2 duge godine zivota s narkomanom

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

musko77
Posts: 2
Joined: Fri Sep 10, 2010 3:08 am

Re: 2 duge godine zivota s narkomanom

Post by musko77 »

Moram napomenuti da ove forume više čitaju koliko sam primetio narkomani i da ga oni uređuju kako njima odgovara ali bez njih ni mi ne bi znali neke stvari ali sve je to prekasno ,toliko je droge na ulicama toliko ljudi nisu informisani toliko treba zaštiti čiste i poštene osobe toliko je zla od strane narkomana HALO LJUDI TO JE DIABLO (ĐAVO) sa đavolom nema zezanja ko ga proba sjebo se ,ko će meni sada da kaže izvini izgubio sam 2 god sa narkomankom ,ne daj bože da sam neku bolest od nje dobio a pretvarala se da je divna osoba čak predivna narkomani su ljudi đavoli i treba se zaštiti od njih ko se ne zaštiti taj je gotov.
Za ovu gore zna da joj je muž narkić nema tu beži gde te noge nose jer želiš sutra da ti sidu u kuću donese ili pitaj boga šta !!!
Ili neko zlo da ti napravi sa detetom kad krizira !!! :axe:
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: 2 duge godine zivota s narkomanom

Post by AnAna_mo »

musko77 wrote:kosu je samo fenirala i peglala milion puta dnevno mislim da to ima neke veze sa krizom .
U pravu si.
Ja prije onako kad ono počnem da kišem, zijevam i ježim se, ne idem izbijati pare za drogu nego lijepo uzmem fen i peglu u ruke i kriza prođe od toplog zraka. Kasnije ustondiram, i to još sa super frizurom!
Eh, ti moji roditelji...
Da su na vrijeme skontali koliko puta dnevno peglam kosu, ne bi ja prespavala šest godina!
Ah živote, kurvo bez morala! Sudbo kleta! I tako to...
Potpis.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: 2 duge godine zivota s narkomanom

Post by saša-ex »

Meni je, na zalost, kosa kratka za peglanje, ali mi pomaze peglanje vesa. Kad opeglam sav nas, idem po komsiluku i uzimam, zadovoljni oni, a bogami i ja....

Ej musko, pa se ti i dalje muvaj sa ribama na sumnjivim sajtovima.... :)
SAMO CEO ŽIVOT...
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: 2 duge godine zivota s narkomanom

Post by oxo »

musko77 wrote: 2 god veze došao po nju da je vodim kući da pravimo bebe a ona najobičniji narkoman
musko77 wrote:Izgubio sam zdravlje od njenih sitnih laži koje su me pogađale,pušio cigare nervirao se

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Lepi
Posts: 1
Joined: Sat Sep 11, 2010 4:32 pm

Re: 2 duge godine zivota s narkomanom

Post by Lepi »

Citam i ne verujem...Mislim da si u istom sosu kao moja devocica sa razlikom sto nemamo dete a ja zaradjujem da ima viska 2plate..pored dnevnih potreba..
Bar je tako bilo do skoro.
@Smejalica Macko nema druge, moras da ga dovedes u situaciju da nema gde. Jedini nacin da proba da se skine da odete negde na 10 12 dana more PM ..ponese robe za tri dana i nabavis Subotex tablu ***************** by forum admin Razvlacice ono sto je za tri dana na pet jer zna da je prso..Nije kriza drama tolika kada spushta kolicinu dnevnu...ili uzmi kod sebe kao sto ja dam devojcici uz napomenu da nosi sa sobom na sljaku, odvoji mi ujutru, uvece... Ako ne mozes da ga navedes da zbog deteta pokusa / bolje se razvedi odmah ! Znaci izlaz je putovanje na koje mora da krene ma koliko ga bio strah. Gde nema kombo da za 10 min neko dovucari govno. Balavice, plakace kukace prvih 24h kad mu nestane, iz licnog iskustva bolje 48h pa pocne da uzima Subotex. Posto smrcka neka mrvi tabletu u sitan prah i na nos nek uzima...Bice iznenadjen eferktima i lakocom prelaska na Sub za samo 2 dana...Tu je pocetak.
neam vremena sad DimoseVi
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: 2 duge godine zivota s narkomanom

Post by AnAna_mo »

Medice, cura te ipsum !
Potpis.
User avatar
Pipi Duga Čarapa
Posts: 19
Joined: Fri Sep 24, 2010 2:04 pm

Re: 2 duge godine zivota s narkomanom

Post by Pipi Duga Čarapa »

Niko ti ne može savjetovati šta da uradiš. Ja sam otišla. I mislim da mi je to bila jedna od najpametnijih odluka u životu.
Dugo nakon toga morala se baviti sa sobom, rješavati se svih osjećaja - " suvenira " koje dobih kao posljedice odnosa sa narkomanom.
Od grižnje savjesti kako sam nekog " ostavila na cjedilu " i odlaskom " gurnula još dublje ", pa do generalnog nepovjerenja prema nekim novim ljudima koji se kasnije javljaju u životu, s čim se i danas borim.

