MRTVA MAJKA

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Bree
Posts: 3
Joined: Thu Jul 01, 2010 12:14 am

MRTVA MAJKA

Post by Bree »

Dragi moji jel ima neko da mi napiše da li sam ja u opšte više dostojna da sebe nazovem MAJKOM jer već neko vrijeme ja više nemam emocija za svoga sina koji me već 6-7 godina ubija a nikako da me ubije,već drugi put danas se pokušao ubiti i ja svaki put žalim što nije uspio da više znam gdje da plačem svaki dan i da ovo drugo dijete djevojku od 17 godina maknem od njega!!Sve je krenulo sa njegovi 17 godina kada je počeo da se zabavlja sa djevojkom koja ga je navukla na neke tablete kao radi boljeg sexa,i onda uz te tablete počesto je dolazila trava i alkohol i onda bi u njegovoj glavi hastao vulkan,razbijao bi sve što bi mu došlo pod ruku,plakao vrištao i šta znam šta sve nije radio.Ja sam sve metode pokušavala od toga da pričam,molim,plačem obećajem nemoguće i onda bude dobar jedan kratak period pa onda opet po starom.U tim početcima njegovim ja i muž smo bili razvedeni pomirila sam se sa njim samo da budemo opet porodica i pokušamo to zajedno zlo pobjediti koje je on unosio u sebe,čak se i oženio sa 20 ali ta jadnica mene nije slušala na žalost mislila je da je mrzim,pa kad se sama uvjerila sa kakvom budalom živi pobjegla je sa djetetom glavom bez obzira.On i mi nismo vidjeli djete 2 godine i bolje da ne vidi ovakvog oca :( Skidala sam ga na suho sa "tableta" da bi poslije saznala da to nisu bile tablete već heroin,onda je nastavio da puši travu u nenormalnim količinama,meni i mužu je napravio haos slupao auto,pokrao i prodao sve što je mogao,na kraju vrhunac sam doživjela kada me je udario prije mjesec dana i nazvao K....m,strašno!!!!!!!!!Šta da vam kažem davila sam ga golim rukama i da ga otac nije pusti ubila bi ga sigurno a onda sebe :( nakon toga sam ga izbacila iz kuće,odselio je da živi sa ženom koja je na lošem glasu u našem gradu i starija je od njega 10 godina :( mislila je da je dobila premiju nije ni svjesna koja budala joj je ušla u život!!!Prije 15 dana je pozvao sestru na kafu i sestra ko sestra voli brata izadje sa njim u kafić,on ode u wc i popije 60 tableta što apaurina,što tramala i ko zna kakvi još sve,jadna moja djevojčica uspjela je nekako da zamoli druga da ga odveze u bolnicu i spasilu su ga,trebao je ostai na promatranju do ujutro ali on je pobjegao istu noć da ne bi završio na psihijatriji!!!U krvi mu tada nije ništa pronadjeno osim tih tableta i trave,tj.nema heroina ili drugi droga,ali svi kažu da je TABLETOMANIJA GORA OD HEROINA!!!!!!!!Njemu je mozak otišao skroz,dans se opet pokušao ubit ali ga je spasila ta "djevojka" ja nemam više snage ja sam živa a mrtva,KAKO POMOĆI NEKOME KO NEĆE DA MU SE POMOGNE I GDJE GA ODVESTI U OVOJ BOSNI I DA POŽELI DA ODE???!!!!Koliko ja znam on pije nenormalne količine apaurina,lexilijuma,tramala i ko zna čega sve još ne,sve što mu dodje pod ruku,kaže da mu nismo ništa dali i da zato hoće da se ubije,a da vam napišem šta nam je sve prodao i uništio većina vas bi nas poslala kod psihijatra,ali mi smo sve to praštali uvijek uz jednu molbu,SAMO SE NEMOJ DROGIRAT RADI SVE DRUGO ŠTO HOĆEŠ!!!TO JE MOJE DJETE I ON SAD MISLI DA GA JA NE VOLIM JER NE ŽELIM SA NJIM DA IMAM KONTAKT DOK SAM NE DODJE I NE KAŽE MAJKO POMOZI MI,ali kako sebi da pomognem,bojim se da ću poludjeti od svega ovoga a trebam tom drugom djetetu koje je zlato i jedina svjetla tačka moga života,ako neko zna savjet u Bosni gdje se uspješno liječi tabletomanija bit ću mu zahvalna!!MRTVA MAJKA :(
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: MRTVA MAJKA

Post by Beobandit »

