i ovisnika i suovisnika i da cu na kraju morati postupiti cisto "fasisticki" i rijestit se ovisnika pa tako i suovisnika...ebes emocije.
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

beži glavom bez obzira

Post by katarinadimedici »

Možda ćete naljutiti ovo što kažem,ali ti više nisi nikako suovisnik,onog momenta kada si posrnula,postala si ovisnik.Moj ti je savet da bežiš glavom bez obzira i da pokušaš da nađeš nekoga ko će tebi pomoći.Ono što se tebi desilo i dešava,način je da duboko zagaziš u narkomaniju,kao što su stotine njih na isti način počele.Ako si čitala moje postove,to se dogodilo i mojoj ćerki,a evo sada vodim borbu i sa mlađom da joj se ne bi tako nešto desilo.Emocije su prolazne i izlečive,narkomanija i nije baš,kao što vidiš i sama.Treba čoveku pomoći,ali ako je na tvoju štetu,razmisli dobro.
Sigurna sam da mogu da ti budem majka,pa ću ti onda reći isto što i svojoj ćerki.Retki su oni koji ne pokleknu,mada znam i takve pojedine primere,ali u tom slučaju ti preostaje da budeš bolničarka ostatak života.Da li tako zamišljaš ljubav,brak?Pretpostavljam da ti je u pitanju mladić,ali svejedno i da je brat,sestra,nebitno,gde je ta ljubav sa druge strane,ako ti je dozvolio-la da poklekneš?Sada više nije u pitanju on,u pitanju si ti sama,dokazala si da ne možeš izaći na kraj,a i dalje koketiraš i hodaš po ivici!
Vrati se što brže možeš svom pređašnjem životu,uskoro to više nećeš moći i ...BEŽI GLAVOM BEZ OBZIRA!
the b
Posts: 15
Joined: Tue Apr 19, 2005 1:16 pm
Location: sarajevo

Post by the b »

znam da je tesko zaustaviti ronjenje oko dna ,pa i po dnu.znam da je tesko presjeci vrpcu uljuljkanog u snove (poslije i neizbjezne more jer se u momentu tjelo prepadne vlastitog propadanja) i skromno bezbriznog da ga nazovemo stanja uma i tjela,dozivljaja jedne licnosti.bjezis on onog nagonskog,onog urodjenog instinkta za svrhom i smislom,i vjecne potrage za istim.umoris se i zaronis,samo da se malko odmoris i isperes od cjelodnevnih stresova za koje imas samo namjeru sa se pozabavis u zivotu s njima,odes na odmor da zaronis malo i ostanes da ronis danima,mjesecima, i u momentu ti se ucini sa si citav zivot ronio i sa teskocom se sjecas razloga zasto si zaronio i od cega si se to ti posao odmoriti.pa se prepadnes,za svoje tjelo koje ce poceti da se raspada nastavis li roniti.ljudi oko tebe ti pocnu govoriti da trunes iznutra i da ti se to na dahu osjeti.`smrdis burazeru ko trulez`:kazu oni.i ti krenes da rezmislis i pomislis samo jos da se sekundicu odmorim pa cu se pozabaviti tobom,tjelo moje sacekaj malko samo jos sekundicu.znam da je tesko.kad pustis ga da tece kroz tebe i slika ti sliku idile pred ocima,al kad se probudis ugledas sav horor kok sebe i pozelis da zaspes i da sanjas sum rijeke kroz tvoju glavu ,pstis je da tece kroz tebe i da sa sobom odnese svu prljavstinu iz tebe ,pustis je ti iscjeli svaku ranu na duhu tvojemu.i na kraju se ili prbudis ili neprobudis, ostanes vjecno sanjati.odoh i ja spavati neka su doba a na put se mora sutra,doduse na odmor,al se treba odmoriti.laku noc vam sanjaci moji.znam da je tesko...
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

nastavak

Post by katarinadimedici »

Više se nisi javila,a mislim da bi bilo vrlo poučno da nastaviš!Da li si i dalje suovisnik ili si duboko zaronila?Izvini što sam skeptična,ljuta sam na tebe,a mislim na svoje dete!Jedna je htela da izigrava "bolničarku" eno je sada na mnogo dubljem dnu nego "pacijent"!Druga pokušava isto to,kao da nema primer u svojoj porodici!Pokušava da leči mladića mladića mentalno retardiranog,koji još nju navodno "vodi kroz život" i krivi je za svoje drogiranje!Danas je preda mnom optužio da "ako ima C hepatitis to je dobio od nje"!Ona je rizična jer joj je majka obolela,a on nije iako se drogirao i pre veze sa njom?Okačio se na kičmu devojčici od 15 god. i manipuliše sa njom,odvratno i parazitski!Uz svo uvažavanje,gde je tu ljubav ako je mladić sa kojim si se zajedno borila protiv njegovog poroka,umesto da ispliva,tebe povukao na dno?!
AKO NE MOŽEŠ DA GA POBEDIŠ TI MU SE PRIDRUŽI!NAŽALOST TAKO SE ZAVRŠAVAJU PRIČE U KAKVOJ SI TI!MOJ TI JE SAVET DA BEŽIŠ GLAVOM BEZ OBZIRA I ZAPOČNEŠ DA SE LEČIŠ!
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Jao ljudi koliko su ovo teške teme..........ja bolje da bežim odavde nije da ne želim da učestvujem nego jednostavno ne znam šta pametno još mogu da dodam..........jebemu mater :!:
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Post by pepeljuga84 »

Možda ćete naljutiti ovo što kažem,ali ti više nisi nikako suovisnik,onog momenta kada si posrnula,postala si ovisnik
Potpuno se slažem :!: Čuvaj sebe :!:
Post Reply