Uglavnom, s određene vremenske distance mislim da nisam pogriješila donoseći takvu odluku.
Mogu razumjeti sva previranja koja se odvijaju unutar tebe i želim ti puno sreće u donošenju odluke koja je prventveno najbolja za tvoje dijete.
Nikad ne znaš kad je dosta......dok ne saznaš kad je previše....
Anabela11
Posts: 115
Joined: Tue Sep 14, 2010 9:02 pm

Re: 2 duge godine zivota s narkomanom

Post by Anabela11 »

.
Last edited by Anabela11 on Tue Mar 15, 2011 8:24 pm, edited 1 time in total.
smejalica
Posts: 9
Joined: Fri Mar 19, 2010 3:06 am

Re: 2 duge godine zivota s narkomanom

Post by smejalica »

Dugo me nije bilo ovde, ali ne zbog toga sto je problem resen vec kao sto pretpostavlljate obrnuto. Jos uvek postoji, mada cini mi se u manjoj meri. Ma ne znam sta mi se cini. Istina je da je jedan jedini put od kada smo zajedno na moje prosto pitanje "Jel jesi, opet?", odgovorio "Jesam". E, to je cini mi se bio jedan redak trenutak ljudskosti kod njega. Od tada, a ima oko 2 meseca vise ga nisam pitala da li je drogiran ili ne. Postedela sam nas oboje svadja i mog dokazivanja - kome i cemu, ne znam. Sada kada ovo pisem, pitam se koliko sam uspela nisko sebe da srozam kad mi je olaksanje donela samo jedna istina, jednog dana u milion drugih. I to kakva istina. Ranije, stara ja, "ne-suovisnik" bila bih uvredjena i razocarana kada bi moj decko radio nesto sa cim se sustinski ne slazem ili nesto sto cini nasu vezu neemogucom i ludom. A sada sam zadovoljna i kad mi narkoman kaze da se jeste drogirao. Ne znam kako ali to mi je donelo neki privremeni mir. Pomislila sam, ponovo na tren imam posla sa covekom, a ne sa bezoblicnim oblakom punim lazi i smicalica. Ipak, povrh svega kada se setim tog trenutka istine, mislim da bi zaista bilo lakse svima koji zive s narkomanom pod istim krovom, kada bi im govorili istinu. Znam da je to nemoguce, jer izgleda da svi lazu jer se plase, stide ili sta vec. Mislim da bi i na tome trebalo poraditi u ovom drustvu. Narkomanija je na Balkanu jos uvek tabu tema, veeeelika tabu tema. Moja najbolja drugarica (inace okoreli strejter)koja zivi u jednoj evropskoj zemlji mi je rekla da se tamo o tome sasvim otvoreno prica i da 50 posto mladih uzima heroin vikendom. Ja sam se zgrozila nad tom njenom pausalnom procenom, a posto mi kasnimo jedno 30 godina, pitam se sta ce biti s nasom decom.
Ali, da se vratim ja na temu, moj mir (cudan, unutrasnji)izazvan samo jednom izrecenom istinom potpuno je premecen prosle noci kada sam bila blizu nervnog sloma. Odjdnom neko suocavanje ponovno, sa celom situacijom koja ide u nedogled. Nista posebno nije bio uzrok. Samo neki osecaj neslobode. Osecala sam se kao u zatvoru na dozivotnoj robiji. A problemi svuda, a najveci od svih je taj sto sam ja trenutno bez posla, sa malim detetom. Sve mi se srucilo na glavu, i moja fakultetska diploma, i sve knjige koje sam nocima i godinama citala ne bi li stvorila bolji zivot za sebe i buducu porodicu, korumpirano drustvo koje ti ne dozvoljava da radis i zivis. Sav moj trud se sveo na gledanje necijih zenica. Vise buljim u narkomanske oci nego u prelepe nasmejane oci mog malog sina. To mi se vise nece dogoditi!I znam da cu otici sa detencetom, ali ne znam kada...
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: 2 duge godine zivota s narkomanom

Post by jana »

Drzi se smejalice.Kvantitet knjiga koje procitamo i obrazovanje,nisu nikakvo mjerilo izdrzljivosti u ovoj stvari.Vjeruj mi.Samo jaki,prirodni duh,moze ti pomoci da se izvuces iz situacije u kojoj si.I,instikt odrzanja.
Da je rat opijuma na djelu,to jeste istina.Tiho,polagano ubijanje ljudi na sve strane u ime« vikend zadovoljstva«.Ali,sve to nema nikakve veze sa tvojim zivotom,ukoliko si u stanju da se primaknes izvoru,i razdvojis sto je vazno,a sto nije.
Zelim ti mnogo,mnogo snage,i svjesnosti,da uradis prave stvari za sebe.
Post Reply