Moj suprug ovisnik

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

zumbara

Re: Moj suprug ovisnik

Post by zumbara »

Nisam merodavna za ikakve savete, ali moje mišljenje je, da sam se udala za svog bivšeg koji je zavisničar, i saznala da se drogira, da bih ga ili izbacila iz kuće ili ja otišla....ne znam šta da ti kažem, budi jaka i istrajna...hrabra i odlučna...
meni su rekli ‚‚gledaj sebe‚‚ pa ću i ja tebi reći isto: gledaj sebe i bebu a ne njega... :( :?
..ako shvati da birajući drogu gubi vas,možda odluči da se ozbiljno leči....ne znam...
malaIva
Posts: 22
Joined: Sat Apr 23, 2011 10:19 pm

Re: Moj suprug ovisnik

Post by malaIva »

Hvala na savetima Dita, to i pokusavam. Jedva cekam da se njegova doktorka vrati sa odmora, i da zajedno sa njom krenemo u akciju. Danas sam bolje psihicki, jer sam sama sa mojim maslackom, a on je na poslu. Imam mir i imam snagu. U pravu ste kada mi kazete da treba da ga izbacim napolje ili da odem....ali nada jos nije umrla. Po prirodi sam dosta tvrdoglava i ne popustam tako lako. Znam da dok ima podrsku od mene, da je daleko od lecenja, tj mora da padne na dno.....haoticna sam, izvinite! U meni se smenjuje razna osecanja tek sada kada pisem to i vidim. Veoma mi prija da pisem jer iz ovog piskaranja uzimam snagu. Nije mi jasno kako ne moze da vidi lepotu ovog sata, dana, ovog zivota. Ma najbolji je trip, kada si cist i vidis npr, sunce kako izlazi, i kako se sve budi, kada te jutarnje sunce miluje...detetov pogled pun ljubavi, iskrenosti. Znam da moze da crpi snagu iz svega sto ga okruzuje, ali on to ne vidi, ne oseca. Govorim mu da mora da se trgne i sve on zna, i uvek govori da sam upravu, ali imam utisak da nije stvarno doprlo do njega. Nista se sustinski nije promenilo. To stoji da cu ga siguno u jednom trenutku izbaciti, sto sam i rekla. Rekla sam da se nadam da ce se promeniti, shvatiti, i da me vise ne zanima sto pije blokatore. On nije izlecen sto pije blokatore, on kupuje vreme, ali to vreme mora da iskoristi kako treba. Ako vidim pomak iz dana u dana bicemo zajedno, a ako ne...ne znam koliko cu jos moci. Imam nadu da cak i ako odem da ce to biti dovoljan razlog da nastavi da radi na sebi, ma sve cu da pokusam. Iskreno u sebi znam da cu se i vratiti njemu, ako mi bude dokazao da je bolje, mada njemu ne smem da ovo priznam.
malaIva
Posts: 22
Joined: Sat Apr 23, 2011 10:19 pm

Re: Moj suprug ovisnik

Post by malaIva »

Juce scena kao iz filmova, kao da se nekome desava. Frajer, tj moj dragi je zaboravio da popije blokator. Tek tako jednostavno zaboravio. Dogovor je da mora da me probudi, popije i de na posao....Uzasno se osecala krivom sto sam se uspavala, i nisam cula kada je izasao. Trgnala sam se oko sedam ujutru i on je vec bio otisao. Pokusavala sam ceo dan se smirim, ali non stop u glavi mislim da li ce napraviti glupost. Pocinjem i da sumnjam da uzima i nesto drugo, ma luda ceo dan. Oko pet popodne ga zovem i pitam da li je gotov sa poslom, a on kaze da jeste i da ide kod druga da pomogne oko kupovine materijala za krecenje. Ok. mislim nista nije strasno, drug je normalan, cist, docice uskoro. Ali vreme ide i ide....Zovem ga drugi put, i ne bih reagovala da nisam cula osetila u njegovom glasu srecu, kao sve je super i glemimo veliku srecu pred prijateljima. Govorim mu da bih volela da dodje sto pre, jer nije popio blokator, na sta on meni odgovara ,,ma znam, sve je Ok., doci cu za pola sata.,, OK? Ma nista nije bilo OK. Ceo dan molim da ne napravi glupost, i brinem se, a on meni sve je Ok?! U to trenutku sam ocekivala da oseca da kaze nesto sto ce mene da smiri.
Naravno dolazi posle sat vremena. Pije odmah blokator i naravno pocinje svadja. Ja sam pricala kako je neodgovoran, a on meni kako preterujem. Kako se svadja pojacalvala, tako sam dobijala zelju da ga povredim, da mu nanesem bol isti kao sto ja osecam, da vidi kako je. Bila sam veoma cinicna na njegova objasnjenja kao super je sada, ma sve je u redu, a njemu zenice ogromne.....i pitam ga sto su mu, a on govori da nezna. Hej, da li ti ista znas u tvom zivotu? Ne mogu da se setim svih izgovorenih reci, ali ubrzo posle ovoga on vidno iznerviran, govorim mi da ce da me izlupa tako da cu biti Modra!
Potpuni sok kod mene, nema od soka, izlazim napolje iz kuce da udahnem svez vazduh, ali nisam mogla da se smiim. Vrlo ubrzo posle soka nastupa takav bes kod mene koji nikad u svom zivotu nisam osetila. Ulazim mu i govorim mu da samo neka proba da me takne, da cu mu jeb. sve po spisku, da odem i da ga prijavim policiji i kao narkoman i kao neko ko moze da me povredi, to mu i govorim izmedju psovki, izmedju kojih je poslednja bila umesana i njegova majka.
Glupo mi je da pisem, osecam sramotu.
Na njegovu majku je reagovao tako burno, tako strasno da sam se prvi put uplasila za sebe i naravno nase dete. Nije me udario, ali sam ja morala da mu se izvinim za psovku. izvinjenje je sa moje strane bilo cisto da se odradi, da bi se smirila situacija. Nakon izvinjenja mog ja sam izasla napolje i pocela da placem kao kisa. NIje vise postojala zelja da se borim za nas. Izasao je i on pocela je opet svadja. Nerviralo ga je sto sam uzdrzana, sto sam u soku, i nemam snage da pricam. Nakon nekog vremena rekla sam mu da ode do dezurne apoteke i kupi test na sve, i da cemo nakon toga da razgovaramo....
malaIva
Posts: 22
Joined: Sat Apr 23, 2011 10:19 pm

