Mogu ja to...

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Anghela
Posts: 12
Joined: Sat Apr 23, 2005 9:42 pm

Mogu ja to...

Post by Anghela »

<<Fack you ,fack you>vikao je.
Izleteo je iz sobe ,a pritom zalupio vratima.
A ja santa leda ,hladna i grozna,ostala sam i pocela osecati kako su se delovi sante poceli odronjavati...
pitam se ponekad zasto se neke stvari dogode?I to bas onda kad ne zelis to.I uvek tako.Verovatno je to neko iskusenje,a mi smo ljudi toliko krhka i slaba bica da ne mozemo odupreti iskusenjima.Neverovatno ,ali istinito.I to je tako zbunjujuce i komplikuje zivot,a zapravo kad pogledate ,zivot je jednostavan - problem je u nama.Mi smo komlikovani!
Valjda tako mora biti..tako da se ne treba truditi nesto promeniti,jer ne moze se promeniti. Voleti nekog sa nemogucom dikcijom....nije lako!
Zakleli smo se bili da cemo se vencati ,ali prvo burme da nabavimo,predlozio je da to budu prstenovi iz kinder jaja ,moj rozi ,a njegov plavi,jeli smo kao ludi kinder jaja ,ali nismo imali srece da izvucemo prstenove,verovatno zato sto su jaja bila ukradena.Prihvatala sam njegove snove,ideje ..neverovatne i ne stvarne,ali za njega je sve bilo moguce.Znala sam ko je i sta je,znala sam da voli da sanja,da leti da se drogira ,naravno da sam to i ja prihvatila.U meni je uvek bilo straha u vezi njegovog drogiranja,nije imao granice .Ja sam postala mrzitelj droge pa to mi je bio suparnik najveci i najoholiji,ja sam naspram njega niko i nista .Lecio se na moju inicijativu par puta ,ali bezuspesno.S njim sam do pakla dosla .Skoro 2 godine smo bili u vezi,voleo me je ,ali ipak je droga pobedjivala nju uvek vise.Posle krace svadje ,kojih je bilo cesto,posle nekih mesec dana,pozvala sam ga da dodje kod mene i dosao je misleci da ce sve biti ponovo ok,ali namerno sam stavila ispisan list papira na sto i otisla da donesem pice. A pisalo je : Mogu ja to...
Upravo sam vratila sebe sebi.
Otrgla se iz tvojih kanzi ,grabljivce
sto si kljucao moje snove i misli
i dusu mi ranjenu samo jos vise ranjavao.
Ne dam ti svoje godine
da ih unistavas kao sto si svoje.
Da me vodis u propast svoga propadanja
u bijegu svoga zivljenja
u razvrat svoga postojanja.
Imam ja snage ,veruj mi
iako moze boleti,ali ja cu opstati.
Jer mogu,jer zelim,jer umem
jos uvek pronaci suncani trag sto vodi od tebe ka povrsini.
Od pepela ka postojanju...
od bolesti ka izlecenju..
umem ja to i imam snage
Upravo sam vratila sebe sebi!>

Ne zelim da me iko od vas pogresno shvati ,kao sto je on.Da li iko mene razume?Zao mi je sto sam to napisala ,ali bila sam besna i nemocna.Ja zaista neznam na koji nacin resiti ovako nesto ,spojiti dva sveta u jedan?!?
Tuzna sam i nesrecna zbog te osobe za koju trenutno ne znam nista .
Cesto dolazim na ovaj forum,volim da citam sve sto pisete ,sve tako podseca na njega.Pokusavam da razumem u potpunosti vas i razumem,ali zasto mora da postoji ta neka granica izmedju?
"Mislim" da je ljubav jaca od svega ,samo trebate verovati u ljubav i ona ce vas izleciti!
Citajuci vase poruke cesto,postali ste mi dragi i zelim vam puno srece.
User avatar
palefaced
Posts: 351
Joined: Wed Oct 26, 2005 6:33 am
Location: usa, baltimore, MD