To je najgore kada osobe sve mesaju i kada uzimaju sta bilo samo da ne bi ostale normalne. Jer zavisnik kada preko heroina recimo krene da se pretrpava sedativima onda je tek otisao u k. Posle muni samo heroin nije dovoljan a krize od sedativa su uzasne. Kazu da se najveci broj ljudi ubije kada imaju krizu od benzodiazepama i barbiturata. Povredjuju sebe i sta sve ne. Sto se tice zivaca sa toga je mnogo teze vratiti se u normalu nego samo sa heroina.
A slusao sam nekog psihijatra koji kaze da veliki broj osoba koji pokusa da se ubije tebletama to radi samo da bi okolina mislila da su hteli da se ubiju. Ne kazem da je to slucaj ovde. ali dosta njih namerno popije nedovoljnu kolicinu lekova, ostavi pakovanje od lekova pored da vide ljudi sta je popio i koliko,itd.
Ako je sve tako kako kazete mislim da je zreo za psihijatrisku ustanovu, zatvorenog tipa ili kako vec lekari tamo procene dal' je za duze ili za kraci boravak.
Neka vrsta ispitivanja mu treba ocigledno a kada je doslo dotle da majci govori takve stvari i dize ruku na nju onda to u kuci ne moze da se resi. Ako ima visak energije nek se skine u tertetanu pa na utakmicu da se maklja dok mu ne dosadi.
U bolnici ce videti da li je opasan po druge ili samo za sebe, postaviti dijgnozu i vas posavetovati da li da dizete ruke ili ima nade. Vi ni kao majka nemate pravo da odlucujete dal ce on da bude ziv ili ne. Situacija je verovatno haos ali nije jedini toradio a i gori su se cupali. Problem je sto je to zavisnik zvani svastojed koji gura sve u sebe samo da ne bi bio normalan a mene za vreme drogiranja nista sem heroina nije moglo a zadovolji jedino neki jaci opijatski analhgetici ali to kada odlucim da prestajem kada zelis da se izdrogiras pomaze samo heroin. Svi smo krali, dobro nismo bas pretili samoubistvom i tukli roditelje jer je to ocajno. Jednostavno kada ne mogu da mi pomognu lekovima, a parama nece izadjes iz sobe ili kuce nema sta tu da dizes ruku na ukucane. Nisu ti oni krivi.
Po proceni lekara moze da mu se odredi starateljstvo a to znaci da nece moci u WC da ide maltene bez odobrenja staratelja, dal sestre ili vas, oca.
Uzima mu se vozacka, licna karta, nema pravo na zaposlenje,...
A bili smo ljudi normalni, normalni se rodili, sve, sve i eto... Ja mislim da je nekima put zacrtan vec prva 3 bensedina kada popiju sa pivom u skoli, prvi joint. Mozda nije svima ali velikom broju se vec zna kako ce proci.
Bree
Posts: 3
Joined: Thu Jul 01, 2010 12:14 am

Re: MRTVA MAJKA

Post by Bree »

Upravo zato se i osjećam ŽIVA A MRTVA jer on je nadprosječno inteligentan,čak sada kad sam ga izbacila iz kuće sa tom novom "ženom" ide na razgovore kod psihijatra,i nju folira jer njegovu "inteligenciju"samo ja kao majka mogu da provalim i kažem im da sve što je uradio na testovima je lagao i folirao,čak ta nova žena nije ni skontala da je taj moj svaštojed na tabletama .A on ne želi da ja idem sa njim,jer ja sam rekla jedini uslov da ikada više pridje meni je taj da on sam dodje i kaže majko pomozi mi,ali on to ne želi,bježi od mene ko džavo od krsta,jer zna da ja znam šta on radi i kad nije sa mnom!!!On navodno mene voli ali njegov mozak je uništen od tih svih hemija koje je unio u sebe,samoubistvo prvo je pokušao u prisustvu sestre,koja je naravno preživjela šok i spasila ga :( Moj muž i dalje kontaktira sa njim ali on njega ne poznaje dovoljno kao ja,jer je malo vremena provodio sa njim dok je odrastao i zato i mislim da ga on sa tim druženjem samo zavlači,jer neće da svati niko njemu ne može pomoći osim njega samoga ali on mora to sam željeti.Za moga sinu su narkomani samo oni koji su na heroinu ali bolno je ovo što sam sama sebi priznala da on izgleda gore od momaka koji su na heroinu i on dok god tako razmišlja njemu nema pomoći,ja bi najradije uzela kćerku i pobjegla odavde što dalje,ali kako da pomjeram djete iz škole koje dobro uči,ja imam svoj biznis ,stan,gdje da odem da nadjem mir,jedino da umrem mislim da bi se smirila :( ali ostao bi jedan nedužni Andjeo sam bez mene samo radi njega!!!
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: MRTVA MAJKA

Post by Pawa »