Re: Moj suprug ovisnik

Post by malaIva »

Dosao je tek posle dva sata, vidno pijan, lud i besan! Ali test kao nije nasao za svih pet, vec mora da se kupi pojedinacno, i kao bilo mu je glupo da uzme. Prolazi pored mene i odlazi da spava.
...Vec sam kupila test danas, naravno u prvoj do nas apoteci je bilo, i radicemo danas kada dodje. Treba mi savet koliko treba da bude cist od heroina da bi bio negativan na test. Zadnji put je bilo pre osam dana. Ne bi trebalo da se pokaze, zar ne? Vise me sada brine da ne uzima jos nesto.
Ma, poludecu od njega. Sto se tice njegovog besa, imam utisak cak da mu je bio izgovor. Valjda moram i ja da osecam za nesto krivom?! Ne smem da budem bezgresna pored njega?!
Sa ovakvim jucerasnjim danom poprilicno mi se zgadio. Jadan je!
malaIva
Posts: 22
Joined: Sat Apr 23, 2011 10:19 pm

Re: Moj suprug ovisnik

Post by malaIva »

Naravno molim vas za savete. Treba mi i dr. misljenja.
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Moj suprug ovisnik

Post by zeleni »

malaIva wrote:Treba mi savet koliko treba da bude cist od heroina da bi bio negativan na test. Zadnji put je bilo pre osam dana. Ne bi trebalo da se pokaze, zar ne?
Ivo, posle 8 dana naravno da ne bi trebalo da pokaze. Mislim da to zavisi i od samog testa, mozes malo da izguglas, ali u zavisnosti od toga koliko se dugo on radi i da li je navucen ili se samo pecka i ovo i ono, na dop si pozitivan na testu do 5-6 dana.
Za ovo ostalo. Jebiga. Ti sama biras sta ces i kako ces.
Drzi se.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
zumbara

Re: Moj suprug ovisnik

Post by zumbara »

Ivo imas ovde mnogo ispovesti koje su slicne tvojoj situaciji, ja sam dozivela stres slican tvom, kada sam osobu sa kojom sam bila dve godine, delila zivot, videla u stanju kada je druga osoba, hodajuci les...
citala sam puno forum i shvatila mnoge stvari... stedi nerve zeno!!!

da dodam još neko svoje razmišljanje:
pitanje je, da li je okrutno i odvratno ostaviti narkomana koji je pri tom, slomio srca najbližih milion puta... ostaviti ga da udara glavom sam dok ne shvati da mora nešto da uradi, konkretno i istinito ili ostati uz njega i time štetiti i njemu i sebi i okolini...?!
evo, zamolila bih one izlečene i one koji su uspeli da se bore.. da kažu svoja mišljenja o suovisnicima..šta je za njih bilo najbolje.. možda to na neki način pomogne Ivi i ostalim suzavisnicima....
svjetla67
Posts: 3
Joined: Tue Apr 19, 2011 2:40 pm

Re: Moj suprug ovisnik

Post by svjetla67 »

Počeli su mi se mješati osjećaju nakon 3-4 tjedna od saznanja. Dođe mi da vrištim, plačem, razbijam sve oko sebe!
malaIva
Posts: 22
Joined: Sat Apr 23, 2011 10:19 pm

Re: Moj suprug ovisnik

Post by malaIva »

Drzi se Svjetlana67, i ako mozes bezi od njega!
zumbara

Re: Moj suprug ovisnik

Post by zumbara »

Ivo kako je tebi? ima li nekog napretka?
Post Reply