Post by palefaced »

hm a najpravilnije si postupila ja mislim... jer nasi svjetovi mogu kolidirati eventualno ponekad ali koegzistirati ne mogu ni u ludilu.
kada si navucen to ti je i otac, i majka, i brat, i sestra, i ljubavnik/ca... jednostavno ima prioritet nad svim ostalim.
'izlijeciti. narkomana je jako plemenit poriiv... ali po meni cisto idealiziranje i samozavaravanje jer takvo sta je nemoguce.
eventualno se netko i skine ali jako, jako rijetko.
tebi je najpametnije na ranu politi etilni alkohol, stisnuti zube... i ici dalje zivjeti svoj zivot.
nitko nije isus krist da bi uzimao tudje grijehe na sebe i okajavao ih pa tako nisi ni ti i ma koliko ti voljela toga... on je za tebe odavno vec izgubljen,
dijeli vas citava jedna dimenzija i nepremostivi jaz.
sorry, mozda pregrubo zvucim ali mislim kako ti je bolje pogledati istini u oci.
enivej, sve najbolje i pozdrav.
i am what i am and what will be will be
M4j4
Posts: 596
Joined: Tue Aug 23, 2005 10:29 pm
Location: ucmala sredina smor-city

Post by M4j4 »

palefaced wrote:hm a najpravilnije si postupila ja mislim... jer nasi svjetovi mogu kolidirati eventualno ponekad ali koegzistirati ne mogu ni u ludilu.
kada si navucen to ti je i otac, i majka, i brat, i sestra, i ljubavnik/ca... jednostavno ima prioritet nad svim ostalim.
'izlijeciti. narkomana je jako plemenit poriiv... ali po meni cisto idealiziranje i samozavaravanje jer takvo sta je nemoguce.
eventualno se netko i skine ali jako, jako rijetko.
tebi je najpametnije na ranu politi etilni alkohol, stisnuti zube... i ici dalje zivjeti svoj zivot.
nitko nije isus krist da bi uzimao tudje grijehe na sebe i okajavao ih pa tako nisi ni ti i ma koliko ti voljela toga... on je za tebe odavno vec izgubljen,
dijeli vas citava jedna dimenzija i nepremostivi jaz.
sorry, mozda pregrubo zvucim ali mislim kako ti je bolje pogledati istini u oci.
enivej, sve najbolje i pozdrav.
imala sam maltene identican odnos,samo smo se oboje radili a ja htela prestati.
Samo da dodam na ovo "neko se nekad i skine..." tacno,ali UVEK SE SKINE ZBOG SEBE, ne zbog tebe. Dokle god oseca da to IZ BILO KOG RAZLOGA MORA uvek ce se vracati. Tek kad u svojoj glavi resi ,odluci,izabere,onda je to-to.
Image
M4j4
Posts: 596
Joined: Tue Aug 23, 2005 10:29 pm
Location: ucmala sredina smor-city

Post by M4j4 »

p.s. ljubav jeste divna,ako je uzvracena predivna je,ali nazalost,nije svemoguca. Ljubav dolazi iz nas,ne iz svemira tras bum pa padne na nas...eh,te bajke i romantika...ljubav postoji,dakako,ali dosta blaza i malcice "razvodnjenija" nego u filmovima tipa "umro bih za tebe" . Eh...eto ti ocit primer,ti bi njega menjala,jel,pa volis li ga ti onda bas takvog kakav je,sa svim njegovim postupcima? Ne,zapravo,ti bi ga malo "ispravila". Da postoji ta neka "bezuslovna ljubav tipa davati zivote jedno za drugo" ti bi odbacila svoj zivot i postala bi narkoman zbog njega,ili bi on odbacio te culne uzitke i posvetio se strejterskim fazonima . Volite se,ali ne dovoljno za tolike zrtve. I svi smo mi sebicni,svi smo egoisti,svi pokusavamo menjati "onog drugog" a kad ga ne uspemo promeniti onda patimo za njim,cak ,ne,ne patimo za NJIM,nego patimo za onim KAKAV JE ON MOGAO BITI DA SE SAMO POTRUDIO. E za tim patimo,ne za onim STO JE BILO, vec patimo za onim STO JE MOGLO BITI.
Osetila sam taj bol...i da je on mene toliko voleo,ja bih otisla u pakao sa njim,ali sam osecala da me ne voli,ne dovoljno,ili cak uopste,pa zasto bih onda? Nije ljubav rec,njegova obecanja,mastanja o zajednickom zivotu,ljubav je kada nesto ne PRICAS nego CINIS za voljenu osobu...
Nisi pogresila. Zao mi je sto ste se vas dva sveta zaljubili. I to je bilo moguce,da je bilo ono pravo. A pitanje je i sta je pravo? Pocinjem sve vise da verujem da je stvar u "tajmingu". Uprosticu na banalnom primeru:ozeni se moj drug pre neki dan,ja cestitam,kazem,super,zanci to je ta,a on kaze: "A otkud bih znao da li je bas ona ta? Nisam se mogao zeniti sa Marijom kad sam imao 15,bilo nam je mnogo rano...sad imam 27,vreme je".
I posle svega sto sam videla,u sta vise da verujem? Videla sam mnogo "tajminga" u zivotu,sto sa dopom sreca/baksuz,sto sa ljubavi,sto ako uletis slucajno bez dinara u provod do yaya,a kad planiras i trudis se-nista. Videla sam mnogo hladnoce,mnogo proracunatosti,mnogo foliranja...a najmanje sam vidjala i sretala prave ljubavi,nesebicna prijateljstva i iskrene odnose. Sve ono sto sam zelela ispalo je da je bajka,a meni su doktori napisali dijagnozu "emotivno nezrela licnost".
Ne budi dete,ne voli,ne veruj,ne pricaj istinu,no,no,to ne rade odrasle tete i cike....
jebeni svet. samo sada sam se malo prilagodila,naucila sam da .....nema potrebe objasnjavati,znate sta hocu da kazem. U dusi sam ista,promenila sam spoljnji stav prema okolini.
Skretoh sa teme....
pozdrav svima 8)
Last edited by M4j4 on Thu Oct 27, 2005 6:04 am, edited 1 time in total.
Image
User avatar
palefaced
Posts: 351
Joined: Wed Oct 26, 2005 6:33 am
Location: usa, baltimore, MD