Bree wrote:KAKO POMOĆI NEKOME KO NEĆE DA MU SE POMOGNE I GDJE GA ODVESTI U OVOJ BOSNI I DA POŽELI DA ODE???!!!!
Znam da necu bas zraciti optimizmom zbog ovoga sto cu napisati, ali verujem da ne mozete nikako da mu pomognete dokle god on sam ne odluci da se leci.
Bree wrote:kaže da mu nismo ništa dali i da zato hoće da se ubije,a da vam napišem šta nam je sve prodao i uništio većina vas bi nas poslala kod psihijatra,ali mi smo sve to praštali uvijek uz jednu molbu,SAMO SE NEMOJ DROGIRAT RADI SVE DRUGO ŠTO HOĆEŠ!!!
Mislim da ste na pitanje "kako da pomognete sebi" sami vec dali odgovor. Zbog cega se stvarno ne posavetujete sa lekarima nezavisno od sina? Nekoliko puta ste u postu za sina napisali da je budala. Ne bih ulazila u to da li je ili nije, ali bih ispred ovog „budala“ dodala samo jos jedan bitan detalj, a to je BOLESNA. Sigurno ste i sami do sada shvatili da se narkomanija ne leci molbama i uz ispunjavanje svih zelja zavisniku. Ako vec nije vas sin, budite bar vi konstruktivni i ovog trenutka ako mozete pomozite sebi kako bi eventualno sutra, kada i ako on to uopste zatrazi, mogli na pravi nacin da pomognete i njemu. U takvom haosu sigurno niste nikome od koristi.

Pozdrav i sve najbolje.
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: MRTVA MAJKA

Post by jana »

Dug je put manipulatorskih igara ovisnika i suovisnika.Ja znam gdje vas potpuno razumijem.Kad kazete da niko ne moze poznavati svoje dijete bolje od vas.To potpisujem.Prosla sam put svih pametnjakovica koji su dodali malo soli u moju «supu« sa djetetom,i ..nista.Umorili se oni,izmakela se ja,i stvari se odvijaju svojim tokom,po nekom zakonu agonije izdrzavanja.Ko bude izdrzljiviji,imat ce priliku ostati u zivotu i svjedociti o necemu.Izdrzljivost je isto jedna snaga.Ne zaboravite to.
Zato,kad vas niko ne cuje,ne uvazava vase misljenje, vi se okrenite tom drugom,zlatnom djetetu sto ga imate,pa mu pravite rucak,pa disite,pa jednostavno,rasirite se u poziciji osobe koja je sve rekla,sve ucinila moguce,i sada,ne prihvata igru koja joj je nametnuta.Mozda i ta zena,sa kojom je vas sin sada,dodje kao jedan boziji dar,da se vi malo odmorite,a ona «upija« svu tu filozofiju na koju ste se vi vec nasukali.Njeno prisustvo,mozda omoguci malo zatisje u vasem zivotu,pa ga iskoristite,kao dar,jer nece biti lako,sve to izdrzati u ulozi majke.Znate,to vam je kao ring.Serija udaraca,pa bumerang,pa opet nanovo.Ja guram taj ring jedanaest godina.Pozdrav i drzite se.
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: MRTVA MAJKA

Post by Pawa »

Sto rekose Anfakabl i Jana, mozda preterah.
U boldiranom tekstu videh vec vidjeno pa skretoh sa teme.
Izvinjavam vam se zbog toga.
Last edited by Pawa on Fri Jul 02, 2010 4:33 pm, edited 3 times in total.
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: MRTVA MAJKA

Post by jana »

Posesivna mama i suknja,moze da se stavi u hiljadu i jednu kombinaciju ,i da se vasa odvec gorka «supa« od zivota,jos vise zagorca.Nemojte zaboraviti da je za stanje u vasem odnosu sa sinom,prvo kriva narkomanija,tabletomanija,pa onda sve drugo.Promjene koje nastaju u razvoju licnosti,ostecenja mozga i nervnog sistema,pa tek onda sve drugo.
Ne dajte se zavarati.Vi ste najmanje krivi u svemu tome sto se dogadja sa vasim sinom.
U vezi sa Pawinim komentarom ,ovdje,da kazem samo,da postoje mame koje imaju Pawu,i ona je koliko sam zakljucila,daleko od konzumacije,ona je samo izucava.
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: MRTVA MAJKA

Post by anfakabl »

