Prinao je!

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

guga
Posts: 6
Joined: Wed Aug 25, 2010 5:10 pm

Prinao je!

Post by guga »

I šta sada?On je bivši narkoman,3 godine je navodno bio čist,ja ga iz tog doba ne poznam.Ali kako toga ima sve strane ponešto znam o toj bolesti.Kada mi je postao sumljiv i počeo posuđivati pare po svuda i naravno ne vraćati ih pod izlikom ćim nađe posao da će ih vratiti bla bla...Ja sam odlučila napraviti kućni test na kojem je ispao pozitivan na Heroin.Iako on navodno redovito uzima Suboxon kazao mi je prvo da je test ispao pozitivan radi tih tableta,na kraju mi je ipak priznao da je "samo jednom prekjućer povukao jednu crtu jer je bio pijan" u šta ja naravno ne vjerujem.
Inaće ja sam mu bila djevojka ali nakon toga sam ga ostavila.Ali želim mu pomoći kao čovijeku i prijatelju.
Dali netko ima kakv savjet što bi ja mogla učiniti?Već sam mu predložila komunu ali on kaže da zbog jedne crte ne treba ići u komunu da mu tamo ispiru mozak sa Biblijom.Eh nisam pametna.Znam kolika je to borba,čitam vaš forum.Iako je i mene i svoju obitelj pokrao neznam zašto se uopšte trudim al eto nešto u meni mi neda mira.Teško mi se pomiriti s tim da si netko oduzima život a da ja stojim po strani gledam i ništa ne pokušam.Da usputno rečeno najbolji prijatelj mu je umro od dopa i ni to ga ne spriječava da se vrati na isto.Ima tu još milijon stvari ali ovo je skraćena verzija svega.
Hvala!
guga
Posts: 6
Joined: Wed Aug 25, 2010 5:10 pm

Re: Prinao je!

Post by guga »

I kako da shvatim ovo neodgovaranje?Kao,nema spasa ili?
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Prinao je!

Post by saša-ex »

Ko ti je to, simpatija, dobar drug,brat?
SAMO CEO ŽIVOT...
guga
Posts: 6
Joined: Wed Aug 25, 2010 5:10 pm

Re: Prinao je!

Post by guga »

pa napisala sam,ja sam mu bivsa djevojka.
Motovilka
Posts: 2
Joined: Thu Aug 26, 2010 4:24 pm

Re: Prinao je!

Post by Motovilka »

Cuj, nasla sam se u istoj situaciji i ne veruj mu rec, posebno to samo jedna crta i tako to...znaci najbolje nastavi dalje ako mozes i zaboravi ga. I ja ne mogu da ostavim mog bivseg tek tako, ali znam da nije ni to resenje, da se ti kidas ako vec on i ne priznaje nego najpre, kao i svaki drugi, pokusava da izblefira pa tek kad je sateran u cosak prizna, i to delimicno. Ne mozes nista da promenis, posebno ako te laze i ne priznaje da se navukao opet, nema od toga nista, to je moje misljenje. Ne mozes da ga spasis nikako. Ima ovde iskusnijih ljudi ali licno mislim dok se jos nisi isuvise zapetljala u celu tu pricu nastavi sa svojim zivotom. Zvuci surovo, ali ovako moze da izmanipulise tobom na ko zna koliko jos nacina...
guga
Posts: 6
Joined: Wed Aug 25, 2010 5:10 pm

Re: Prinao je!

Post by guga »

Ja sam se makla ali ako bi postojao nacin da mu otvorim oci,napravila bi sta god.svi su vec digli ruke od njega i to je ono sto me boli,da nitko tom covjeku ne pokusava pomoci.i znam da je to nemoguce dokle god on ne trazi pomoc.sokantno mi je to koliko droga moze uciniti osobu lazovom,prevrtljivom pa cak i one najblize je sposoban zajebat i lagat u oci da nije to nego je nesto trece.takvih ima vjerojatno milijon i sad sam se prvi put suocila oci u oci s tim vragom i moram priznat da je prestrasno!zar nikako se nemoze doprijeti do njihove savjesti,osjecaja?imaju li oni uopce to?ili mozemo samo moliti Boga za njihovo spasenje.
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: Prinao je!

Post by oxo »

dok sam ne odluci i *ozbiljno* ne svati da treba da se leci nema od toga nista

jedino ako bi mu se iscrpeli svi moguci izvori novca tj nacina da dodje do droge, onda mozda i shvati da je u kurcu, ali to bilo kratkog veka tj uzaludno gubljenje vremena

dzabe svi subotexi, blokatori i ostala sranja ako on gleda kako da se uradi prvom prilikom

a te price koje ti prica su toliko izlizane/smeshne/klasicne da komentar nije potreban

znaci, mora nesto da se dogodi da on prelomi i da resi da se izleci, ili ce da ostane veciti narkoman i da zavrsi pod zemljom

kod mene je puklo kada mi je brat umro, nadam se da ce njemu neshto manje strashno dati snage da uspe
guga
Posts: 6
Joined: Wed Aug 25, 2010 5:10 pm

Re: Prinao je!

Post by guga »

Čitajući svašta na ovom forumu došla sam do zaključka da osobu treba pustiti da takne dno(nadajući se da do tada neće over popušiti) i kada on sam traži pomoći dati sve od sebe.A do onda preostaje samo čekanje.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Prinao je!

Post by sanela »

guga wrote:Čitajući svašta na ovom forumu došla sam do zaključka da osobu treba pustiti da takne dno(nadajući se da do tada neće over popušiti) i kada on sam traži pomoći dati sve od sebe.A do onda preostaje samo čekanje.
Correct!
I dobro nam dosla. I cuvaj sebe, draga.
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: Prinao je!

Post by Big Mama »

da istina je, nitko mu ne može pomoći osim njega samog :(
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
Post Reply