Post by palefaced »

M4j4 wrote:p.s. ljubav jeste divna,ako je uzvracena predivna je,ali nazalost,nije svemoguca. Ljubav dolazi iz nas,ne iz svemira tras bum pa padne na nas...eh,te bajke i romantika...ljubav postoji,dakako,ali dosta blaza i malcice "razvodnjenija" nego u filmovima tipa "umro bih za tebe" . Eh...
ma sta ja znam, uopce mi nije namjera nekoga vrijedjati, ali meni su svi ti ljudi koji pizde za navucenim ljudima nekako.. hm, djeluju mi malo utripovani u ulogu pacenika i zrtve... na neki nacin podsvjesno pristaju na sve te torture iz nekakvoga mazohizma.
ok ako si krvno vezan sto je teze vec raskinuti... ali ove nekakve dzanki ljubavi... jebo to.
sta ja znam, kao sto rekoh, nisam ja niti placen ni kvalificiran baviti se time ali ovako kao laiku mi bas djeluje da je to u pitanju i sto se prije opamete bolje za njih jer ne znam bas kakav je to kick biti host nekakvome parazitu koji ti sise krv.
netko tko nije navucen treba podhhitno odjebati iz svoga zivota toga koji se navukao i mirna bosna.
i am what i am and what will be will be
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Bravo

Post by katarinadimedici »

Ti si ga očigledno STVARNO volela! On je mnogo izgubio, ali ti si dobila! Svaka ti čast! Retki su oni koji te iz "ljubavi" ne povuku na dno! Svesno ili nesvesno! Želeo to on ili ti- svejedno je!
Nadam se da si pronašla onog koji će te povesti ka sunčanoj strani svetlosti?!
User avatar
Jelena
Posts: 122
Joined: Sun May 08, 2005 2:09 pm

Post by Jelena »