Pawa, Pawa, spinerice mala :)
ti kao da si pisala odgovor gospoji Van de Kamp, a ne majci momka koji se satire od droge. I nadam se da ćeš se složiti sa mnom da je u redu pustiti osobama da same bolduju svoje tekstove :)
Bežala sam i ja od svog dečka kada se razbijem dopom ili trodonima. Kad me pukne ona neprirodna ljubaznost, pa bih se družila sa svima, osim sa njim.
Kada ne bih bežala, tada bih kidisala na njega kao besno pašče. Smetalo mi je sve što mi kaže, svaki njegov pogled, kao da, ako me ne bude gledao neću više biti drogirana spodoba. Odvratno. Mislim da sam zapravo kidisala na sebe, jer sam znala koliko me on dobro poznaje, samo njegovo prisustvo je na mene imalo otrežnjujući efekat, kao da mi je neko pred lice stavio ogledalo. A ja sam videla drogiranu nakazu, a to nikako nisam želela.
Gospođo majka, svesni ste da se morate oporaviti, zbog vaše devojčice pre svega. Mislim da je Beobandit dobro rekao, neće niko od vas biti bolje bez psihijatrijske pomoći. Skloni smo liniji manjeg otpora, uvek čekamo nešto, te da bude bolje, te da prođe... NEĆE proći samo od sebe.
all that I want is to play
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: MRTVA MAJKA

Post by jana »

Bežala sam i ja od svog dečka kada se razbijem dopom ili trodonima. Kad me pukne ona neprirodna ljubaznost, pa bih se družila sa svima, osim sa njim.
Kada ne bih bežala, tada bih kidisala na njega kao besno pašče. Smetalo mi je sve što mi kaže, svaki njegov pogled, kao da, ako me ne bude gledao neću više biti drogirana spodoba. Odvratno. Mislim da sam zapravo kidisala na sebe, jer sam znala koliko me on dobro poznaje, samo njegovo prisustvo je na mene imalo otrežnjujući efekat, kao da mi je neko pred lice stavio ogledalo. A ja sam videla drogiranu nakazu, a to nikako nisam želela.

Mnogo ti hvala za ovaj post,anfakabl.Saljem ti jedan topli pozdrav iz Otawe.
Bree
Posts: 3
Joined: Thu Jul 01, 2010 12:14 am

Re: MRTVA MAJKA

Post by Bree »

Jana me u potpunosti razumije jer koliko vidim i sama to prolazi na neki način a to da on mene previše voli i navučen je na moju "suknju" valda i opravdava to što je ova "žena" sada starija od njega 10 godina,možda u njoj traži mene a ako je grijeh što sam se ja toliko dala za njega onda sam ja najveća grešnica na svijetu.Ja sam samo kao svaka normalna majka pokušavala da mu nadoknadim sve ono što nije imao od oca kad je bio u najgorim godinama i možda sam mu pružila i više nego sam trebala ne znam ni sama gdje sam pogriješila,svaku noć sama sebi postavljam to pitanje ali odgovor ne dolazi :( U pravu si Jano kad kažeš da bi trebala ovo da mi bude pauza pred slijedeću borbu,ali ta borba je već bila opet prije 2 dana je zvala ta "žena" njegovog oca da mu kaže da on opet sada njoj radi scene i govori da će se ubiti,a ovaj kao "VELIKI TATA" otrči i ništa ne uradi,samo kad se vrati kaže da sam ja bila u pravu za sve :( !!!
Anfakabl je imala slično iskustvo i molim te da mi iskreno kažeš da li si sama zatražila pomoć ili su te prisilili? Ja vjerujem da on samo zato bježi od mene jer još nije spreman da traži od mene pomoć,još mu je dobro da se odvaljuje i takav pije sa ocem kafu,a ovaj to ne vidi!!!!Ja sam znala kad ga nazovem da ga pitam čime se nadrogirao jer sam mu po načini priče i glasu osjećala da nije normalan,njegovi "drugovi" nisu mogli da vjeruju kako ja to mogu osjetiti preko telefona bez da ga vidim??!!Možda zato što sam ga previše voljela i što bi sve učinila za njega,ali danas se pitam DA LI ĆE ME IKADA POTRAŽITI DA MU POMOGNEM???!!!
Dobila sam još jedno pismo na privatnim porukama od majke koja je isti pakao prošla sa kćerkom koja je ubjedila psihijatre da je majka maltretira i onda su ti psihijatri napali majku!!!!! Izvini Pawa ali ja se ne drogiram ja sam i pored svog ovog ludila koje mi je on priredio još uvijek koliko toliko normalna i šta ja da radim kod psihijatra koji bi mi vjerovatno rekao da dovedem i njega a kako ga odvesti na silu ???!!!! Sa pištoljem........ne hvala pa da još počnu pričati po gradu kćerkine drugarice kako joj je mama luda i ide kod psihijatra sama!!!!MENI ON NE TREBA NJEMU TREBA A SA NJIM BI IŠLA I NA KRAJ SVIJETA DA MU POMOGNEM.Zato postoji ovaj forum i hvala Bogu ovi dobri ljudi koji su to prošli ili prolaze pa mi onda nekako bude malo lakše jer znam da nisam sama u svom bolu,da ima još osoba kojima takva djeca zagorčavaju život i tjeraju nas žive u grob!!!HVALA VAM NA PODRŠCI
Post Reply