Nemocna djevojka

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
Armina
Posts: 1
Joined: Sat May 29, 2010 7:21 pm

Nemocna djevojka

Post by Armina »

Zdravo svima.
Nadam se da ce mi neko od vas pomoci da rijesim svoj problem. Naime, u vezi sam s momkom vec dvije i po godine, volim ga najvise. Znala sam da koristi alkohol ali ono u drustvu uvece vikendom popije koju, ali to nije problem. Pravi problem koji sam ja otkrila tek nedavno jeste da vec od 1998, od kada je sluzio vojsku koristi drogu. Ispočetka je bila u pitanju samo trava da bi kasnije poceo i da smrce. Kaze da mu to pomaze da nemisli na probleme. Zaduzo je se vise od 5 hiljada i to ne samo krediti. Uz to jos je zirant nekom prijatelju pa i za njega vraca rate. A sav taj dug je i nastao upravo zbog droge,kockao je se neko vrijeme ali je prestao jer su mu roditelji saznali za to. Na sve to se sada nadovezuju problemi jer njegova plata od nekih 700 KM nemoze da pokrije sve te troskove pa zapada u jos vece dugove. Kao osoba nije los pomoce svakome sta god treba zna da grijesi ali jedino sto nezna je kako da se toga rijesi. Bojim se da ne napravi neku glupost. Njegova porodica nezna za to,a i meni je tek prije par dana i to priznao ja sam znala za dugove i sve to ali mislila sam da je samo od kocke. Savjetovala sam ga da prestane ako nemoze sam da potrazi strucnu pomoc, cak sam i ja rekla da cu ici sa njim samo da pristane na to. Trenutno nezna sta bi. BAs sve mu je krenulo niz brdo. Ja sam spremna da mu pomognem samo neznam kako, ja studiram a on radi inace 10 god je stariji od mene. Sve je super osim toga jer neznam vise kako da mu pomognem. Spremna sam sve da ucinim samo mi recite.
Molim vas pomozite hitno je!!!!
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Nemocna djevojka

Post by winston85 »

Potrazite strucnu pomoc.
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: Nemocna djevojka

Post by klara60 »

Draga djevojko spominjes alkohol, drogu, kocku, dugove...i jos kazes "sve je super"...Reci sta je to super i kako to ti njemu mozes pomoci (jos je stariji 10 godina) ? Da je u pitanju samo jedan od ovih problema, pa da se covjek zamisli i da pokusa naci rjesenje...ovako, vjeruj i pored najbolje volje ne znam sta bih ti napisala...Mozda da poredas prioritete-sta to treba njemu pomoci, jedno po jedno... :smt102 ne znam sta da ti kazem :smt102
smejalica
Posts: 9
Joined: Fri Mar 19, 2010 3:06 am

Re: Nemocna djevojka

Post by smejalica »

Draga Armina, ja sam u slicnoj prici kao i ti, osim sto smo dobili i bebu. Kada bih mogla sve ponovo nikada ne bih bila sa narkomanom, niti pocela zajednicki zivot. Trenutno nemam energije ni za sta, mislim samo o tome, pa evo i sada dok on spava ja sam na ovom sajtu. Teska je to bolest, preteska. Mislim da mu ne mozes sama pomoci. Moj dragi odbija lecenje, pokusava nesto sam i teko evo vec 3 godine od kako znam za to. Verujem mu da zeli, ali to je jace od njegove svesti. Cini mi se i da je sve manje ljubavi medju nama, a prosto ne znam ni sama kako sam mu neke stvari oprostila. Evo jedne, na primer, potrosio je poslednje pare iz mog novcanika na drogu samo 2 dana pre mog porodjaja. Ni dolazak deteta nije nista promenio, mozda samo 10-ak dana i opet isto. Tezak je to zivot i ja planiram da ga ostavim. Kao otac je zaista nezan i brizan prema bebi, ali nedovoljno kad je pravi zivot u pitanju. Igra se s njim, voli ga, to se vidi ali sigurna sam da se ne bi libio da u buducnosti, ako ostanem, ukrade i sinu dzeparac, naravno verovatno teseci sebe-samo jos ovaj put. Ako sam te uplasila, drago mi je jer ces mozda doneti najpametniju odluku u zivotu koju ja jos uvek nisam, a to je da ga ostavis. Ako ga ne ostavis i probas da se izboris zajedno s njim, budi spremna na sve, ali bas na sve, cak da ga u nekim trenucima posmatras kao najveceg neprijatelja. I molim te, ako jos uvek nisi zavrsila faks, pokusaj er je sasvim sigurno da ce ti zivot pored narkomana uzeti svu energiju koju imas. Bar se meni tako desilo. Ja sam faks zavrsila pre nego sto sam ga upoznala, a ne verujem da bih to mogla pored njega. Ne znam, toliko od mene!Srecno, pozdrav!
Put_istine
Posts: 10
Joined: Tue Dec 28, 2010 9:57 pm