Anghela,
mislim da si napravila najbolju mogucu stvar... Neka ti uopce ne bude zao, a sigurna sam i u to da te taj decko nikada nebi krivio zbog te tvoje odluke, stovise, i on bi sigurno isto tako postupio na tvom mjestu. Fakat je, kao sto su ti i drugi rekli, da se jedino narkoman sam moze odluciti na skidanje i bilo kakav uticaj sa strane poslje rezultira sa recidiviom. Nije ideja skinuti se na par mjeseci ili godina, ideja je rascistiti stvari u svojoj glavi i skinuti se za cijeli zivot, a to moze samo onda kada sam to odluci.
Ja sam imala osobu pored sebe koja me jako voljela i pokusala me izvuci iz svega toga, dovela me k sebi u drugu drzavu da me makne od drustva. I uspio me skinuti, na dosta dugo vremena, ali djaba je bilo svo to vrijeme kada je dop bio sve o cemu sam ja mislila i prvom prilikom sam se opet zabila. Bili smo u vezi 3 i pol godine i zivjeli zajedno, a on je od mog spasioca postao moj tamnicar... Prekinuli smo pred nekih 5 mjeseci, a ja sada imam nekog novog... U medju vremenu sam konacno u svojoj glavi raskrstila sa dopom, zato jer sam to JA htjela, a ne netko drugi, jer sam konacno ostala sama sa svojim problemom i tek tada sam lupila u svoje dno koje vec jako dugo trazim. Od tog casa, pred nekih 4 mjeseca, dop mi vise na pada na pamet, a imala sam jako puno prilika da ga uzmem. Sta ti zelim reci? Nitko ne moze pomoci narkomanu, on si jedini moze pomoci sam kada to odluci ili kada dodje vrijeme za to. Meni je trebalo 7 godina, skoro 8 , da konacno rascistim sa svime u svojoj glavi.
Donjela si ispravnu odluku.. zivi svoj zivot i budi jako sretna, zelim ti sve najbolje :) Svatko od nas se sam uvalio u govna i jedino mozemo pomoci jedni drugima i sami sebi, vanjski svijet tu ne moze pomoci jer je previse parametara koje ne znas i ne razumijes ( i koje nije potrebno da razumijes ). Jedino bivsi ovisnik moze pomoci onom aktivnom jer sve lazi koje ovaj govori svojoj okolini i samome sebi, i mi smo jednom govorili i znamo ih sve...

jos jednom, puno srece i uopce ne sumnjaj u sebe i svoju odluku, UCINILA SI NAJBOLJU MOGUCU STVAR!

pozdrav :)
Zivot je lijep kada se zivjeti zna..
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

palefaced wrote:ma sta ja znam, uopce mi nije namjera nekoga vrijedjati, ali meni su svi ti ljudi koji pizde za navucenim ljudima nekako.. hm, djeluju mi malo utripovani u ulogu pacenika i zrtve... na neki nacin podsvjesno pristaju na sve te torture iz nekakvoga mazohizma.
ok ako si krvno vezan sto je teze vec raskinuti... ali ove nekakve dzanki ljubavi... jebo to.
I ja isto mislim... sad se oni tu prenemazu i ti koji nisu navuceni glume zrtve, jer je njima npr. teze da te gledaju u krizi, nego sto je tesko tebi koji kriziras. Ne samo kriza, vec uopste to tvoje drogiranje ih pogadja. Pa ni to drogiranje nije kraj sveta! Evo primer Katarine koja 30 godina zivi sa tim. Ne kazem da tako treba, al' nije to bas tako kako kazu.
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
palefaced
Posts: 351
Joined: Wed Oct 26, 2005 6:33 am
Location: usa, baltimore, MD

Post by palefaced »

a nisi bas potpuno u pravu prijatelju... jer ne mozes istim arsinima i nas i njih mjeriti pa onda mjeriti intezitet muke.
to je kao mijesati kruske i jabuke.
ne mogu iz toga aspekta gledati jer ja sam u ovoj prici ovisnik pa kao takav neosjetljiv na tudju muku a ne njegov host ali vjerujem kako boli jebeno gledati kako ti netko koga volis nestaje i tone sve dublje u glib a nisi mu u stanju pomoci nicim.
znaci ne glume oni zrtve nego jesu, tvoje, moja itd zrtve.
najbolji primjer su ti recimo tvoji roditelji, brat sister itd... pitaj njih.
ali tu se i radi o tome kada kazem kako je jebi ga krv krv koja mora biti uz tebe i u dobru i zlu... dok u ovoj situaciji ne mora.
normalan covjek se do odredjene granice zrtvuje za drugoga... kada to zrtvovanje pocne stetiti njegovoj egzistenicji - dize sidro.
pa i brak razjebes kada ne klapa... ne vidim zasto bi bilo drugacije sa nekom vezom... pa ma kako ozbiljno bila.
zato i kazem kako ljudi koji tako ne urade vjerojatno imaju nekakav poremecaj takodje, da podsvjesno zele biti zrtve i mucenici.
onda pravo im i budi jebi ga.

palefaced over! 8)
i am what i am and what will be will be
User avatar
mise en place
Posts: 439
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:16 pm
Location: banja luka

prijem,

Post by mise en place »

e bljedoliki mudro zbori uf!
Post Reply