Moj suprug ovisnik

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
Pipi Duga Čarapa
Posts: 19
Joined: Fri Sep 24, 2010 2:04 pm

Re: Moj suprug ovisnik

Post by Pipi Duga Čarapa »

.
Last edited by Pipi Duga Čarapa on Thu Dec 30, 2010 2:13 pm, edited 1 time in total.
Nikad ne znaš kad je dosta......dok ne saznaš kad je previše....
blacklady
Posts: 5
Joined: Thu Oct 14, 2010 2:02 pm

Re: Moj suprug ovisnik

Post by blacklady »

Oprosti Pipi Duga Čarapa, nisam te razumjela, jesi mi htjela nešto reći sa svojim postom?
Ja znam da je mama-mama, i da bi sve dala za svoga sina, ali kada sam spominjala svoju sveki, tu su problemi malo dublji i prisutni već godinama, bolje reći odkad se znamo suprug i ja. Ali mislim da je to već neka druga tema.....
Ono što sam htjela reći da osjećam kako mi je iz dana u dan sve gore, plače mi se svaki dan, totalna sam koma! :cry:
Ima li kraja ovom osjećaju?
Anabela11
Posts: 115
Joined: Tue Sep 14, 2010 9:02 pm

Re: Moj suprug ovisnik

Post by Anabela11 »

.
Last edited by Anabela11 on Tue Mar 15, 2011 8:20 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Pipi Duga Čarapa
Posts: 19
Joined: Fri Sep 24, 2010 2:04 pm

Re: Moj suprug ovisnik

Post by Pipi Duga Čarapa »

blacklady wrote:Oprosti Pipi Duga Čarapa, nisam te razumjela, jesi mi htjela nešto reći sa svojim postom?
Ja znam da je mama-mama, i da bi sve dala za svoga sina, ali kada sam spominjala svoju sveki, tu su problemi malo dublji i prisutni već godinama, bolje reći odkad se znamo suprug i ja. Ali mislim da je to već neka druga tema.....
Ono što sam htjela reći da osjećam kako mi je iz dana u dan sve gore, plače mi se svaki dan, totalna sam koma! :cry:
Ima li kraja ovom osjećaju?
Ma nisam konkretno tebi, više je bilo uopšteno i odnosilo se na nesporazume proizašle iz borbe protiv zajedničkog neprijatelja, a što je spomeuto gore u nečijim postovima.

Drži se!
Nikad ne znaš kad je dosta......dok ne saznaš kad je previše....
Cicibella
Posts: 31
Joined: Wed Oct 06, 2010 3:35 pm

Re: Moj suprug ovisnik

Post by Cicibella »

Blacklady, draga kako si danas, kako se osjećaš?!
Kako ti je muž, kakva je situacija s njim ??!!
Vilma
Posts: 8
Joined: Mon Mar 14, 2011 1:32 pm

Re: Moj suprug ovisnik

Post by Vilma »

Cao svima,

Citam vase poruke i pronalazim sebe. Ja sam od skoro u ovome, sve mi je novo, vec sam slomljena i izbezumljena. U braku sam par mjeseci, a odkad sam upoznala muza on je bio na metadonskoj terapiji i bio je sasvim ok, zato sam se i zaljubila i zavoljela ga, jer je predivna osoba. ali doktor je poceo da mu smanjuje terapiju i on je sad potpuni stranac. ali ja ga volim, zelim da mu pomognem, da istrajemo, zelimo porodicu sa njim, zelim da se izborimo sa tom opakom bolesti. krio je da je na metadonu, nedavno mi je priznao. Sjutra idem sa njim kod doktora, da ga molim da ga vrati na terapiju dok se ne stabilizuje, a posle cemo polako da vidimo sta da radimo i kako da se borimo. Eto, ukratko o meni....Usamljena sam... Ali kad sam procitala vase postove pronasla sam se i vidjela da nisam jedina...

Zelim da istrajem jer volim svog muza, zelim da mi on zivi dugo i normalno, ne zelim da ga izgubim.
Budite i vi jake!
Veliki pozdrav
...the scars of your love remind me of us, they keep me thinking that we almost had it all... We could have had it all![img][img]
Vilma
Posts: 8
Joined: Mon Mar 14, 2011 1:32 pm

Re: Moj suprug ovisnik

Post by Vilma »

Hvala Nevena.
...the scars of your love remind me of us, they keep me thinking that we almost had it all... We could have had it all![img][img]
User avatar
simke081
Posts: 9
Joined: Wed Feb 01, 2006 1:32 pm
Location: Podgorica

Re: Moj suprug ovisnik

Post by simke081 »

Vilma wrote:Cao svima,

Citam vase poruke i pronalazim sebe. Ja sam od skoro u ovome, sve mi je novo, vec sam slomljena i izbezumljena. U braku sam par mjeseci, a odkad sam upoznala muza on je bio na metadonskoj terapiji i bio je sasvim ok, zato sam se i zaljubila i zavoljela ga, jer je predivna osoba. ali doktor je poceo da mu smanjuje terapiju i on je sad potpuni stranac. ali ja ga volim, zelim da mu pomognem, da istrajemo, zelimo porodicu sa njim, zelim da se izborimo sa tom opakom bolesti. krio je da je na metadonu, nedavno mi je priznao. Sjutra idem sa njim kod doktora, da ga molim da ga vrati na terapiju dok se ne stabilizuje, a posle cemo polako da vidimo sta da radimo i kako da se borimo. Eto, ukratko o meni....Usamljena sam... Ali kad sam procitala vase postove pronasla sam se i vidjela da nisam jedina...

Zelim da istrajem jer volim svog muza, zelim da mi on zivi dugo i normalno, ne zelim da ga izgubim.
Budite i vi jake!
Veliki pozdrav
Reci ti tvom muzu Vilma da se skida sa metadona sto prije, jer to sto ce ga doktor vratiti opet na jacu dozu to ce da ti samo zamaže oči :cry: Život je ispred njega i ima sad i ženu, ne može da se ponaša više kao derište!!! Biće ovako sa metadona na morfijum i onda cist 2 mjeseca pa opet dop, i sve tako, kao sto je radio 15godina. Ti samo budi uz njega i citaj o svemu na forumu da te ne bi mogao prevarit, jer prevario bi djecu a ne tebe. Pozdrav Vilma :idea: :butthead:
Vilma
Posts: 8
Joined: Mon Mar 14, 2011 1:32 pm

Re: Moj suprug ovisnik

Post by Vilma »

Vilma wrote:Život je ispred njega i ima sad i ženu, ne može da se ponaša više kao derište!!!
Simke,

I moj muz cesto tako kaze, pa bih voljela da to sprovode u djelo. Nadam se da hoce, jer ga mnogo volim i mnooooogo mi nedostaje.

pozdrav
...the scars of your love remind me of us, they keep me thinking that we almost had it all... We could have had it all![img][img]
malaIva
Posts: 22
Joined: Sat Apr 23, 2011 10:19 pm

Re: Moj suprug ovisnik

Post by malaIva »

Ne znam gde da pisem, ali i ja imam supruga zavisnog na heroinu. Ponovo je uzeo.Muka mi je
Post Reply