Re: Nemocna djevojka

Post by Put_istine »

Armina, obrati se svom ocu. Iskreno se nadam da je ziv i zdrav. Ukoliko jeste tako, ne sumnjam da ce te on uputiti na pravu stazu.

Pozdrav.
User avatar
Pipi Duga Čarapa
Posts: 19
Joined: Fri Sep 24, 2010 2:04 pm

Re: Nemocna djevojka

Post by Pipi Duga Čarapa »

Uz svu najbolju volju, ti nisi ta koja mu može pomoći.
Nikad ne znaš kad je dosta......dok ne saznaš kad je previše....
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Nemocna djevojka

Post by Boban »

smejalica wrote:Draga Armina, ja sam u slicnoj prici kao i ti, osim sto smo dobili i bebu. Kada bih mogla sve ponovo nikada ne bih bila sa narkomanom, niti pocela zajednicki zivot. Trenutno nemam energije ni za sta, mislim samo o tome, pa evo i sada dok on spava ja sam na ovom sajtu. Teska je to bolest, preteska. Mislim da mu ne mozes sama pomoci. Moj dragi odbija lecenje, pokusava nesto sam i teko evo vec 3 godine od kako znam za to. Verujem mu da zeli, ali to je jace od njegove svesti. Cini mi se i da je sve manje ljubavi medju nama, a prosto ne znam ni sama kako sam mu neke stvari oprostila. Evo jedne, na primer, potrosio je poslednje pare iz mog novcanika na drogu samo 2 dana pre mog porodjaja. Ni dolazak deteta nije nista promenio, mozda samo 10-ak dana i opet isto. Tezak je to zivot i ja planiram da ga ostavim. Kao otac je zaista nezan i brizan prema bebi, ali nedovoljno kad je pravi zivot u pitanju. Igra se s njim, voli ga, to se vidi ali sigurna sam da se ne bi libio da u buducnosti, ako ostanem, ukrade i sinu dzeparac, naravno verovatno teseci sebe-samo jos ovaj put. Ako sam te uplasila, drago mi je jer ces mozda doneti najpametniju odluku u zivotu koju ja jos uvek nisam, a to je da ga ostavis. Ako ga ne ostavis i probas da se izboris zajedno s njim, budi spremna na sve, ali bas na sve, cak da ga u nekim trenucima posmatras kao najveceg neprijatelja. I molim te, ako jos uvek nisi zavrsila faks, pokusaj er je sasvim sigurno da ce ti zivot pored narkomana uzeti svu energiju koju imas. Bar se meni tako desilo. Ja sam faks zavrsila pre nego sto sam ga upoznala, a ne verujem da bih to mogla pored njega. Ne znam, toliko od mene!Srecno, pozdrav!
Ja vam zavidim,znam da je tesko naciniti korak i otici ali da sam na tvom mestu otisao bih.Zbog tebe i bebe.I svaki put mi je zao kada se jave suovisnici koji kazu da "nemaju snage" vise,jer secam se svojih roditelja i brata.Pozdrav u svakom slucaju i zelim ti puno snage za prave odluke ako procitas ovo...
Post Reply